سیاست

باید از ظرفیت هفته بسیج برای گفت‌وگو جدید استفاده کنیم

استاندار زنجان با بیان اینکه بنیه معنوی یعنی تفهیم و تشریح اینکه چرا مقاومت می‌کنیم، گفت: باید از ظرفیت هفته بسیج برای گفت‌وگو و البته گفتن حرف‌های جدید استفاده کنیم که اردوهای راهیان پیشرفت، یکی از نمونه‌های گفتار متفاوت با نسل نوجوان و جوان است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در کارگروه بسیج سازندگی با تاکید بر لزوم تقویت بنیه افراد مخصوصا در بُعد معنوی در میان آحاد جامعه به ویژه در بین دانش‌آموزان و دانشجویان، افزود: در طول ۲ سال وقفه آموزش حضوری در مدارس و دانشگاهها ، بنیه معنوی در بین نوجوانان و جوانان کمرنگ تر شد که جبران و تقویت آن الزامی است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه کرونا باعث دوری مردم از همدیگر شد، اضافه کرد: شاید همین دوری از هم یکی از دلایل اغتشاشات اخیر بود، چرا که رودررو بودن، فاصله‌ها را ازبین برده و سبب ایجاد صمیمیت می‌شود.

افشارچی با اشاره به اینکه تعطیلی برخی از برنامه ها و اردوهای فرهنگی مانند راهیان نور، تاثیر منفی  زیادی در اخلاق افراد گذاشت اظهارداشت: از  مناسبت های مختلفی مثل اردوهای فرهنگی  راهیان نور و نیز مناسبت های مختلف از جمله هفته بسیج، می توان برای  ایجاد گفتمان در بین اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان  استفاده کرد.

وی تاکید کرد : بخش وسیعی از وظیفه تقویت بنیه معنوی دانش آموزان و دانشجویان بر عهده آموزش و پرورش و دانشگاه است که لازم است جدیت لازم را در این حوزه به کار گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا