اجتماعی

ایمن سازی 62 روستای در معرض سیل شهرستان ماهنشان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت:۶۲ روستای در معرض سیل شهرستان ماهنشان، نیازمند ایمن سازی است .

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان ،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان ماهنشان با دارا بودن 127 روستا، 7765 واحد مسکونی روستایی دارد که از این تعداد 5027 واحد مسکونی مقاوم سازی شده است، اظهار کرد : میزان مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان 65 درصد بوده ، در حالی که این میزان در سطح کشور 47 درصد است.

رضا خواجه ای ادامه داد: در حال حاظر 62 روستای این شهرستان در معرض سیل می باشد و نیازمند ایمن سازی است .

وی به اجرای طرح بهسازی روستای دارای بافت با ارزش قوزلو اشاره کرد و گفت : تاکنون برای اجرای این طرح، یک میلیارد و سیصد میلیون تومان هزینه شده و برای اتمام فاز اول طرح حدود 6 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز می باشد که در صورت تخصیص اعتبار، سال 1402 فاز اول پروژه به اتمام خواهد رسید.

وی تامین اعتبار برای ادامه آماده سازی جابجایی روستای سعید کندی به میزان 4 میلیارد تومان و تامین خدمات زیر بنایی دراین روستا توسط دستگاه های مرتبط و تکمیل طرح هادی روستای هدف گردشگری روستای علم کندی با 4 میلیارد تومان اعتبار را امری مهم و ضروری دانست که در صورت محقق شدن بسیاری از مشکلات این منطقه حل خواهد شد .

مدیرکل بنیاد مسکن استان  زنجان با بیان اینکه تاکنون در 68 روستای این شهرستان طرح هادی اجرا شده است، یادآور شد: طرح هادی 26 روستای شهرستان بازنگری شده و 33 روستای دیگر نیازمند بازنگری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا