اجتماعی

انگیزه هلال احمری ها، انگیزه انسانیت است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با بیان اینکه آماده انعقاد تفاهم نامه با هلال احمر هستیم، گفت: آماده تعامل هستیم و جامعه هدف ما به جمعیت هلال احمر، شهرداری، استانداری و دیگر دستگاه های اجرایی ارتباط دارد.

وی افزود: فعالیت هلال احمری های یکی از مشاغل سخت، کار دلی و قلبی است که در حوادث و بلایا همواره همراه آسیب دیدگان ناشی از حوادث هستند.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: انگیزه هلال احمری ها انگیزه انسانیت است و این مجموعه از گذشته خدماتی به زندانها داشته است.

حجت الاسلام حسین بنیادی ادامه داد: ما عضو شواری قضائیی استان هستیم و سازمان زندان ها و این اداره کل مجموعه ای مستقل زیر نظر قوه قضائیه است.

وی یادآوری کرد: در استان زنجان یک زندان مرکزی برای جرائم عمومی، بند نسوان، کارگاه حرفه آموزی و مرکز اکانون اصلاح و تربیت برای زندانیان زیر 18 سال داریم.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: در شهرستان ابهر یک زندان و خدابنده نیز یک بازداشتگاه داریم و بیشترین فعالیت امور زندان ها اقدامات تامینی و تربیتی است که باید امنیت را ایجاد کنیم.

حجت الاسلام بنیادی، مهمترین موضوع فعالیت زندان ها را اصلاح و تربیت بیان کرد و گفت: این 2 مقوله چرخه ای است که از ابتدایی شروع و انتهایی دارد.

وی اظهارداشت: ابتدای این چرخه از ورود به زندان آغاز و انتهای آن پس از آزادی از زندان است که همچنان در ارتباط هستیم و تسهیلات اشتغال پرداخت می شود تا بازگشت آنها به این مراکز کاهش یابد.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: اگر زندانیان آزاد شده مدیریت نشوند دوباره امکان بازگشت مجدد آنها به زندان وجود دارد.

حجت الاسلام بنیادی خاطرنشان کرد: یکی از نگاه ها در سند تحول حرفه آموزی و اشتغال می باشد که در چرخه اصلاح و تربیت موضوع مهمی به شمار می رود و در استان فعالیت های قابل توجهی در این خصوص انجام شده که به صورت نشسته، کارگاهی و اعزام به کار بوده است.

وی ادامه داد: نزدیک به 80 درصد زندانیان محکوم واجد شرایط در اشتغال اشتان فعالیت دارند.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: برنامه های زیادی در حوزه اصلاح و تربیت، فعالیت های قرآنی، مباحث آموزشی مهمی در زندان ها اجرا می شود لذا حرفه آموزی و اشتغال موضوعی بسیار مهم به شمار می رود.

حجت الاسلام بنیادی خاطرنشان کرد: امسال دارالتحفیظ در زندان مرکزی برای حفظ قرآن توسط زندانیان با کمک های خیرین راه اندازی شد که باقی الصالحات است.

وی با بیان اینکه آماده انعقاد تفاهم نامه با هلال احمر هستیم، اظهار داشت: آماده تعامل هستیم و جامعه هدف ما به جمعیت هلال احمر، شهرداری، استانداری و دیگر دستگاه های اجرایی ارتباط دارد.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: فعالیت هلال احمری های یکی از مشاغل سخت، کار دلی و قلبی است که در حوادث و بلایا همواره همراه آسیب دیدگان ناشی از حوادث هستند.

وی یادآوری کرد: انگیزه هلال احمری ها انگیزه انسانیت است و یکی هلال احمر از گذشته خدماتی به زندانها داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا