اجتماعی

اولین کتابخانه تخصصی روشندلان کشور در استان زنجان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با حضور محمد رضاخانی مدیرکل کتابخانه‌های استان، کتابخانه‌ی بخش ناشنوایان، اولین کتابخانه تخصصی روشندلان کشور با عنوان” کتابخانه اندیشه‌ی ‌سپید” در استان زنجان را به مناسبت هفته‌ی جهانی کتاب و کتابخوانی افتتاح نمود.

انصاری با اشاره به نگرانی و دغدغه بسیاری از خانواده‌های کم شنوا و کم بینا از اینکه مبادا برای فرزندانشان شغل مناسب و پایدار ایجاد نشود، گفت: اگر تشویق این افراد به فراگیری آموزش‌های مهارتی در محیط خانه و مدرسه جدی تلقی شود، در آینده با مشکل بیکاری مواجه نخواهیم شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان افزود: با ترویج‌ فرهنگ‌ مهارت آموزی برای معلولین، استعدادهای نهفته در ذهن و افکار نوجوانان کشف می‌شود.

انصاری افزود: هدف از اجرای طرح، این است که خدمت را به درب خانه روشندلان برده شود تا آنان هم از ظرفیت کتابخانه تخصصی مرکز استان بهره‌مند شوند. کتابخانه تخصصی روشندلان با توجه به رشد فزاینده تولید و عرضه‌ی اطلاعات علمی، فرهنگی و هنری و ضرورت توجه به حقوق برابر معلولان با سایر شهروندان در برخورداری از این تولیدات برای دسترسی این قشر از جامعه به منابع اطلاعاتی فراهم آمده است . مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در این راستا آموزش به معلولان و ناشنوایان براساس توانمندی‌های آنان آماده همکاری می باشند.

در پایان رضاخانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان افزود:کتابخانه اندیشه‌سپید ویژه روشندلان که در بخش ناشنوایان ایجاد شده،تنها کتابخانه‌ی مستقل تخصصی نابینایان در سطح کشور می‌باشد، که مجهز به چاپگر بریل،دستگاه بریل، زایفیوز و سیستم‌های آموزشی برگزاری دوره‌های رایانه‌ای و کتاب‌های بریل و گویا برای کودکان نابینا و ناشنوا می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا