فناوری اطلاعات

اینترنت 21درصد از روستاهای زنجان در وضعیت مطلوبی قرار ندارد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به اینکه 21درصد از روستاهای استان زنجان در وضعیت مطلوبی قرار ندارند،گفت:یک درصد از روستا‌ها نیز به طور کامل فاقد اینترنت است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه توسعه ارتباطات روستایی را وظیفه خود می‌دانیم و تبعیضی بین روستاها قائل نیستیم اظهار داشت:پوشش اینترنت پرسرعت روستایی قبل از شیوع کرونا 64درصد بود که این میزان طی این دو سال رشد چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به اینکه 21درصد از روستاهای استان زنجان در وضعیت مطلوبی قرار ندارند،تصریح کرد:یک درصد از روستا‌ها نیز به طور کامل فاقد اینترنت است.

این مقام مسئول افزود: پهنای باند ورودی استان 50گیگا بایت بر ثانیه است، ولی در استان از کمتر از یک سوم استفاده می شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با بیان اینکه همه مصرف اینترنت به سمت اینترنت سیار است، خاطر نشان کرد: لایه های داخل شهری و استان در برنامه‌ریزی وزارت فناوری توسعه پهنای باند دارد.

سرایی با بیان اینکه شاهد ناهمگونی در تلفن همراه استان هستیم، ادامه داد: دسترسی اینترنت در روستاهای شهرستان‌های سلطانیه، ماه‌نشان و بخشی از زنجان وضعیت مطلوبی ندارد.

وی با بیان اینکه شبکه ارتباطی کشور از چهار لایه تشکیل شده است، تصریح کرد: لایه دسترسی عموم، لایه داخل شهر و یا استانی، لایه بین استانی و لایه بین کشوری و اینترنت ملی است و وزارت ارتباطات برای تمام این لایه‌ها برنامه دارد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان خاطر نشان کرد: پهنای باند لایه ورودی استان در بین استانی؛ 250گیگا بیت بر ثانیه است اما در حال حاضر در شرایط میانگین حداکثر پهنای باند 70تا 80گیگا بیت بر ثانیه است یعنی کمتر از یک سوم از ظرفیت موجود از پهنای باند در استان استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال، گفت: این مهم با هدف چالاک‌سازی و توسعه اقتصاد دیجیتال در حوزه‌های خدمات کشاورزی و صنعت مهم دانست.

سرایی به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند اشاره کرد و گفت: هدف ما احراز هویت یکپارچه است و با توجه به اینکه هر کدام از سازمان‌ها سامانه‌های الکترونیکی جداگانه دارند زمینه‌ای فراهم شود تا با یکبار احراز هویت یکپارچه بتوان از همه خدمات الکترونیک دستگاه‌های اجرایی استفاده کرد که در گام اول اجرای این طرح در شهرداری ها شروع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا