اجتماعی

بافت تاریخی و بازار زنجان در سالجاری احیاء می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند به همراه محمدرضا محمدپور معاون میراث‌فرهنگی، الناز خدایی‌فرد معاون صنایع‌دستی استان ضمن بازدید از بازار تاریخی، مساجد و بناهای تاریخی شهر زنجان اظهار کرد: به پیشنهاد ایکوموس روز ۱۸ آوریل مصادف با ۲۹ فروردین به‌ عنوان روز بین‌المللی بناها و محوطه‌های تاریخی نام‌گذاری شده است. هدف از گرامیداشت روز جهانی محوطه‌ها و بناهای تاریخی، تشویق افراد و جوامع محلی به آگاهی افزایی درباره اهمیت میراث‌فرهنگی در زندگی، هویت و اجتماع آن‌هاست.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان افزود: میراث‌ فرهنگی به‌ عنوان بخشی از گذشته ما همواره باید مورد توجه قرار گیرد. جلوگیری از تخریب آثار تاریخی، حفظ و مرمت این بنا‌های ارزشمند به شکل شایسته نیز می‌تواند به رونق گردشگری استان زنجان کمک کند.

ارجمند با اشاره به اینکه بناهای تاریخی به‌عنوان میراث ارزشمند گذشته می‌توانند موجب جذب گردشگران و رونق اقتصادی شود، گفت: امسال احیاء بافت تاریخی زنجان، بازار و معابر منتهی به بازار تاریخی، سراها، کاروانسراها و حفاظت از بناهای تاریخی در اولویت برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان است.

وی تصریح کرد:سامان‌دهی بناهای تاریخی، پاک‌سازی، مرمت و حفاظت از بناها و بازار تاریخی زنجان در اولویت برنامه‌های این اداره‌کل قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا