اقتصاد

بازنگری طرح هادی برای 78 روستا در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، با توجه به اتمام افق ده ساله، طرح هادی 120 روستای بالای 20 خانوار شهرستان زنجان، برای 42 روستا ، طرح بازنگری تهیه شده است، اظهار داشت: 78 روستای شهرستان زنجان نیز با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال ، نیازمند بازنگری طرح هادی می باشد.

وی با بیان اینکه، طرح هادی برای کلیه روستاهای شهرستان تهیه شده است، تصریح کرد: از ابتدا تاکنون ، طرح هادی در 110 روستای شهرستان زنجان (معادل ۵۷/۲ درصد) ، اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: با عنایت به تفاهم نامه منعقده بین استانداری زنجان و بنیاد مسکن در خصوص نظارت پروژه ها ی دهیاری ها ،طی 4 سال اخیر حدود 280 پروژه در روستا ها با اعتبار حدود 250میلیارد ریال از اعتبارات دهیاری ها و با نظارت بنیاد مسکن شهرستان زنجان اجرا شده است.

خواجه ای مبلغ اعتبار تخصیص یافته از محل اعتبارات قیر رایگان در سال 1400 برای 40 روستا را 151 میلیارد ريال عنوان نمود و گفت: همچنین مبلغ اعتبار تخصیص یافته جهت اجرای طرح هادی در سال 1400 از منابع استانی و ملی برای 23 روستا به میزان 136 میلیارد ريال می باشد.

وی در ادامه، مقاوم سازی مسکن روستایی را یکی از اولویت های این نهاد انست و گفت: تعداد واحدهای مسکونی روستایی شهرستان زنجان ، 25،043 واحد می باشد که از این تعداد 13،691 واحد مقاوم سازی شده و 11،352 واحد معادل 45 درصد نیازمند مقاوم سازی و بهسازی می باشند .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا