اجتماعی

اهدای خون در زنجان 20 درصد افزایش یافت

اهدای خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در زنجان ۲۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیرکل انتقال خون استان زنجان اظهار داشت: ۶۴۶ نفر از اهدا کنندگان خون در تاسوعا و عاشورای امسال موفق به اهدای خون شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال 20درصد افزایش یافته است.

اسدی افزود: بر این اساس طی مدت یاد شده برای بیش از 100نفر از اهداء کنندگان خون نیز نوبت دهی شده است تا در روز‌های آینده و فراخور نیاز به این فراورده، به اهدای خون اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه محرم فرصتی برای ترویج اهدای خون، فرهنگ نوعدوستی، تعمیق فرهنگ اهدای مستمر و فرهنگ سالم زیستن است افزود :  هم استانی‌ها از اول محرم به ویژه روز‌های تاسوعا و عاشورا نقش پررنگ تری در اهدای خون داشتند.

این مسوول با قدردانی از مشارکت مردم زنجان در امر خداپسندانه اهدای خون مستمر در طول سال ادامه داد: با مشارکت اهدا کنندگان سخاوتمند این استان، به ویژه با همه گیری کووید -۱۹ و به رغم محدودیت‌ها و مشکلات ناشی از این وضعیت، در تامین فرآورده‌های خونی کمبودی نداشتیم و در واقع مشکلی در این خصوص وجود نداشت.

سالیانه بیش از 60هزار واحد فرآورده خونی در استان زنجان اهدا و در مراکز بیمارستانی استفاده می‌شود که بیش از 62درصد اهدا کنندگان خون، مستمر هستند و 94درصد اهدا کنندگان خون را مردان و بقیه را زنان تشکیل می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا