با ما همراه باشید

اجتماعی

امکان بیمه دانشجویی با شرایط بسیار مناسب فراهم گردید

مدیر کل تامین اجتماعی زنجان گفت : کلیه دانشجویان می ‌توانند تحت پوشش بیمه دانشجویی تامین اجتماعی قرار بگیرند و از خدمات آن برخوردار شوند.

منتشر شده

در

امکان بیمه دانشجویی با شرایط بسیار مناسب فراهم گردید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود علیاری با اشاره به طرح‌های خدماتی و حمایتی تامین اجتماعی در خصوص طرح بیمه دانشجویان اظهار داشت: بر اساس رسالت سازمان تامین اجتماعی در خصوص  تعمیم وگسترش بیمه برای بهره مندی  گروههای مختلف جامعه از خدمات  سازمان تامین اجتماعی و نیزرفع  دغدغه  دانشجویان و والدینشان جهت برخورداری از مزایای بیمه ،سازمان تامین اجتماعی برنامه جدیدی را در این خصوص اجرایی نموده  است .
وی گفت : با توجه به اینکه اغلب دانشجویان اشتغال به کار نداشته و فاقد درآمد هستند شرایط بسیار خوبی برای آنان در نظر گرفته شده است به طوری که می‌توانند با توجه شرایط و توان اقتصادی خود سطوح مختلفی از تعهدات بیمه‌ای را انتخاب و تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از تعهدات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی که شامل بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی و درمان است استفاده کنند.

علیاری  در ادامه تصریح کرد :بیمهٔ دانشجویی تأمین اجتماعی، موضوعی فراتر از بیمه‌نامه‌ی عادی است و خدماتی بیش از یک بیمه‌نامه را در اختیار دانشجویان گرامی قرار می‌دهد ، تنها به موضوعات پزشکی، درمانی وموارد مشابه در کوتاه مدت  نمی‌پردازد بلکه یک بسته کامل از خدمات وحمایتها در کوتاه مدت وبلند مدت میباشد . 

وی یادآورشد: پس از عقد قرارداد دانشجو تا زمانی که اشتغال به تحصیل دارد اگر تحت تکفل قانونی پدر و یا مادر خویش بوده و از خدمات درمانی  از طریق هر کدام از صندوقهای بازنشستگی بهره‌مند باشد می‌تواند با سازمان تامین اجتماعی قرارداد بدون درمان منعقد کرده و مبلغی را بابت حق سرانه درمان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکند وکماکان از خدمات درمانی از طریق والدین استفاده نماید.

علیاری بیمه دانشجویی را که  بر اساس  ماهیت آینده‌نگری، خدمت به جامعه ایرانی و سهم در سازندگی کشور طراحی شده را از دلایل  علاقه‌مندی دانشجویان به بیمه تامین اجتماعی دانست و تاکید کرد: بازنشستگی، داشتن سابقه پرداخت حق بیمه ، دسترسی آسان به مزایای بیمه‌ای و درمانی و امید به آینده از تمایلات دانشجویان به بیمه تامین اجتماعی است و در آینده  و پس از ورود به بازار کارو اشتغال در دستگاه‌های دولتی و یا بخش خصوصی و فعالیت‌های اقتصادی و بازاراین سوابق  به سوابق بیمه ای  آنها اضافه خواهد شد
مدیر کل تامین اجتماعی زنجان خاطرنشان کرد : کلیه دانشجویان بر مبنای حداقل حقوق  و با نرخ ۱4درصد (12درصد سهم بیمه شده + 2درصد کمک دولت ) و تنها با پرداخت ۳۱۸ هزار تومان  در ماه می‌توانند تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی که شامل حمایت بازنشستگی و فوت بعد از آن  میباشد قرار گیرند و یا در صورت تمایل میتوانند نرخهای 16 و20 درصد را انتخاب نموده و اقدام به عقد قرارداد نمایند  وسابقه‌ای که برای افراد در بیمه‌ی دانشجویی ایجاد می‌شود سابقه‌ای قابل قبول بوده و هر زمان که دانشجو دوره‌ی تحصیلش به اتمام رسید مادامی که حق بیمه‌های مربوطه را در مهلت مقرر پرداخت کند می‌تواند نسبت به ادامه بیمه پردازی خود اقدام کند

وی گفت: در گذشته انجام امورات مربوط به انعقاد قرارداد بیمه مستلزم مراجعه حضوری متقاضی به شعب تامین اجتماعی و صرف زمان نسبتا طولانی بود، اما در حال حاضر با فراهم شدن بستر الکترونیک متقاضیان بیمه می‌توانند به صورت غیر حضوری و با مراجعه به سامانه اینترنتی نسبت انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه در کمترین زمان ممکن اقدام کنند .

دانشجویان برای ثبت‌نام در این طرح می‌توانند با ورود به سامانه خدمات الکترونیکی سازمان تأمین اجتماعی به نشانی:   es.tamin.ir .از مسیر  بیمه‌شدگان/ بیمه‌شدگان خاص/ بیمه فراگیر خانواده ایرانی/ انعقاد قرارداد دانشجویی؛ نسبت به عقد قرارداد بیمه دانشجویی و پرداخت حق بیمه در مهلت مقرر اقدام کنند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها