اقتصاد

ایران بزرگترین شریک تجاری خاورمیانه‌ای برزیل

سفیر برزیل گفت:بزرگترین شریک تجاری خاورمیانه‌ای برزیل، کشور ایران است و‌ ما علاقه‌مند هستیم تجارت با ایران را بیشتر کرده و صادرات را افزایش دهیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،لودمار گونسالوس آگیلارنتو در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی استان زنجان با بیان اینکه بزرگترین مانع تجارت بین دو کشور عدم شناخت و نداشتن دانش کافی نسبت به هم است ،اظهار داشت: اگر شناخت دو طرف بیشتر شود و هیئت‌های تجاری بین دو کشور پذیرش شوند و  نمایشگاه‌های مختلف بین دو کشور برگزار شود، سبب شناخت بیشتر و بالا رفتن سطح روابط دو کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه تحریم‌هایی که وجود دارد سبب ایجاد مشکلاتی برای همکاری شده است و این موضوع موحب صدمه به مردم می شود تصریح کرد: تحریم‌ها متاسفانه سبب بالا رفتن هزینه تجارت بین دو کشور و طولانی شدن زمان مبادله بین دو کشور می‌شود.

سفیر برزیل با اشاره به اینکه بزرگترین شریک تجاری خاورمیانه‌ای برزیل، کشور ایران است عنوان کرد: ما علاقه‌مند هستیم تجارت با ایران را بیشتر کرده و صادرات را افزایش دهیم.

لودمار گونسالوس دآگیارنتو با بیان اینکه تفاهم نامه همکاری با اتاق بازرگانی زنجان امضا شد، گفت: همکاری‌های مشترک در زمینه فرش، چاقو، مس، معدن، ماهی، گوسفند چند قلو‌زا، غذای دام، تولید آب میوه، تولید رب با استان زنجان انجام خواهد شد با این وجود صادرات روغن ترانسفورماتور از برزیل به ایران، صادرات میوه‌های استوایی نیز جزو برنامه‌ است.

وی با بیان اینکه تجارت غیرمسقیم بین ایران و برزیل وجود دارد افزود: عدد تجارت مسقیم ایران و برزیل به 4 میلیارد دلار رسیده است و روی تعداد کمی از کالاها تمرکز داریم که باید تعداد آن افزایش پیدا کند.

سفیر برزیل با بیان اینکه تلاش می‌کنیم از شرکت‌هایی که می‌خواهند به برزیل صادرات داشته باشند حمایت کنیم؛ اظهار داشت: خوشبختانه در استان زنجان اتاق مشترک بین ایران و برزیل نیز وجود دارد که تسهیل گر در این راستا خواهد بود.

لودمار گونسالوس دآگیارنتو گفت وظیفه من به عنوان سفیر این است کمک کنم تا تجارت بین ایران و برزیل و صادرات برزیل به ایران بیشتر شود خاطر نشان کرد: تجربه 40 ساله نشان می دهد اگر بخواهیم صادرات را بالاتر ببریم باید واردات را نیز بیشتر کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا