اجتماعی

باید بیش از گذشته در دنیای واقعی فعال باشیم

استاندار زنجان در استان با تاکید بر تقویت هر چه بیشتر کتابخانه‌ها گفت: باید بیش از گذشته در دنیای واقعی فعال باشیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی، در آیین افتتاح کتابخانه عمومی امام حسین(ع)زنجان، با بیان اینکه روایت‌های دنیای مجازی پررنگ‌تر است اظهار داشت: تولید برتر محتوا در دست کسانی است که از ابزارهایی برای تولید محتوا بهره گرفته و شروع به روایتگری و ایجاد کنشگری اجتماعی در فضای مجازی با هدف تاثیرگذاری بر مخاطب می‌کنند.

وی گفت: در حوادث اخیر 27 سرویس اطلاعاتی خارجی در حال فعالیت ، تولید محتوا و روایتگری هستند.

مقام عالی  اجرایی دولت در استان با تاکید بر تقویت هر چه بیشتر کتابخانه‌ها افزود: باید بیش از گذشته در دنیای واقعی فعال باشیم.

افشارچی کرونا و دوری افراد از یکدیگر در دنیای واقعی و گرایش بیشتر به حضور در دنیای مجازی را یکی از دلایل درگیری و بروز نفرت های اخیر در دانشگاهها عنوان کرد.

وی با بیان  نقش  مهم کتابخانه ها در دنیای واقعی گفت: باید اهمیت دنیای واقعی را جدی بگیریم چون در دنیای واقعی است که ما نسبت به یکدیگر، هم مهر و محبت داریم و هم پیرو دین ادیان خود هستیم.

استاندار زنجان با تاکید بر اهمیت  سرمایه‌گذاری در دنیای واقعی تصریح کرد: اما در دنیای مجازی انسان ها گاهی به دشمن یکدیگر تبدیل می شوند.

افشارچی با بیان اینکه لازم است نگاه به کتابخانه ها بصورت سرای محله باشد تا در آنها گفتگو، با هم بودن و درک یکدیگر، پررنگ تر شود،گفت: در  چنین مکان هایی است که یکدیگر را بهتر می شناسیم و گفتمان و تبادل فکری انجام می گیرد.

وی تاکید کرد: باید با اهل کتاب به ویژه نسل نوجوان و جوان که در کتابخانه ها حضور دارند، گفتگو و روایت‌های درستی را از جامعه به آنها ارائه کرد.

متاسفانه روایتگری ها دست کسانی است که به درستی روایت نمی‌کنند

این مسئول با اشاره به اینکه در موضوعات مختلف مربوط به جامعه ما، روایتگری ها بخصوص در فضای مجازی به درستی انجام نمی شود، اظهارداشت: به عنوان نمونه موضوع مهاجرت نخبگان از کشور درست روایت نمی شود در حالی که اگر درست و منصفانه روایتگری شود باید به قشر مهاجرت کنندگان توجه کرد تا قضیه درست تبیین شود.

افشارچی با بیان اینکه مهاجرت کنندگان، اغلب از قشر تحصیل کرده جامعه هستند گفت: نخبه ها و تحصیل کرده ها در همین سیستم نظام جمهوری اسلامی پرورش یافته اند که  افتخاری برای این کشور است.

وی اظهارداشت: متاسفانه روایتگری ها دست کسانی است که به درستی روایت نمی کنند.

استاندار زنجان با تاکید بر تقویت دنیای واقعی تصریح کرد: از این رو به مقوله فرهنگ  باید به صورت شیک و متفاوت نگاه کنیم  و آن را  فراتر از شکل سنتی ببینیم.

افشارچی با اشاره به اینکه فرهنگ در برنامه ها و شکل های مختلف تعریف می شود، افزود: بخشی از فرهنگ در جشن ها و  برنامه های سطح شهر مانند برنامهای اجرایی در  گاوازنگ تعریف شده و بخشی دیگر در بنرها و تبلیغات شهری و البته  بخش عمده‌ای از آن هم  در کتابخانه ها دیده می شود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه  باید سرای محله و کتابخانه ها را یکسان ببینیم تا در تربیت نسل آینده به صورت درست، اصولی و مطابق با جهان بینی اسلامی موفق تر عمل کنیم تصریح کرد: در این میان باید از پتانسیل شورا و شهرداری استفاده شود.

افشارچی گفت: باید تلاش کنیم با کتاب زندگی کنیم چرا که بسیاری از کتابها زندگی ما را متحول کرده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد :کتابخانه اسلام‌آباد زنجان هم تا دهه فجر افتتاح شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا