اقتصاد

انتقال زاغه مهمات و میدان تیر ارتش به خارج از شهر زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جلال صالحی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز آزاد‌سازی خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران منافع بلوک غرب و شرق به خطر افتاد و به همین خاطر استکبار دشمنی خود را علیه ملت ایران آغاز کرد.

وی با بیان اینکه توطئه‌های مختلفی بر علیه کشور ما توسط عده‌ای از افراد ناآگاه داخلی و دشمنان آگاه خارجی آغاز شد که از جمله آن به وجود آوردن غائله کردستان، سیستان، بلوچستان و گرگان بود که قصد داشتند کشور ایران را به پنج کشور مختلف تقسیم کنند،تصریح کرد: در این راستا موفق نشدند و اقدام به حمله نظامی به وسیله عراق و رئیس جمهوری صدام ملعون به ایران کردند. حمله سراسری از زمین، دریا و هوا آغاز شد و در همان ابتدای حمله تعدادی از شهر‌ها و مرز‌های کشورمان به اشغال عراق درآمد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خرمشهر یکی از شهرهای استراتژیک کشور بود، گفت: با رشادت رزمندگان ارتش و سپاه این شهر پس از ۵۷۵ روز در یک عملیات موفق که در جنگ‌های مختلف بی‌سابقه بوده، آزاد شد.

فرمانده تیپ 216 مستقل زرهی زنجان با اشاره به حضور پر رنگ ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: خدمات ارتش در طول ۴۳ سال عمر انقلاب ثابت شده و نیروهای ارتش پیوسته از دستاوردهای انقلاب دفاع کرده‌اند.

صالحی با اشاره به نقش موثر ارتش در دفاع مقدس و با اشاره به تقدیم 48 هزار شهید ارتشی در دوران دفاع مقدس گفت:در برخی از عملیات‌ها تلفات زیادی به دشمن وارد شد که نمونه آن عملیات بیت‌المقدس است.

فرمانده تیپ 216 مستقل زرهی زنجان با اشاره به اینکه در طول 8سال دفاع مقدس، ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار تقدیم 50هزار شهید را داشته است، ابراز داشت: در عملیات بیت‌المقدس خسارات بالایی به کشور عراق وارد شد، تعداد کشته‌های دشمن به 6هزار نفر رسید و 54هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور از جمله در شهر خرمشهر آزاد شد، بیش از 10هزار نفر از نیرو‌های دشمن زخمی شدند، 2لشکر عراق کاملا منهدم شد، ۶ لشکر عراق از 20تا 60درصد آسیب دید. 60فروند هواپیما از بین رفت و 2فروند بالگرد و 418 دستگاه تانک و نفر بر دشمن منحدم شد و 550دستگاه تانک و نفر‌بر دشمن به غنیمت نیرو‌های اسلام درآمد. با این حال 19هزارو 414نفر از نیرو‌های دشمن نیز به اسارت رزمندگان اسلام درآمد.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام کمترین خسارت و تلفات را در این عملیات داشتند، گفت: بنا به گفته بزرگان پیروزی در عملیات بیت‌المقدس به نوعی یک معجزه بود. با پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات بیت‌المقدس نوعی کشور عراق پای میز مذاکره آمد و به دلیل اینکه کشور‌های همراهی کننده عراق نیز نمی‌خواستند مقصر اصلی شروع جنگ را معرفی کنند به نوعی جنگ ادامه یافت و 8سال طول کشید.

فرمانده تیپ 216 مستقل زرهی زنجان با اشاره به اینکه موجودیت ارتش خدمت به مردم است، اضافه کرد: ارتش خدمت به مردم را در ایام کرونا به منصه ظهور رساند.

وی با بیان اینکه در بحث بازگشایی پادگان ارتش در زنجان نیز هدف ارتش خدمت به مردم است، افزود: هیچ مانعی از سوی پادگان در سر راه استانداری و شهرداری وجود ندارد و تاخیر در بازگشایی پادگان به ارتش برنمی‌گردد.

صالحی با اشاره به اینکه یک مشکل دیگر این است که تفاهم‌نامه‌های مشترک کند پیش می‌رود، افزود: از جمله این موارد تکمیل دیوار، نصب دوربین و… است که قول داده شده است تا زمان افتتاحیه این اقدامات هم انجام شود.

فرمانده تیپ 216 مستقل زرهی زنجان درباره دیوار موسوم به دیوار ارتش نیز گفت: این دیوار اصلا متعلق به ارتش نبود و متاسفانه یک سری تبلیغات شده بود، که علیه ارتش بود.

وی در ارتباط با سوالی در زمینه جا به‌‌ جایی پادگان نیز گفت: قراری بر جا‌ به‌ جایی پادگان نداریم و فقط انبار زاغه و مهمات و میدان تیر منتقل خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه چهارچوب پادگان و ستاد نظامی زنجان در همین محل کنونی حفظ می‌شود و قابلیت جابه‌جایی ندارد، گفت: در آینده بعد از رفع معارض زمین، زیرسازی‌ها، زاغه مهمات و میدان تیر ارتش زنجان به روستای اسفجین انتقال خواهد یافت.

فرمانده تیپ زرهی 216ارتش زنجان با اشاره به اینکه اطراف تیپ اتوبان ایجاد شده و هیچ مانعی در مقابل رفت‌ و‌ آمد مردم وجود ندارد، تصریح کرد: اگر مانعی هم وجود دارد از طرف پادگان نیست از طرف ارگان‌ها و مسئولان دیگر است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا