فناوری اطلاعات

اپل برای واکسیناسیون کرونا به کارکنانش مرخصی با حقوق می‌دهد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،با شروع پاندمی در ایالات متحده آمریکا در مارس ۲۰۲۰، کوپرتینویی‌ها قدم‌های مختلفی برای مراقبت و محافظت از کارکنان و همچنین مشتریان برداشتند. حالا که پرسنل دوباره به دفاتر بازگشته‌اند، اپل آن‌ها را به دریافت واکسن تشویق می‌کند.

کارکنان می‌توانند برای قرارهای تزریق واکسن درخواست مرخصی با حقوق کنند. اگر کارمندی پس از واکسیناسیون کرونا با عوارض جانبی مانند درد یا بیماری مواجه شود، می‌تواند با دریافت حقوق مرخصی بگیرد.

طبق گزارش بلومبرگ و گفته منابع، اپل به واکسن‌های کرونا دسترسی ندارد و آن‌ها را برای کارکنانش تامین نمی‌کند، با این حال از افراد دارای علائم در دفاتر تست کووید-۱۹ می‌گیرد.

اپل تمام فروشگاهش در ایالات متحده آمریکا را باز کرده و در آینده نزدیک هم کارکنان به دفاتر بازمی‌گردند. مدیرعامل اپل، تیم کوک اعلام کرده که پرسنل از ماه ژوئن به دفاتر برمی‌گردند، با این حال همچنان امکان دورکاری وجود دارد:

«هیچ جایگزینی برای همکاری حضوری وجود ندارد، با این حال درباره اینکه می‌توانیم کارها را بیرون از دفتر بدون قربانی کردن بهره‌وری یا نتایج انجام دهیم، درس بزرگی آموخته‌ایم. پس از دوران کرونا، تمام قابلیت‌های بی‌نظیر اپل را حفظ می‌کنیم.»

چند روز پیش آمازون واکسیناسیون برخی کارکنانش در انبارها در ایالت‌هایی مانند نوادا و کانزاس را شروع کرد. در این میان تعدادی از هتل‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های هواپیمایی هم تزریق واکسن به پرسنل را کلید زده‌اند.

با توجه به چنین رویکردهایی، شاید اپل هم در آینده تصمیم بگیرد کارکنانش را در دفاتر واکسیناسیون کند، با این حال همانطور که بالاتر اشاره کردیم در حال حاضر تنها از پرسنل دارای علائم تست کووید-۱۹ می‌گیرد.

منبع:دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا