اجتماعی

اهدای عضو شهروند زنجانی به چهار بیمار زندگی بخشید

مسوول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: دهمین ایثار ماندگار استان با اهداء چهار عضو یک شهروند زنجانی دچار مرگ مغزی به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اماموردی اظهار داشت: یک شهروند زنجانی به دلیل خونریزی مغزی به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان انتقال یافته بود که به رغم تلاش و پیگیری‌های پزشکان و کادر درمان، دچار مرگ مغزی شد.

وی گفت : متاسفانه به دلیل وخامت وضعیت بیمار، تلاش پزشکان و پرسنل تلاشگر بیمارستان برای نجات جان وی موثر واقع نشد و پس از اعلام مرگ مغزی بیمار، کار‌های لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد.

این مسؤول ادامه داد: با کسب رضایت از خانواده، پس از تایید مرگ‌ مغزی توسط تیم معالج، بیمار برای اهدای ارگان‌ها به بیمارستان سینای تهران منتقل و این عمل خداپسندانه انجام شد که در نهایت با اهدای چهار عضو کبد، کلیه‌ها و قلب وی، چند هموطن از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

اماموردی افزود: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی از جمله روش‌های دریافت کارت اهدای عضو را ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ – شماره‌گیری #۳ *۳۴۳۲* و یا مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center جهت اخذ کارت اهدای عضو اعلام کرد.

مسوول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: طبق برآورد‌های انجام شده، اهدای نسوج به بیماران نیازمند، کیفیت زندگی ۵۸ بیمار را ارتقا می‌دهد.

وی با قدردانی از تلاش کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان و واحد ایی، آی. سی. یو بیمارستان آیت الله موسوی زنجان تا اهداء عضو تلاش دارند، خاطرنشان کرد: پیش از این نیز در شرایط کرونایی همکاری جراحی اعصاب و تیم واحد اهدا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در تحقق این امر مقدس بسیار ارزشمند بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا