با ما همراه باشید

سیاست

انقلابی هستیم، انقلابی باقی می‌مانیم و مسیر انقلاب را ادامه خواهیم داد

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت :مردم ایران امروز در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن به یاد شهیدان در صحنه حضور دارند تا بگویند ما انقلابی هستیم، انقلابی باقی می‌مانیم و مسیر انقلاب را ادامه خواهیم داد.

منتشر شده

در

انقلابی هستیم، انقلابی باقی می‌مانیم و مسیر انقلاب را ادامه خواهیم داد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان؛ حجت الاسلام میر تاج الدینی در جمع مردم شریف زنجان در راهپیمایی 22بهمن اظهار داشت: مردم ایران در ۴۲ سال گذشته زیر بمباران‌‌های هشت سال دوران دفاع مقدس، در شرایط سخت باران و برف و سرما و امروز در شرایط بیماری کرونا که کمتر تکرار می‌شود، در عرصه دفاع از نظام اسلامی حضور دارند.

وی با بیان اینکه زنجان شهر غواصان دریادل، پایتخت شور و شعور حسینی است ؛ خاطر نشان کرد: این شهر شهره ایثارگری، دلاور مردی و افتخار آفرینی سرداران آن همچون شهید رستمخانی، شهید اشتری، شهید قامت بیات و شهید شهریاری دانشمند هسته‌ای آن بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به انقلاب اسلامی در دهه پنجم طوفنده‌تر از گذشته حرکت می‌کند تصریح کرد: باید به خیالبافانی که فکر می‌کردند انقلاب ۴۰ سالگی خود را جشن نخواهد گرفت بگوییم که شکوه و عظمت انقلاب را ببینند که امروز آن آدم‌های خیالباف کجا هستند و انقلاب در چه جایگاهی قرار گرفته است.

این مسئول بیانیه گام دوم انقلاب را منشور و نقشه راه حکیمانه از سوی مقام معظم رهبری برای آینده انقلاب برشمرد و تصریح کرد: در این بیانیه که با خودسازی، جامعه‌پردازی و اهداف بلند انقلاب اسلامی همراه است، مهمترین منشور و نسخه برای مردم و مسئولان به ویژه جوانان محسوب می‌شود که توصیه می‌کنم جوانان کشور این منشور را چندبار مطالعه کنند.

حجت الاسلام میر تاج الدینی خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری آینده در کشور عنوان کرد: انتظار ما این است که نامزدها برنامه خود را برخاسته از منشور گام دوم انقلاب بنویسند و به مردم ارایه کنند که چگونه می خواهند اولین دولت را در گام دوم انقلاب به اهداف و آرمانهای زمین مانده انقلاب برسانند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما در ۴۲ سال گذشته اصالت و شعارهای خود را حفظ کرده و از اهداف و آرمان‎هایی که امام خمینی (ره) ترسیم کرده بود دفاع می‌کند، اظهار داشت: ملت و رهبر ما در طول ۴۲ سال گذشته روی اهداف و شعارها ایستاده و پافشاری کرده و رو به جلو بالنده و پویا در همه عرصه‌ها حرکت کرده‌اند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نه شرقی، نه غربی بودن از اصول ثابت انقلاب ما است که نه خدشه ای به آن وارد شده و نه کوتاهی شده است و انقلاب اسلامی با استقلال سیاسی خودش که مهترین دستاورد آن است و با مردم سالاری دینی به راه خود ادامه می دهد.

وی با اشاره به اینکه در دوران جنگ شهید فهمیده‌ها را داشتیم که امروز شهید حججی‌ها راه او را ادامه می‌دهند، افزود: امروز یاران شهریاری راه او را ادامه می‌دهند و شهدایی همچون شهید فخری‌زاده را تقدیم نظام اسلامی می‌کنند که این موضوع نشان می‌دهد این راه استوار و پر رهرو است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاست

مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها

استاندار زنجان گفت: مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها، زیرا اصل مدیریت نگاه به اهداف کلان است و من همچون لوکوموتیوی خواهم بود که مدیران با هر سلیقه ای که باشند برای توسعه استان و افزایش رفاه مردم، به دنبال من حرکت خواهند کرد.

منتشر شده

در

توسط

مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در آیین معارفه خود که با حضور وزیر کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه هر دولت بر اساس شعارها و ارزش هایی که به آن گرایش بیشتری دارد گام برمیدارد، اظهار داشت: من معتقد به دو اصل مهم «کفر به طاغوت» و «اقامه عدل» هستم.

وی با تاکید بر اینکه کفر به طاغوت تنها به معنی جنگ یا عدم تعامل و یا حتی عدم تبادل دانش نیست، افزود: این اصل به مفهوم حفظ استقلال و هویت ایمانی در نظام اسلامی است و همانگونه که انقلابی اسلامی منادی حیات طیبه است، باید هویت ایمانی که انقلاب اسلامی به ما داده را حفظ نماییم.

مقام عالی اجرایی استان ادامه داد: در حوزه نظامی با خِرد و اندیشه والایی که حاکم بوده به استقلال دست یافته ایم و بسیاری از گزینه ها و تهدیدها از روی میز برداشته شده ولی برای دستیابی به استقلال اقتصادی نیازمند همت بیشتری هستیم.

استاندار جدید زنجان اولین هدف خود در استان را افزایش تولید ناخالص داخلی برشمرد و خاطرنشان کرد: استان زنجان با برخورداری از 1.3 جمعیت و 1.3مساحت کشور، در سهم تولید ناخالص داخلی نزدیک به 1 درصد کشور است که باید برای ارتقاء این عدد تلاش نماییم تا سهم هر شهروند از سرانه تولید ناخالص ملی افزایش یابد.

وی با تاکید بر ضرورت تسهیل و حمایت از سرمایه گذاری در استان، اظهار داشت: با تسهیل، کارگشایی و همراهی با سرمایه گذاران تلاش می کنیم استان زنجان را جای بهتری برای سرمایه گذاری و در نهایت جای بهتری برای زندگی کنیم.

محسن افشارچی توجه به صادرات را مهم دانست و تصریح کرد: باید سبد حرکتی مدیریتی استان را متنوع کرده و در کنار توجه به حوزه صنایع و معادن، به اقداماتی نظیر توسعه اقتصاد دیجیتال نیز توجه جدی تری داشته باشیم.

توسعه حوزه حمل و نقل و تسهیل در جابجایی ها برای افزایش سرمایه گذاری و توسعه امر گردشگری از دیگر نکات مورد تاکید مقام عالی استان بود.

وی با اشاره به اهمیت جلب رضایت عامه مردم، ابراز امیدواری کرد: با حفظ ارزش پول ملی و پرهیز از کسری بودجه، علیرغم انقباضی شدن بودجه در سالهای اخیر و دشواری که برای اداره استان ها پیش می آید می توان از رشد تورم اقتصادی در جامعه و افزایش فشار اقتصادی بر مردم جلوگیری کرد.

استاندار زنجان در بیان اهمیت توجه به امر عدالت با بیان اینکه عدالت فقط جنبه اقتصادی ندارد، بلکه جنبه اجتماعی هم باید مدنظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: با بهره گیری از تکنولوژی و نرم افزارها در راستای توسعه عدالت و مردمی شدن اقتصاد گام برمیداریم و به توسعه روستاها در کنار عمران و آبادانی شهرها باید توجه ویژه داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان، عدالت را موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: عدم استفاده درست از منابع انسانی موجود و بوجود آمدن مخاصمه و اصطکاک در میان مدیران و سرمایه های انسانی نوعی سوزاندن سرمایه انسانی و کفران نعمت است.

وی ابراز امیدواری کرد: مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها، زیرا اصل مدیریت نگاه به اهداف کلان است و من همچون لوکوموتیوی خواهم بود که مدیران با هر سلیقه ای که باشند برای توسعه استان و افزایش رفاه مردم، به دنبال من حرکت خواهند کرد.

ادامه مطلب

سیاست

وزیر کشور:برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم

وزیر کشور با اشاره به اینکه در کشور اقدامات بسیاری صورت گرفته است و امروز به کوری دشمنان نظام و ملت در نقطه جهش قرار داریم، بیان کرد: ما باید برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم.

منتشر شده

در

توسط

وزیر کشور:برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،احمد وحیدی در مراسم تودیع و معارفه استانداران زنجان با اشاره به اینکه تلاش زیادی صورت می‌گیرد که ما را به چیز دیگری مشغول کنند و توطئه‌های زیادی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: توطئه‌های فرهنگی و توطئه‌های اجتماعی، جنگ رسانه‌ای و اقتصادی و همه این موارد برای منحرف کردن از مسیر اعلی است.

وزیر کشور با بیان اینکه مردم ایران در مسیر خود مستحکم ایستاده است، گفت: مردم ظهور را با همه وجود خود می‌طلبند و در این راه شهید می‌دهد و استوار است و این ایستادگی مردم ایران در مقابل تحریم‌ها و فشارها بی‌نظیر و بهت آور است و برای ذهن‌های مادی قابل تحلیل نیست.

وی با بیان اینکه همه عالم یک بار دیگر به وضوح و با همه تلاش ایستاده‌اند تا ملت ایران را به زانو در بیاوردند، تصریح کرد: دشمنان اگر در جبهه جنگ نتوانستند و اگر در جبهه امنیت ناموفق بودند و اگر در جبهه اقتصادی نتوانستند و اگر در سیاست خارجی شکست خوردند، تصورشان این است که در جبهه اقتصادی ما را به زانو در بیاورند، اما در پس این تلاش‌ها مردم با حضور در پای صندوق‌های رای به دشمن گفتند که ما خود آینده کشور را رقم می‌زنیم و اجازه دخالت به بیگانه‌ را نمی‌دهیم.

وحیدی عهده‌دار شدن مسئولیت در بدنه نظام اسلامی برای خدمت به مردم که همواره پشتیبان نظام بوده‌اند را مهم دانست و گفت: ما محکوم به پیروزی هستیم، دولت سیزدهم به اراده الهی و توجه معصومین و خواست ملت شهیدپرور در جایگاه خدمتگزاری قرار گرفته است و باید به دشمن نشان دهد که حتما در این میدان پیروز می‌شود.

وی زنجان را که در کشور به نام پایتخت شور و شعور حسینی مشهور است را لقب شایسته این خطه عنوان کرد و ضمن گرامی داشتن یاد شهید شهریاری و احترام به مقام والای ۳۵۳۵ شهید استان افزود: تلاش‌های استاندار قبلی زنجان برای توسعه ستودنی است.

وزیر کشور با بیان اینکه استاندار جدید زنجان فردی فرهیخته و پرتوان است و ما امیدواریم شاهد تغییرات و تحولات اساسی در توسعه استان در تمامی بخش‌ها باشیم تصریح کرد: باید برای توسعه استان همه باید تلاش کنند.

وحیدی با اشاره به اینکه باید همه تصمیم بگیریم که استان زنجان به لحاظ نبود فساد اداری نمونه باشد، گفت: در این صورت می‌بینیم که از دل همین اتفاقاتی که در سطح استان خیلی به نظر نیاید چه اتفاقات مهمی می‌افتد و چه محرومیت زدایی رخ می‌دهد.

وی افزود: یا می‌توان تصمیم گرفت که در زنجان فقیری نباشد که به همت مسولان شدنی است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در کشور اقدامات بسیاری صورت گرفته است و امروز به کوری دشمنان نظام و ملت در نقطه جهش قرار داریم، بیان کرد: ما باید برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم.

وحیدی با اشاره به اینکه در دولت اسلامی نیت الهی است و تنبلی نیست، گفت: در دولت اسلامی بیکاری و تعطیلی نداریم و در آن بهره‌وری بالاست و منابع طبیعی زایل نشده و اسراف و تبذیر وجود ندارد و ارزش‌ها در آن حرف نخست را می‌زند.

منبع:فارس

ادامه مطلب

سیاست

هدایت توسعه یک شبه اتفاق نمی‌افتد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، هدایت توسعه شهری زنجان را وظیفه طرح‌های آمایش، عنوان کرد و گفت: بررسی طرح‌های توسعه، فقط در کارگروه آمایش و زیربنایی انجام می‌شود و هدایت توسعه هم یک شبه اتفاق نمی‌افتد.

منتشر شده

در

توسط

هدایت توسعه یک شبه اتفاق نمی‌افتد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهرداد سلطانی در جلسه شورای مسکن، با اشاره به اینکه در استان زنجان صنایع و جمعیت، به صورت تقاضا محور، مستقر شده است، اظهار داشت: خود همین تقاضایی که در حوزه های مختلف، از طرف جمعیت به وجود می‌آید، تحت تاثیر زیرساخت‌هایی است که ایجاد شده است.

وی دلیل استقرار بخش قابل توجهی از صنایع در شرق استان و ساکن شدن جمعیت متناسب با آن در همین منطقه را وجود زیرساخت های مناسب از جمله راه عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن برخی از ویژگی‌های سوق‌الجیشی از جمله نزدیکی به پایتخت و شاهراه‌های اصلی دسترسی به استان های پرجمعیت نیز، در این امر دخیل و موثر هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، با تاکید بر اینکه مسیر پیش رو در حوزه صنعت و بخش کشاورزی، باید با تناسب سنجی با داشته‌ها و ظرفیت ها و متناسب با تقاضاها در نظر گرفته شود، اظهار داشت: نمی‌توان تقاضا را سرکوب کرد و جمعیت را به زور به مکان‌ها و مناطق مدنظر خود که هیچ پتانسیلی ندارند فرستاد.

سلطانی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، مسکن، راه و کشاورزی و اشتغال بر اساس نیازهای کنونی و آینده تهیه شده است، گفت: از این رو مسیر توسعه در بخش‌های مختلف از جمله احداث مسکن، در قالب ها و عناوین مختلف باید با توجه به تقاضا انجام شود.

وی از راه و شهرسازی خواست نگاه آمایشی بر اساس تقاضا را، به عنوان یک مصوبه رویکرد کلی راه و شهرسازی، برای برنامه‌ریزی در خصوص اقدامات چهار سال آینده در احداث و توسعه راه و مسکن، مد نظر قرار دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، تاکید کرد: بیش از ۵۰ هزار واحدی که در چهار سال آینده احداث خواهد شد باید با نگاه آمایشی و رویکرد ایجاد تعادل و تمرکز در نقاط شمال و جنوب استان باشد.

سلطانی گفت: مسائلی مانند توجه به کمبود نیروی کار در شهرستان طارم و نیز توسعه مناطق شهرستان خدابنده، باید با نگاه آمایشی، مورد بررسی قرار گیرد.

 

ادامه مطلب

برترین ها