اجتماعی

اولین دوره مسابقات آزاد مهارت زندانیان برگزار شد

در راستای توانمندسازی، کسب مهارت برای اشتغال پس از آزادی از زندان،کاهش آسیب اجتماعی و استعدادیابی زندانیان، اولین دوره مسابقات آزاد مهارت زندانیان، مرحله استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان اظهار داشت: در راستای توانمندسازی، کسب مهارت برای اشتغال پس از آزادی از زندان،کاهش آسیب اجتماعی و استعدادیابی زندانیان مرحله استانی این مسابقات در 7 رشته شامل فناوری اتومبیل، جوشکاری، پیرایش مردانه، خیاطی، قالیبافی، قلم زنی روی مس و کاشی کاری با حضور 160 شرکت کننده برگزار شد.

انصاری با بیان این که حرفه آموزی و اشتغال مهم ترین فعالیت اصلاحی زندانیان است افزود: این دوره از مسابقه‌های ملی مهارت ویژه زندانیان با همکاری اداره‌کل زندان‌ها و آموزش فنی و حرفه‌ای به دلیل اهمیت حرفه آموزی در ایجاد اشتغال پایدار و به منظور استعدادیابی زندانیان برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این دوره از مسابقه‌ها را تشویق مددجویان به فراگیری مهارت و فراهم کردن زمینه کارآفرینی اشتغال آفرینی آن‌ها برای ورود به بازار کار عنوان کرد و ادامه داد: برترین‌های این رقابت‌ها برای شرکت در مرحله استانی معرفی می‌شوند.

در ادامه انصاری گفت: بیشترین شرکت کننده از زندان مرکزی، اردوگاه و زندان خدابنده بود که در رشته‌های خیاطی و قالیبافی و قلم زنی و کاشی کاری و جوشکاری و بیشترین ثبت نام را شاهد بودیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: امیدواریم برگزاری چنین مسابقاتی باعث کشف استعدادهای زندانیان و نهایتا کاهش بزهکاری و ناهنجاری‌های اجتماعی شود.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: این مسابقات تأثیر روحی، روانی و تربیتی در زندانیان در دوران محکومیت به حبس، توانمندسازی زندانیان برای اشتغال مفید و توانمندسازی برای تأمین معاش و بازگردانی از ارتکاب جرم و عدم بازگشت به محیط زندان است.

وی در پایان گفت: برای کلیه شرکت کنندگان گواهی حضور در مسابقات صادر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا