با ما همراه باشید

اقتصاد

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران،به دنبال اجرایی نمودن عملیات بانکداری بدون ربا

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان زنجان دهم شهریور، روز بانکداری اسلامی، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را نماد و طلایه دار بانکداری ناب اسلامی دانست و گفت: در چارچوب شرع مقدّس اسلام به دنبال اجرایی نمودن عملیات بانکداری بدون ربا و منطبق با اقتصاد اصیل اسلامی هستیم.

منتشر شده

در

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران،به دنبال اجرایی نمودن عملیات بانکداری بدون ربا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن خانمحمّدی در ادامه این مصاحبه که بمناسبت دهم شهریور، روز بانکداری اسلامی انجام شد، اظهار داشت: مدیریت شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان زنجان در ۵ ماهه ی نخست سال جاری علاوه بر ثبت کارنامه‌ای موفق در تمامی شاخص های عملکردی، تعداد ١٨ هزار و ١١٠ فقره تسهیلات قرض الحسنه معادل “۵ هزار و ۴٠ میلیارد ریال” به شهروندان زنجانی پرداخت نموده است.

وی ادامه داد: تمام تسهیلات پرداخت شده از سوی این بانک، بدون سود و فقط با کارمزد صفر تا ۴ درصد بوده و در بخش های مختلف از قبیل؛ تسهیلات ضروری، ابزار کار و مواد اولیه، تعمیر – تکمیل و ودیعه مسکن، اشتغال زایی، درمان، ازدواج، تسهیلات مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی، کمک به زندانیان آزاد شده جرائم غیر عمد، تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی و غیره پرداخت شده است.

این مقام مسئول تعداد سپرده های افتتاح شده اعم از جاری و پس انداز در شعب ١۶ گانه بانک مهر ایران در سرتاسر استان زنجان طی ۵ ماهه ی نخست سال ١۴٠٠ را “٣۵ هزار” مورد اعلام کرد و افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌ عنوان نخستین و بزرگترین بانک تخصصی قرض‌الحسنه کشور نماد و طلایه دار بانکداری ناب اسلامی بوده و در ترویج فرهنگ قرآنی قرض الحسنه، حمایت از اقشار محروم جامعه، اجرای طرح شهید سلیمانی(در قالب اهدای تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا به دانشگاه علوم پزشکی استان) و انجام سایر مسئولیت های اجتماعی نقش محوری دارد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان با اشاره به خدمات فراگیر این بانک در حوزه بانکداری الکترونیکی افزود: در کنار خدماتی همچون؛ ارائه سرویس تلفن بانک، اینترنت بانک، همراه بانک، پیامک بانک، پرداخت غیر حضوری اقساط، صدور آنی انواع کارت های الکترونیکی از قبیل کارت های نقدی و هدیه(بصورت فیزیکی و مجازی)، عضویت در شبکه شتاب و سامانه های ساتنا، پایا، چکاوک و غیره، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌ طریقی پیش رفته است که مشتریان را از مراجعه حضوری به شعب بانک بی‌نیاز کند( بویژه در شرایط کورونایی جامعه و در راستای صرفه جویی در وقت و هزینه شهروندان).

وی در این خصوص گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران چندین خدمت منحصر به فرد را در حوزه بانکداری هوشمند برای نخستین بار در سیستم بانکی کشور ارائه کرده و موفق شده در این حوزه پیشگام شبکه بانکی باشد. بدین ترتیب که شهروندان محترم می‌توانند در بستر اینترنت‌ بانک با مراجعه به وب سایت(www.qmb.ir) و یا از طریق نصب همراه بانک مهر ایران از “خدمات افتتاح حساب، درخواست وام، محاسبه معدل و محاسبه اقساط” بصورت آنلاین برخوردار گردند.

حسن خانمحمدی مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان در بخش دیگری از مصاحبه خود این نکته را یادآور شد که: شفافیت مالی بانک مهر ایران و انتشار منظم اطلاعات یکی از دلایلی بود که در سال ٢٠١٨ علاوه بر کسب رتبه بانک اول ایران، موجب شد تا بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از سوی نشریه بنکر(معتبرترین نهاد بین المللی رتبه بندی بانک ها) به‌ عنوان سومین بانک برتر جهان اسلام انتخاب شود و همچنین در سال ٢٠١٩ از سوی سازمان همکاری های اسلامی، جایزه نخبه برتر اقتصادی جهان اسلام به‌ دلیل تلاش‌های قابل توجه این بانک در ترویج بانکداری اسلامی، حمایت از توسعه تولید صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغال‌زایی و کارآفرینی تقدیم بانک قرض‌الحسنه مهر ایران شد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان در پایان، اجرای “طرح کالا کارت بانک مهر ایران” را از طرح های ویژه این بانک برای حمایت از رونق تولید، اشتغال زایی و همچنین افزایش قدرت خرید مردم دانست که بر اساس آن شهروندان محترم می توانند با مشارکت در این طرح از وام قرض الحسنه فوری خرید کالا و خدمات تا سقف ۵٠٠ میلیون ریال بهره مند شوند که در وب سایت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران(www.qmb.ir)، جزئیات این طرح و سایر طرح های بانک درج شده است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

منتشر شده

در

توسط

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،از همشهریان زنجانی که واکسن آسترازنکای نوبت دوم خود را هنوز دریافت نکرده‌اند دعوت می‌گردد که از امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه به یکی از ۳ پایگاه تجمیعی زیر مراجعه و واکسن خود را دریافت نمایند.

این واکسن برای نوبت دوم موجود و تزریق می‌شود ولی برای نوبت اول و سوم موجود نیست و تزریق نمی‌شود.:

۱_پایگاه واکسن برق در خیابان اول شهرک
۲_ پایگاه واکسن پیام در بلوار ۲۲ بهمن
۳_پایگاه واکسن امام علی در سه‌راه امجدیه

درحال حاضر واکسن‌های موجود در پایگاه‌های تجمیعی واکسن به شرح ذیل است:

۱-آسترازنکا (تزریق فقط برای نوبت دوم )

۲-سینوفارم (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۳- برکت (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۴- پاستوکووک (تزریق نوبت‌های اول و دوم)

۵- پاستوکووک پلاس (تزریق نوبت سوم برای تکمیل دو نوبت واکسن تزریق شده از واکسن‌های پاستوکووک و اسپوتینیک و آسترازنکا)

۵-اسپایکوژن (تزریق نوبت‌های اول و دوم) و (تزریق نوبت سوم برای کلیه واکسن‌هایی که دو نوبت تزریق شده)

۶-اسپوتنیک (تزریق دوز ۱ ودوز۲ فقط در پایگاه‌های واکسن برق، پیام و پردیس علوم پزشکی موجود می‌باشد) و نوبت سوم اسپوتنیک ۱ برای تکمیل واکسن دونوبت اول دوم آسترازنکا).

ادامه مطلب

اقتصاد

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان در طرح نهضت ملی مسکن تا ۲۵ دی ثبت نام کردند.

منتشر شده

در

توسط

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد کردلو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۲۸ مهر‌ماه سال‌جاری تا ۲۵ دی بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در استان زنجان با احتساب مجردین بالای ۲۳ سال، در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه شهرستان زنجان بیشترین ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن در استان را به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: ۳۸ هزار و ۳۸ نفر در این شهرستان برای طرح نهضت ملی ثبت‌نام کردند.

وی همچنین از ثبت‌نام ۴ هزار نفر در شهرستان ابهر خبر داد و گفت: مابقی ثبت‌نام‌ها هم مربوط به شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر است.

کردلو با تاکید بر اینکه ثبت‌نام مجردین بالای ۲۳ سال به بالا هم در طرح نهضت ملی مسکن از ۲۰ دی آغاز شده است، تاکید کرد: ثبت‌نام تا ۲۰ بهمن‌ماه ادامه دارد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه پالایش متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن در استان زنجان آغاز شده است، بیان داشت: طی یک یا دو ماه آینده پالایش تمام خواهد شد و برای تشکیل پرونده هم به متقاضیان واجد شرایط پیامک ارسال می‌شود تا به کارگزاری‌ها مراجعه کرده و مدارک خود را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه سقف تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی به بانک‌ها ابلاغ شده است، ادامه داد: پرداخت این تسهیلات برای برخی از پروژه‌ها در دست انعقاد قرار داد است و سقف تسهیلات برای مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و برای شهرستان ابهر و سایر شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر ۳۰۰ میلیون تومان و برای روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است.

کردلو با اشاره به اینکه تسهیلات در چهار مرحله با درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها پرداخت می‌شود، تصریح کرد: ۱۰ درصد پی و فونداسیون، ۴۰ درصد پایان اسکلت و سقف ،۲۵ درصد پایان سفت‌کاری و ۲۵ درصد هم در مرحله پایان نازک‌کاری تسهیلات پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب

اقتصاد

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، گفت: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

منتشر شده

در

توسط

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، توجه به کالبد بافتهای باارزش روستایی، توجه به فرسودگی روزافزون آن است که امروزه به دلایل مختلفی دچار آسیب می شوند و بدین سبب انجام اقدامات مناسب برای بهسازی و حفظ ذخایر کالبدی و ثروتهای فرهنگی روستاها به ویژه مناطقی که ازنظر زیست محیطی باارزش هستند، امری ضروری است، اظهار داشت: بنياد مسکن انقلاب اسلامي به عنوان متولي توسعه کالبدي روستاهاي کشور با هدف حفاظت و احياي بافت کالبدي با ايده و راهکارهاي نوين و صيانت از اصالت فرهنگي، تاريخي و کالبدي-فضايي روستاها، شناسايي، مطالعه، طراحي و اجراي طرح بهسازي بافت باارزش گام های ویژه ای برداشته است.

وی، حفظ ارزشها و ساماندهی بافت های روستایی، احیای فرهنگ و معماری بومی و افزایش سطح کیفی زندگی ساکنان روستایی را از اهداف مهم این نهاد دانست و گفت: تهیه و اجرای طرح بهسازی و احیای بافت‌های باارزش روستایی، نتایج خوبی داشته و سبب احیای بافت روستاها، جذب گردشگران و ماندگاری مردم در روستاها شده است.

این مسئول به تهیه طرح روستاهای دارای بافت های با ارزش به تعداد7روستا در سطح استان اشاره کرد و افزود: 3روستای درسجین(ابهر) ، قلعه(زنجان) و قوزلو (ماهنشان)مصوب گردیده و روستای خورجهان (ماهنشان) و لار (زنجان) در سال جاری در دست تهیه طرح می باشد و روستاهای انجلین و جزیمق نیز مصوب دفتر مرکزی بنیاد مسکن بوده و در صورت تامین اعتبار مطالعات مربوطه انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان با پیشرفت فیزیکی 75% در حال تکمیل می باشد و همچنین بهسازی بافت با ارزش روستای قوزلو شهرستان ماهنشان نیز تهیه شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، تصریح کرد: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

ادامه مطلب

برترین ها