اجتماعی

انتقال 10 واحدهای نانوایی به شهرک‌های جدیدالتاسیس زنجان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از انتقال 10 واحدهای نانوایی‌های زنجان به شهرک‌های جدیدالتاسیس در سطح شهر زنجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی اله زمانی با اشاره به اینکه اکثر واحدهای نانوایی در بافت مرکزی و پرتردد سطح شهر زنجان قرار دارد، اظهار داشت: با توجه به ایجاد شهرک‌های جدید التاسیس، قصد داریم به کمک دستگاه های ذیربط واحدهای نانوایی که در بافت مرکزی و در کنار هم قرار دارند به مروز زمان به شهرک‌های جدید التاسیس و اقماری انتقال دهیم.

زمانی گفت: سرانه مصرف استان زنجان را ۱۱ کیلوگرم می باشد که البته ۳ تا ۴ کیلوگرم میزان گفته شده مازاد مصرف محسوب می‌شود.

زمانی با اشاره به اینکه امکان صدور مجوز نانوایی‌ها جدید در زنجان از سوی سازمان صمت و اتحادیه نانوایان وجود ندارد، گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده، در تقسیمات صورت گرفته به نیازسنجی‌ها توجه نشده و در حال حاضر در یک محله شهر زنجان چند واحد نانوایی را شاهدیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره به جلسات کارگروه آرد و نان استان و شهرستان‌ها و مصوبات مربوطه تصریح کرد: بر این اساس مقرر شده است که واحدهای نانوایی از بافت مرکزی و پرتردد که تعداد واحدها نیز بالاست برای تامین نیاز خانوارها به شهرک‌های اقماری و جدیدالتاسیس منتقل شوند، تاکید می‌کنیم به هیچ عنوان مجوز جدید واحد نانوایی صادر نمی‌شود بلکه بحث انتقال واحدهای نانوایی بر اساس جمعیت هر منطقه واحد نانوایی منتقل می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا