اجتماعی

انعقاد تفاهم نامه دوجانبه ادارات کل آموزش و پرورش وفرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان

تفاهم نامه دوجانبه ادارات کل آموزش و پرورش وفرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به منظور هم‌افزایی در تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی با بهره گیری از ظرفیت های آموزشی، فرهنگی و هنری به امضای طرفین رسید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،تفاهم نامه دوجانبه برنامه های مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش استان زنجان با هدف استفاده از ظرفیت های آموزشی و تربیتی دو دستگاه، همکاری در اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و قرآنی، تجهیز کتابخانه ها، تجهیز فرهنگسرای کانون تربیتی سهروردی، راه اندازی کتابخانه تخصصی هنر، برگزاری کلاس های آموزش قرآن در مناطق محروم توسط کانون های فرهنگی و هنری مساجد به امضای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش از آغاز کار دولت سیزدهم در زنجان آغاز شده بود، گفت: گرچه در حال حاضر مشکلات اقتصادی بر مردم غلبه خاصی دارد ولی مطالبه عمومی مردم از مباحث فرهنگی است و می طلبد به عنوان متولیان فرهنگ و تربیت این تفاهم نامه را پاسخ به نیازمندی جامعه خواند.

علی اسماعیلی گفت: خدمتگزاران نظام در دولت سیزدهم خود را مکلف می دانند تا در قالب شعار عدالت فرهنگی به این مهم ورود کنند.

وی به ورود دستگاه های اجرایی به مقوله شناسایی آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: تشکیل قرارگاه جهادی در دستگاه نشان می دهد که دغدغه فرهنگی و اجتماعی در تمام دستگاه ها حاکم است.

این مسئول با یادآوری اینکه در دولت سیزدهم نگاه ارزشی ویژه به شعارهای انقلاب داریم و به آن خواهیم پرداخت، افزود: این شعار را در عمل به اثبات خواهیم رساند و این یک نگاه ارزشی برای مردم است.

اسماعیلی از آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دو دستگاه تاثیرگذار در حوزه فرهنگ یاد کرد و گفت: تعامل و هم افزایی این دو مجموعه به منظور برطرف کردن نیازهای جامعه است؛ فرهنگ و ارشاد اسلامی گستره وسیعی از متولی گری فرهنگی را برعهده دارد.

وی بر ضرورت وجود نیروهای ارزشی در مجموعه های مرتبط با فرهنگ و ارشاد اسلامی همچون سینما، تئاتر، نشریات و … اشاره کرد و گفت: مجموعه عظیمی از دانش آموزان و خانواده هایشان با آموزش و پرورش در ارتباط هستند و همین می تواند در اثرگذاری تعامل این دو مجموعه مثمر ثمر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه از استاندار زنجان به عنوان یک عنصر فرهنگی استان یاد کرد و گفت: علیرغم ورود جدی وی به حوزه اقتصادی از حوزه فرهنگی نیز حمایت می شود.

در ادامه جلسه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این برنامه با اشاره به اینکه فرهنگ یک مقوله گسترده است که ارزش ها و باورهای ما را شامل می شود، اظهار کرد: متاسفانه در جامعه، مقوله فرهنگ مورد بی مهری واقع شده که نتیجه آن نابسامانی فرهنگی در جامعه است.

امراله حسنی با یادآوری اینکه مردمی بودن و عدالت فرهنگی از شعارهای دولت سیزدهم است، بر ضرورت پرداختن به این حوزه تاکید کرد و گفت: لازم است با هم افزایی دستگاه های متولی، زیر ساخت های شاکله اصلی جامعه تقویت شود.

دبیر شورای هماهنگی کانون های مساجد استان زنجان با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با 850 مجموعه همچون مطبوعات، موسسات فرهنگی و هنری، انجمن ها، کانون آگهی، چاپخانه و کانون های فرهنگی و هنری مساجد در ارتباط است، افزود: همه این مراکز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظاراتی دارند که این انتظارات به جا است.

این مسئول به نابسامانی در بیلبوردهای شهری که نتیجه آن عدم نگاه فرهنگی است، اشاره کرد و گفت: برای ساماندهی وضعیت فرهنگی جامعه کارگروه های فراموش شده در حوزه فضای مجازی و مد و لباس را از سرگرفتیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با یادآوری اینکه کودکان از ابتدا با دستگاه تعلیم و تربیت در ارتباط هستند، گفت: می توان با استفاده از ظرفیت این دستگاه، در کنار آموزش های درسی به آموزش های جنبی و فرهنگی پرداخت.

وی ادامه داد: متاسفانه در حوزه فرهنگ و هنر با کمبود نیروی انسانی با تفکر اسلامی و انقلابی مواجه هستیم، وقتی صاحب قلم‌هایی همچون مرحوم طالب زاده را از دست می دهیم صدمات جبران ناپذیری بر پیکر جامعه وارد می شود از اینروز لازم است با تربیت نیروی انسانی متعهد به انقلاب این خلاء ها را جبران کرد.

حسنی اضافه کرد: حاکمیت الله و دین اسلام، شاکله اصلی این انقلاب است و می توانیم با بهره گیری از ظرفیت دستگاه تعلیم و تربیت و همراهی دستگاه های فرهنگی همچون فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیروهای فرهیخته با تفکر انقلابی تربیت و به جامعه تحویل داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان؛ تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی را نیاز جدی جامعه امروز خواند و گفت: برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور تهیه شده است و می توانیم با همراهی دستگاه های اجرایی به هدف مورد نظر در حوزه شناسیی آسیب های جامعه دست یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا