با ما همراه باشید

اجتماعی

انگیزه هلال احمری ها، انگیزه انسانیت است

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: انگیزه هلال احمری ها انگیزه انسانیت است و این مجموعه از گذشته خدماتی به زندانها داشته است.

منتشر شده

در

انگیزه هلال احمری ها، انگیزه انسانیت است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با بیان اینکه آماده انعقاد تفاهم نامه با هلال احمر هستیم، گفت: آماده تعامل هستیم و جامعه هدف ما به جمعیت هلال احمر، شهرداری، استانداری و دیگر دستگاه های اجرایی ارتباط دارد.

وی افزود: فعالیت هلال احمری های یکی از مشاغل سخت، کار دلی و قلبی است که در حوادث و بلایا همواره همراه آسیب دیدگان ناشی از حوادث هستند.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: انگیزه هلال احمری ها انگیزه انسانیت است و این مجموعه از گذشته خدماتی به زندانها داشته است.

حجت الاسلام حسین بنیادی ادامه داد: ما عضو شواری قضائیی استان هستیم و سازمان زندان ها و این اداره کل مجموعه ای مستقل زیر نظر قوه قضائیه است.

وی یادآوری کرد: در استان زنجان یک زندان مرکزی برای جرائم عمومی، بند نسوان، کارگاه حرفه آموزی و مرکز اکانون اصلاح و تربیت برای زندانیان زیر 18 سال داریم.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: در شهرستان ابهر یک زندان و خدابنده نیز یک بازداشتگاه داریم و بیشترین فعالیت امور زندان ها اقدامات تامینی و تربیتی است که باید امنیت را ایجاد کنیم.

حجت الاسلام بنیادی، مهمترین موضوع فعالیت زندان ها را اصلاح و تربیت بیان کرد و گفت: این 2 مقوله چرخه ای است که از ابتدایی شروع و انتهایی دارد.

وی اظهارداشت: ابتدای این چرخه از ورود به زندان آغاز و انتهای آن پس از آزادی از زندان است که همچنان در ارتباط هستیم و تسهیلات اشتغال پرداخت می شود تا بازگشت آنها به این مراکز کاهش یابد.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: اگر زندانیان آزاد شده مدیریت نشوند دوباره امکان بازگشت مجدد آنها به زندان وجود دارد.

حجت الاسلام بنیادی خاطرنشان کرد: یکی از نگاه ها در سند تحول حرفه آموزی و اشتغال می باشد که در چرخه اصلاح و تربیت موضوع مهمی به شمار می رود و در استان فعالیت های قابل توجهی در این خصوص انجام شده که به صورت نشسته، کارگاهی و اعزام به کار بوده است.

وی ادامه داد: نزدیک به 80 درصد زندانیان محکوم واجد شرایط در اشتغال اشتان فعالیت دارند.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: برنامه های زیادی در حوزه اصلاح و تربیت، فعالیت های قرآنی، مباحث آموزشی مهمی در زندان ها اجرا می شود لذا حرفه آموزی و اشتغال موضوعی بسیار مهم به شمار می رود.

حجت الاسلام بنیادی خاطرنشان کرد: امسال دارالتحفیظ در زندان مرکزی برای حفظ قرآن توسط زندانیان با کمک های خیرین راه اندازی شد که باقی الصالحات است.

وی با بیان اینکه آماده انعقاد تفاهم نامه با هلال احمر هستیم، اظهار داشت: آماده تعامل هستیم و جامعه هدف ما به جمعیت هلال احمر، شهرداری، استانداری و دیگر دستگاه های اجرایی ارتباط دارد.

مدیر کل زندان های استان زنجان گفت: فعالیت هلال احمری های یکی از مشاغل سخت، کار دلی و قلبی است که در حوادث و بلایا همواره همراه آسیب دیدگان ناشی از حوادث هستند.

وی یادآوری کرد: انگیزه هلال احمری ها انگیزه انسانیت است و یکی هلال احمر از گذشته خدماتی به زندانها داشته است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها