با ما همراه باشید

اجتماعی

انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل های آینده یکی از راهبردهای اصلی صدا و سیما

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت:یکی از راهبردهای اصلی صدا و سیمای استان پرداخت و تبیین ارزشهای دفاع مقدس و انتقال این مفاهیم ناب و بی بدیل به نسل های آینده است.

منتشر شده

در

انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل های آینده یکی از راهبردهای اصلی صدا و سیما

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن لطیفی با حضور در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با مدیرکل و مسئولین این نهاد دیدار و گفتگو کرد.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به برکت خون شهیدان در اوج اقتدار و سربلندی است و وظیفه ما در رسانه حفظ این دستاوردها و انتقال آن به نسل‌های آینده است،اظهار داشت: انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبیین جانفشانی شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان عزیز ایران اسلامی در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی نیاز امروز جامعه است که پرداختن به آن از اولویت های مهم صدا و سیما به شمار می رود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان توجه بیش از پیش به فرهنگ جهاد ، ایثار و شهادت و الگو قرار دادن رفتار و منش دلاورمردان دوران پر افتخار دفاع مقدس را عامل ناکامی دشمنان دانست و تصریح کرد: یکی از راهبردهای اصلی صدا و سیمای استان پرداخت و تبیین ارزشهای دفاع مقدس و انتقال این مفاهیم ناب و بی بدیل به نسل های آینده است.

 لطیفی با اشاره به تولیدات شاخص دردست انجام با موضوع ایثار و شهادت تصریح کرد: دفاع مقدس گنجینه بی پایان معارف، ایثار و از خود گذشتگی بی مثال فرزندان این آب و خاک در دفاع از اسلام و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران است و این مفاهیم ناب زمینه لازم را برای تولید و پخش برنامه های مختلفی در شبکه اشراق فراهم آورده که از آن جمله میتوان به آخرین نمونه آن یعنی سریال فاخر صبح آخرین روز با موضوع شهید دکتر مجید شهریاری، اشاره کرد.

وی از آغاز تصویربرداری مستند26 قسمتی فاخر راه ناتمام در استان خوزستان، با موضوع غواصان خط شکن زنجان، مجموعه تقویم عزت که400قسمت آن آماده پخش شده، تله فیلم شهیدیوسف قربانی، مجموعه مستند13 قسمتی شهدا، تله تاتر 90دقیقه ای نجات اربیل، مجموعه مستند رزمندگان زنجان در غرب کشور و مستندسازی بیانات یادگاران دفاع مقدس و خانواده های معظم شهدای دارای دو شهید و بیشتر خبر داد.

 در ادامه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هم در این جلسه با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز زنجان تا کنون تعامل گسترده ای با بنیاد شهید و امور ایثار گران برای ترویج و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت داشته است گفت: رسانه استانی با تولید و پخش مجموعه فاخر پلاک ، تقویم عزت، مدرسه عشق ، قانلی توپراق، یادواره ها ، مستندهای فاخر شهدای استان و مدافعان حرم، تاکنون نقش خود را در این حوزه به خوبی ایفا کرده است.

وی افزود: تولید و پخش سریال هایی با موضوع جهاد و شهادت بویژه سریال فاخر صبح آخرین روز که بی شک حرکتی ارزشمند و افقی نو در ترویج فرهنگ ایثار بوده و آن چیزی است که در حال حاضر جامعه اسلامی ما به ویژه نسل جوان به آن نیاز اساسی دارد، موجب خرسندی جامعه ایثارگران بویژه خانواده معظم شهید دکتر مجید شهریاری شده است.

کاظمی از نقش رسانه استانی و تمام عوامل برنامه ساز در تولید برنامه های رادیو تلویزیونی و پرداخت خلاقانه و تعمیق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل کرد و از آمادگی این نهاد بمنظور مشارکت در تولید برنامه های فاخر صدا و سیمای مرکز زنجان در حوزه ایثار و شهادت خبر داد .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها