با ما همراه باشید

سیاست

انتخابات در جمهوری اسلامی تعطیل بردار نیست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامي زنجان گفت :سنگ بنای جمهوری اسلامی برای اداره امور کشور بر انتخابات است و انتخابات در جمهوری اسلامی تعطیل بردار نیست و این مهم در دوران بمباران شهرها اثبات شد.

منتشر شده

در

انتخابات در جمهوری اسلامی تعطیل بردار نیست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، علیرضا فیروزفر اظهار داشت:ترویج دین اسلام با اخلاق نیکو اتفاق افتاد و انقلاب اسلامی نیز با ترویج واقعی دین در جهان اتفاق افتاده است.

وی افزود: نظام سلطه غرب و شرق بر این باور بودند که نظام دینی نمی تواند در دنیا شکل بگیرد و بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی غلبه بر تفکر شرق و غرب بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان گفت: انقلاب اسلامی معادلات در جهان را برهم زد و علمی را بر افراشت که در مقابل نطام سلطه ایستاد و البته معاندان همواره سعی کرده اند از حرکت قطار انقلاب جلوگیری کنند.

این مقام مسئول با اشاره به انتخابات پیش رو و لزوم مشارکت گسترده مردم در پای صندوق های رای اضافه کرد: رمز و راز استمرار جمهوری اسلامی حمایت و حضور مردم در صحنه های مختلف نظام است و از نگاه رهبر عظیم الشان انقلاب مردم و حضور مردم در میدان اصل است و انتخابات پیش رو از نگاه معظم له انقلاب این است که مشارکت باید بصورت حداکثری برای انتخاب اصلح باشد.

فیروزفر با اشاره به شیطنت های رسانه ای بیگانگان و کم اهمیت جلوه دادن انتخابات گفت:
دشمن تمام همت خود را بکار بسته است که مردم را از رفتن به پای صندوق های رای ناامید کند و چشم شرق و غرب به میزان مشارکت مردم در انتخابات دوخته شده است و باید همه مردم را به میدان کشاند.لذا همه بخش های جامعه وظیفه و رسالت بزرگی بر دوش دارند که در انتخابات پیش رو با ایجاد امیدآفرینی ، وسوسه‌های یاس آفرین دشمن را خنثی کنند.

وی گفت: سنگ بنای جمهوری اسلامی برای اداره امور کشور بر انتخابات است و انتخابات در جمهوری اسلامی تعطیل بردار نیست و این مهم در دوران بمباران شهرها اثبات شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان به ویژگی های انتخاب اصلح اشاره کرد و ادامه داد: در انتخاب اصلح، فعل و گذشته افراد مورد توجه قرار بگیرد و کسی باید انتخاب شود که پاکدست و با مردم و در میان مردم بوده و دارای خصیصه و روحیه فساد ستیزی باشد.

این مقام مسئول با اشاره به استعدادی مادی و معنوی کشور اظهار کرد: جمهوری اسلامی از لحاظ منابع و نیروی انسانی سرشار است و با استفاده از ظرفیت های موجود می توان برای توسعه کشور گام برداشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان با اشاره به فعالیت روبه رشد دانشگاه آزاد اسلامي گفت: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامي در حال حاضر مساله محوری است و بر اساس نیازهای منطقه به طرح موضوعات مي پردازد.

وی افزود: طرح پویش در دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال مهارت آموزی دانشجويان در دل صنعت است و با اين طرح صنعت در دانشگاه و دانشگاه در صنعت خواهد بود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاست

مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها

استاندار زنجان گفت: مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها، زیرا اصل مدیریت نگاه به اهداف کلان است و من همچون لوکوموتیوی خواهم بود که مدیران با هر سلیقه ای که باشند برای توسعه استان و افزایش رفاه مردم، به دنبال من حرکت خواهند کرد.

منتشر شده

در

توسط

مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در آیین معارفه خود که با حضور وزیر کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه هر دولت بر اساس شعارها و ارزش هایی که به آن گرایش بیشتری دارد گام برمیدارد، اظهار داشت: من معتقد به دو اصل مهم «کفر به طاغوت» و «اقامه عدل» هستم.

وی با تاکید بر اینکه کفر به طاغوت تنها به معنی جنگ یا عدم تعامل و یا حتی عدم تبادل دانش نیست، افزود: این اصل به مفهوم حفظ استقلال و هویت ایمانی در نظام اسلامی است و همانگونه که انقلابی اسلامی منادی حیات طیبه است، باید هویت ایمانی که انقلاب اسلامی به ما داده را حفظ نماییم.

مقام عالی اجرایی استان ادامه داد: در حوزه نظامی با خِرد و اندیشه والایی که حاکم بوده به استقلال دست یافته ایم و بسیاری از گزینه ها و تهدیدها از روی میز برداشته شده ولی برای دستیابی به استقلال اقتصادی نیازمند همت بیشتری هستیم.

استاندار جدید زنجان اولین هدف خود در استان را افزایش تولید ناخالص داخلی برشمرد و خاطرنشان کرد: استان زنجان با برخورداری از 1.3 جمعیت و 1.3مساحت کشور، در سهم تولید ناخالص داخلی نزدیک به 1 درصد کشور است که باید برای ارتقاء این عدد تلاش نماییم تا سهم هر شهروند از سرانه تولید ناخالص ملی افزایش یابد.

وی با تاکید بر ضرورت تسهیل و حمایت از سرمایه گذاری در استان، اظهار داشت: با تسهیل، کارگشایی و همراهی با سرمایه گذاران تلاش می کنیم استان زنجان را جای بهتری برای سرمایه گذاری و در نهایت جای بهتری برای زندگی کنیم.

محسن افشارچی توجه به صادرات را مهم دانست و تصریح کرد: باید سبد حرکتی مدیریتی استان را متنوع کرده و در کنار توجه به حوزه صنایع و معادن، به اقداماتی نظیر توسعه اقتصاد دیجیتال نیز توجه جدی تری داشته باشیم.

توسعه حوزه حمل و نقل و تسهیل در جابجایی ها برای افزایش سرمایه گذاری و توسعه امر گردشگری از دیگر نکات مورد تاکید مقام عالی استان بود.

وی با اشاره به اهمیت جلب رضایت عامه مردم، ابراز امیدواری کرد: با حفظ ارزش پول ملی و پرهیز از کسری بودجه، علیرغم انقباضی شدن بودجه در سالهای اخیر و دشواری که برای اداره استان ها پیش می آید می توان از رشد تورم اقتصادی در جامعه و افزایش فشار اقتصادی بر مردم جلوگیری کرد.

استاندار زنجان در بیان اهمیت توجه به امر عدالت با بیان اینکه عدالت فقط جنبه اقتصادی ندارد، بلکه جنبه اجتماعی هم باید مدنظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: با بهره گیری از تکنولوژی و نرم افزارها در راستای توسعه عدالت و مردمی شدن اقتصاد گام برمیداریم و به توسعه روستاها در کنار عمران و آبادانی شهرها باید توجه ویژه داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان، عدالت را موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: عدم استفاده درست از منابع انسانی موجود و بوجود آمدن مخاصمه و اصطکاک در میان مدیران و سرمایه های انسانی نوعی سوزاندن سرمایه انسانی و کفران نعمت است.

وی ابراز امیدواری کرد: مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها، زیرا اصل مدیریت نگاه به اهداف کلان است و من همچون لوکوموتیوی خواهم بود که مدیران با هر سلیقه ای که باشند برای توسعه استان و افزایش رفاه مردم، به دنبال من حرکت خواهند کرد.

ادامه مطلب

سیاست

وزیر کشور:برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم

وزیر کشور با اشاره به اینکه در کشور اقدامات بسیاری صورت گرفته است و امروز به کوری دشمنان نظام و ملت در نقطه جهش قرار داریم، بیان کرد: ما باید برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم.

منتشر شده

در

توسط

وزیر کشور:برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،احمد وحیدی در مراسم تودیع و معارفه استانداران زنجان با اشاره به اینکه تلاش زیادی صورت می‌گیرد که ما را به چیز دیگری مشغول کنند و توطئه‌های زیادی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: توطئه‌های فرهنگی و توطئه‌های اجتماعی، جنگ رسانه‌ای و اقتصادی و همه این موارد برای منحرف کردن از مسیر اعلی است.

وزیر کشور با بیان اینکه مردم ایران در مسیر خود مستحکم ایستاده است، گفت: مردم ظهور را با همه وجود خود می‌طلبند و در این راه شهید می‌دهد و استوار است و این ایستادگی مردم ایران در مقابل تحریم‌ها و فشارها بی‌نظیر و بهت آور است و برای ذهن‌های مادی قابل تحلیل نیست.

وی با بیان اینکه همه عالم یک بار دیگر به وضوح و با همه تلاش ایستاده‌اند تا ملت ایران را به زانو در بیاوردند، تصریح کرد: دشمنان اگر در جبهه جنگ نتوانستند و اگر در جبهه امنیت ناموفق بودند و اگر در جبهه اقتصادی نتوانستند و اگر در سیاست خارجی شکست خوردند، تصورشان این است که در جبهه اقتصادی ما را به زانو در بیاورند، اما در پس این تلاش‌ها مردم با حضور در پای صندوق‌های رای به دشمن گفتند که ما خود آینده کشور را رقم می‌زنیم و اجازه دخالت به بیگانه‌ را نمی‌دهیم.

وحیدی عهده‌دار شدن مسئولیت در بدنه نظام اسلامی برای خدمت به مردم که همواره پشتیبان نظام بوده‌اند را مهم دانست و گفت: ما محکوم به پیروزی هستیم، دولت سیزدهم به اراده الهی و توجه معصومین و خواست ملت شهیدپرور در جایگاه خدمتگزاری قرار گرفته است و باید به دشمن نشان دهد که حتما در این میدان پیروز می‌شود.

وی زنجان را که در کشور به نام پایتخت شور و شعور حسینی مشهور است را لقب شایسته این خطه عنوان کرد و ضمن گرامی داشتن یاد شهید شهریاری و احترام به مقام والای ۳۵۳۵ شهید استان افزود: تلاش‌های استاندار قبلی زنجان برای توسعه ستودنی است.

وزیر کشور با بیان اینکه استاندار جدید زنجان فردی فرهیخته و پرتوان است و ما امیدواریم شاهد تغییرات و تحولات اساسی در توسعه استان در تمامی بخش‌ها باشیم تصریح کرد: باید برای توسعه استان همه باید تلاش کنند.

وحیدی با اشاره به اینکه باید همه تصمیم بگیریم که استان زنجان به لحاظ نبود فساد اداری نمونه باشد، گفت: در این صورت می‌بینیم که از دل همین اتفاقاتی که در سطح استان خیلی به نظر نیاید چه اتفاقات مهمی می‌افتد و چه محرومیت زدایی رخ می‌دهد.

وی افزود: یا می‌توان تصمیم گرفت که در زنجان فقیری نباشد که به همت مسولان شدنی است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در کشور اقدامات بسیاری صورت گرفته است و امروز به کوری دشمنان نظام و ملت در نقطه جهش قرار داریم، بیان کرد: ما باید برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم.

وحیدی با اشاره به اینکه در دولت اسلامی نیت الهی است و تنبلی نیست، گفت: در دولت اسلامی بیکاری و تعطیلی نداریم و در آن بهره‌وری بالاست و منابع طبیعی زایل نشده و اسراف و تبذیر وجود ندارد و ارزش‌ها در آن حرف نخست را می‌زند.

منبع:فارس

ادامه مطلب

سیاست

هدایت توسعه یک شبه اتفاق نمی‌افتد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، هدایت توسعه شهری زنجان را وظیفه طرح‌های آمایش، عنوان کرد و گفت: بررسی طرح‌های توسعه، فقط در کارگروه آمایش و زیربنایی انجام می‌شود و هدایت توسعه هم یک شبه اتفاق نمی‌افتد.

منتشر شده

در

توسط

هدایت توسعه یک شبه اتفاق نمی‌افتد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهرداد سلطانی در جلسه شورای مسکن، با اشاره به اینکه در استان زنجان صنایع و جمعیت، به صورت تقاضا محور، مستقر شده است، اظهار داشت: خود همین تقاضایی که در حوزه های مختلف، از طرف جمعیت به وجود می‌آید، تحت تاثیر زیرساخت‌هایی است که ایجاد شده است.

وی دلیل استقرار بخش قابل توجهی از صنایع در شرق استان و ساکن شدن جمعیت متناسب با آن در همین منطقه را وجود زیرساخت های مناسب از جمله راه عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن برخی از ویژگی‌های سوق‌الجیشی از جمله نزدیکی به پایتخت و شاهراه‌های اصلی دسترسی به استان های پرجمعیت نیز، در این امر دخیل و موثر هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، با تاکید بر اینکه مسیر پیش رو در حوزه صنعت و بخش کشاورزی، باید با تناسب سنجی با داشته‌ها و ظرفیت ها و متناسب با تقاضاها در نظر گرفته شود، اظهار داشت: نمی‌توان تقاضا را سرکوب کرد و جمعیت را به زور به مکان‌ها و مناطق مدنظر خود که هیچ پتانسیلی ندارند فرستاد.

سلطانی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، مسکن، راه و کشاورزی و اشتغال بر اساس نیازهای کنونی و آینده تهیه شده است، گفت: از این رو مسیر توسعه در بخش‌های مختلف از جمله احداث مسکن، در قالب ها و عناوین مختلف باید با توجه به تقاضا انجام شود.

وی از راه و شهرسازی خواست نگاه آمایشی بر اساس تقاضا را، به عنوان یک مصوبه رویکرد کلی راه و شهرسازی، برای برنامه‌ریزی در خصوص اقدامات چهار سال آینده در احداث و توسعه راه و مسکن، مد نظر قرار دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، تاکید کرد: بیش از ۵۰ هزار واحدی که در چهار سال آینده احداث خواهد شد باید با نگاه آمایشی و رویکرد ایجاد تعادل و تمرکز در نقاط شمال و جنوب استان باشد.

سلطانی گفت: مسائلی مانند توجه به کمبود نیروی کار در شهرستان طارم و نیز توسعه مناطق شهرستان خدابنده، باید با نگاه آمایشی، مورد بررسی قرار گیرد.

 

ادامه مطلب

برترین ها