اجتماعی

اکران آثار برگزیده‌ی پویانمایی جشنواره در مراکز کانون پرورش فکری زنجان

آثار برگزیده کودک و نوجوان دوره‌های گذشته، همزمان با ۱۲ خرداد ماه و آخرین روز دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران در مراکز فرهنگی‌هنری از جمله خرمدره، زرین آباد، سهرورد، قیدار، گرماب، ماهنشان، شماره یک، سه، علوم و نجوم و مجتمع و کتابخانه‌های سیار روستایی ابهر، طارم و هیدج کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان نیز اکران شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،به‌ منظور گرامی‌داشت روز پویانمایی هم‌زمان با دوازدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی پویانمایی تهران، فیلم‌های منتخب جشنواره‌های پیشین پویانمایی به‌همت مربیان مراکز فرهنگی‌هنری ثابت، پستی، سیار شهری و روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساعت ۹:۳۰ صبح پنج‌شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ در تمامی مراکز و تعدادی از مدارس تحت پوشش کتابخانه‌های پستی و سیار روستایی برای مخاطبان کودک و نوجوان به‌صورت رایگان، اکران شد.

پویانمایی یا انیمیشن یک هنر سینمایی است که در آن تصاویر به صورت پیوسته و پشت سر هم قرار می‌گیرند. زمانی که این تصاویر با یک سرعت خاص اجرا شوند این توهم را به وجود می‌آورند که جسم در حال حرکت است یا کارکتر زنده است. رایج‌ترین روش برای نمایش پویانمایی، سینما یا ویدیو است و در پویانمایی‌های قدیمی انیمیشن نقاشی می‌شد ولی در پویانمایی جدید بیشتر انیماتورها از رایانه برای ساخت انیمیشن استفاده می‌کنند.

گفتنی است، شب ترسناک لومو، بارون می‌آد جرجر، مامان هواپیما، وقت خوابه، بزغاله‌های ابری، حکایت کلاه غیبی و کچل کفترباز ازجمله فیلم‌هایی بود که در این روز نمایش داده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا