اجتماعی

بازنگری طرح هادی در 123 روستای استان زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول یک سال گذشته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان توانسته با هدف فراهم‌کردن زمینه توسعه، رفع محرومیت و شتاب‌بخشی به بهسازی سکونتگاه‌ها، بازنگری طرح هادی را در ۱۲۳ روستای استان انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای اظهار داشت: برای بازنگری طرح هادی ۱۲۳ روستا اعتباری بالغ بر ۱۱۹ میلیارد ریال اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اهمیت بازنگری طرح هادی بنا به ضرورت افزایش جمعیت و توسعه بافت روستاها، تصریح کرد: طرح هادی یک مطالبه ملی محسوب می‌شود و در بیشتر روستا‌ها این خواسته بر اساس نیاز و در برخی مواقع الحاق اراضی افراد به محدوده بافت برای انجام ساخت و ساز انجام می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود : اجرا و بازنگری طرح هادی روستایی با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، ساماندهی وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات زیست محیطی انجام می‌شود.

خواجه ای خاطر نشان کرد: این طرح‌ها در زمینه تسهیلات اجتماعی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است.

وی با اشاره به اینکه بازنگری طرح هادی روستایی نقش به سزایی در توسعه این جوامع دارد که با اجرای آن مهاجرت به شهرها کاهش خواهد یافت، تاکید کرد: با بازنگری طرح هادی، نیازهای جدید برای توسعه روستا شناسایی و برنامه ریزی لازم براساس نیازهای جدید انجام شود که می توان گفت؛ تهیه این طرح ظرفیت‌های توسعه‌ای و مزیت‌های سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهد.

خواجه ای در پایان به کسب رتبه برتر کشوری در تهیه و مطالعات و تصویب طرح های هادی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا