ورزش

باید به دنبال احیای فرهنگ های غنی ایران زمین باشیم

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: باید به دنبال احیای فرهنگ های غنی ایران زمین باشیم و برخی فرهنگ ها در خلال احیای بازی های بومی محلی خود را نشان می دهند و این بسیار مهم و ارزشمند و مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد بازرگان  در مجمع سالیانه و عمومی هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با بیان اینکه زنجان بیش از یک میلیون و 50 هزار نفر جمعیت دارد که 43 درصد آن را جامعه روستایی تشکیل می دهد اظهار داشت: این جمعیت که تقریبا نیمی از جمعیت استان را شامل می شود در 70 روستای استان ساکنند و در خدابنده غالب روستاها بالای 2000 نفر جمعیت دارند.

وی در ادامه افزود: اداره کل ورزش و جوانان و هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی به عنوان متولی ورزش و سلامت باید برنامه ای برای این حوزه طراحی و تدوین کنند تا برای قشر مظلوم و پای کار روستایی که از پتانسیل ها و ظرفیت فوق العاده ای نیز برخوردارند شادی و نشاط و پویایی ایجاد کرده از آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد و… جلوگیری کنند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان با تاکید بر استفاده از روستائیان در ترکیب تیم های مسابقات اظهار داشت: تجربه نشان داده که وقتی بستر فراهم باشد استعداهای عظیم این قشر ارزشمند شکوفا شده جزو نام آوران شده اند بنابراین باید مسیر و بستر رشدشان ایجاد شود.

مسئول ارشد ورزش استان گفت: باید به دنبال احیای فرهنگ های غنی ایران زمین باشیم و برخی فرهنگ ها در خلال احیای بازی های بومی محلی خود را نشان می دهند و این بسیار مهم و ارزشمند و مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.

مدیر کل ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت توجه به هیات های شهرستانی عنوان کرد: این مسئله در هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی اهمیتی دوچندان دارد چون جامعه هدف اصلی در این هیات ورزشی روستاها هستند.

بازرگان با بیان اینکه اعتبار قابل توجهی به روستاها تخصیص یافته و در اختیار دهیاری ها قرار گرفته است تصریح کرد: 3 درصد از این اعتبارات باید به بخش ورزش و فرهنگ اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: باید اعلام آمادگی کنید تا با مشارکت دهیاری ها، خود یاری ها و اداره کل این هزینه ها برنامه ریزی شده صرف ورزش روستا گردد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان همچنین از رایزنی های جدی در این راستا با دهیاری های مختلف از جمله روستای حاج سیران و ارمغان خانه خبر داد و ابراز امیدواری کرد: تا هفته تربیت بدنی 1401 تعدادی چمن مصنوعی در روستاهای استان افتتاح شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا