با ما همراه باشید

اجتماعی

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک هلال احمر زنجان و مرکز خدمات حوزه های علمیه

تفاهم نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر زنجان و مرکز خدمات حوزه های علمیه استان امضاء شد.

منتشر شده

در

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک هلال احمر زنجان و مرکز خدمات حوزه های علمیه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری اظهار داشت: موضوع اصلی در خانه های هلال است که در سطح دستگاه های اجرایی شهرها و روستاهای استان راه اندازی می کنیم و یک باب نیز در مرکز خدمات حوزه های علمیه زنجان فعال شده است.
سید قاسم موسوی تصریح کرد: موضوع اصلی در خانه های هلال آموزش و افزایش تاب آوری در جامعه است که این مهم را جزو وظایف هلال احمر می دانیم.

وی خاطر نشان کرد: هر نهاد و دستگاه اجرایی از هلال درخواست دریافت آموزش داشته باشد مربی در اختیار بخش متقاضی قرار داده و آموزش ها را رایگان ارائه می دهیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: چنانچه بتوانیم از ظرفیت عظیم طلاب در بخش آموزش استفاده کنیم با توجه به جایگاه این قشر در جامعه به حتم حایز اهمیت بوده و اثر بخشی و ضریب نفوذ آموزش های هلال احمر را توسعه و افزایش خواهد داد.

موسوی ادامه داد: فرصت های بسیار مغتنمی که روحانیون دارند، بدون واسطه با اقشار مختلف مردم می توانند گفت و گو کنند و بخشی بیشتری از جامعه صحبت هایی که از طلاب را می شنوند پذیراتر است.

وی یادآوری کرد: برای روحانیون و خانواده های آنان دوره های آموزشی با هماهنگی مرکز خدمات حوزه های علمیه ارائه می دهیم و این مهم را معاونت آموزش هلال احمر استان زنجان در اولویت قرار می دهد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بخشی از کمک های معیشتی که از طریق هلال احمر انجام شده و انجام خواهد شد نیز از طریق این تفاهم نامه برای نیازمندانی که با مرکز خدمات حوزه های علمیه استان ارتباط دارند و یا جامعه هدف این مرکز هستند به صورت رسمی و سازمان یافته تر می شود.

موسوی افزود: ایجاد و توسعه همکاری‌ها بین جمعیت و مرکز خدمات حوزه علمیه با استفاده از منابع و ظرفیت‌های طرفین در راستای ارتقای سطح دانش و مهارت‌های امدادی عام المنفعه از اهداف تفاهم نامه است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، ترویج و توسعه فرهنگ خودامدادی و دگرامدادی و کمک به امر سلامت جامعه در قالب برنامه‌ریزی طرفين را از دیگر اهداف تفاهم نامه هلال احمر استان با مرکز خدمات حوزه های علمیه استان برشمرد.

خانه هلال احمر پشتوانه قوی برای مرکز خدمات حوزه های علمیه استان زنجان شد

مدیر کل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان زنجان نیز در ادامه این مراسم گفت: راه اندازی خانه هلال پشتوانه قوی برای این مجموعه شد تا از ظرفیت های هلال احمر استفاده کنیم .

حجت الاسلام تربعلی صبری نیا افزود: هر حادثه ای تذکری برای بشریت است و امید هیچ بلایی اتفاق نیفتد و با توجه به برکت که هلال احمر و ظرفیت های حوزه های علیمه در زمینه های مورد نیاز می‌توانیم فعال باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد تا در مسیر انتخابی و رسالت حوزه های علمیه به وظایف خود عمل کنیم.

ارتباط تنگاتنگی با دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان زنجان داریم و از راهنمایی و رهنمودهای استفاده می کنیم.

اسلام با کفر، شرک و خرافه در هر مکتبى که باشد مخالف است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان زنجان در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری به معنی و تفیسر آیه 17 سوره مائده اشاره کرد و گفت: ” آنان که گفتند: خدا، همان مسیح پسر مریم است، قطعاً کافر شدند” که متاسفانه این اعتقاد هنوز هم در برخی از کشورها وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین جواد نصیری به پاسخ قرآن به این افراد اشاره کرد و ادامه داد: “اى پیامبر! به آنان بگو: اگر خداوند اراده کند که مسیح پسر مریم و مادرش و هر کس در زمین است همگى را هلاک کند، چه کسى در برابر (قهر) او از خود چیزى دارد؟ حکومت آسمان‏ ها و زمین و آنچه میان آنهاست از آن خداست، هر چه را بخواهد مى ‏آفریند و خداوند بر هر چیز تواناست.

وی ضمن تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) اظهار داشت: تفسیر و تحلیل های قرآن معقول بوده خداوند بر همه چیزآگاه است و قدرت الهى، محدود به نظام خاصى نیست.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: اسلام با کفر، شرک و خرافه در هر مکتبى که باشد مخالف است.

سال گذشته 240 نفر از طلاب از آموزش های هلال احمر بهره مند شدند

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری گفت: همکاری مابین مرکز خدمات حوزه های علمیه استان و هلال احمر مثمر ثمرتر باشد چرا خوشبختانه با حوزه های علمیه با توجه به اشتراکات فراوانی که داریم سال گذشته 240 نفر از روحانیون از دوره های کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات آموزش دیده اند که امسال یک قدم فراتر خواهیم رفت.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها