فناوری اطلاعات

امکان به روز بودن داده های سازمانی با استفاده از سرویس های الکترونیکی برخط

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان زنجان در جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری استان بر امکان به روز بودن داده های سازمانی به واسطه استفاده از سرویس های الکترونیکی برخط سازمان های ارائه دهنده این سرویس ها تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرایی،  و دبیر کمیته گفت: به منظور تسریع در توسعه دولت الکترونیکی لازم است بر خدمات الکترونیکی بین دستگاهی توجه شود.

 وی افزود: بهره گیری از داده های برخط سازمان های متولی تولید داده های مربوطه می تواند در به روز بودن و معتبر بودن داده ها در سازمان های بهره بردار تأثیر به سزایی داشته باشد.

دبیر کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری استان زنجان با اشاره به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی iran.gov.irو ایجاد زیرساخت خدمات پایه ای دولت الکترونیک توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از امکان بهره برداری از سرویس های الکترونیکی برخط ارائه شده توسط سازمان های ارائه دهنده این سرویس ها در دو قالب «گذرگاه خدمات دولت(GSB)» برای سازمان های دولتی و «گذرگاه عمومی خدمات دولت(PGSB)» برای کسب و کارها خبر داد و گفت بهره برداری از این ظرفیت کمک شایانی در توسعه خدمات الکترونیکی و توسعه کسب و کارهای خصوصی مبتنی بر این سرویس ها می کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان زنجان با اشاره به هدف مطلوب از توسعه دولت الکترونیکی برای تسهیل و تسریع در ارائه خدمت به مردم و کسب و کارها بدون نیاز به مراجعه ایشان به ادارات و سازمان ها، توسعه خدمات الکترونیکی تعامل پذیر بین سازمانی را گامی مهم در پیشبرد این هدف اعلام کرد.

همچنین شهامی، رئیس جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری استان زنجان از توسعه خدمات الکترونیکی در سطح سازمان ها و توسعه فرهنگ به کارگیری این خدمات به عنوان دو رکن اصلی توسعه دولت الکترونیک یاد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا