با ما همراه باشید

اجتماعی

امضای تفاهم‌نامه فنی و حرفه‌ای و هیأت امنای بازار زنجان

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه توسعه آموزش‌های مهارتی اقشار آسیب پذیر جامعه فی مابین هیأت امنای بازار استان زنجان و اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان منعقد شد.

منتشر شده

در

امضای تفاهم‌نامه فنی و حرفه‌ای و هیأت امنای بازار زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های اسناد بالا دستی و قوانین موجود و به منظور بستر سازی برای توسعه منابع انسانی، استفاده و به‌کارگیری بهینه توانایی‌های متقابل به منظور کارآفرینی، کاهش آسیب‌‌های اجتماعی و حمایت از افراد در معرض آسیب و افزایش توان مهارتی آنان از طریق ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و افزایش نشاط اجتماعی، عصر امروز تفاهم‌نامه‌ای بین اداره‌کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان زنجان با حضور محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان و سید محمد علویون رئیس هیأت امنای بازار استان زنجان منعقد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در این جلسه اظهار کرد: نظر به اهمیت و نقش موثر مهارت و کارآفرینی در ایجاد اشتغال برای جوانان و وجود ظرفیت‌ها، نشاط و انگیزه‌های موجود در نیروی جوان کشور، همکاری تنگاتنگ متولیان حوزه‌های مهارت‌آموزی و اشتغال با تشکل‌های جوانان و کارآفرینان استان، امری اجتناب ناپذیر است.

محمدرضا انصاری خاطر نشان کرد: در راستای شناسایی و شکوفایی استعدادها در قشر عظیم و پرتوان جوانان و هدایت آن‌ها به سمت اشتغال کارآفرینانه و مهارت محور، اجرای این تفاهم نامه بسیار لازم و ضروری است.

وی با اشاره به اینکه فراهم‌سازی بستر و امکانات لازم برای آموزش مهارتی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی از جمله مراکز آموزشی دولتی و غیر دولتی، اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان زنجان از جمله تعهدات فنی و حرفه‌ای است، گفت: این خدمات برای همه افراد آسیب دیده، در معرض آسیب و آسیب پذیر ارائه می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه تلاش در راستای ایجاد بستر فراگیری آموزش‌های کارآفرینی و خود اشتغالی، فراهم‌سازی، تقویت و توسعه زمینه مهارت‌آموزی فنی وحرفه‌ای به منظور خودکفایی گروه‌های هدف از جمله معتادین بهبود یافته، زندانیان، زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست از دیگر برنامه‌های فنی و حرفه‌ای است، گفت: برگزاری آزمون‌های ارزشیابی و سنجش مهارت بر اساس تقویم و برنامه‌ زمان‌بندی آموزش فنی و حرفه‌ای و ارائه گواهی نامه معتبر در صورت موفقیت در آزمون کتبی و عملی مطابق با قوانین و مقررات آموزش فنی و حرفه‌ای، از دیگر تعهدات اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان است.

وی با اشاره به تعهدات هیأت امنای بازار گفت: شناسایی، طبقه‌بندی و معرفی آسیب دیدگان اجتماعی و یا در معرض آسیب، برای آموزش به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان از جمله تعهدات این نهاد است.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه شناسایی، طبقه‌بندی و معرفی نیازهای آموزشی خانواده آسیب دیدگان اجتماعی و یا در معرض آسیب به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، همکاری در شناسایی زمینه‌های اشتغال در مناطق آسیب پذیر در زمینه صنعت، خدمات، کشاورزی و سایر مشاغل از دیگر انتظارات از هیأت امنای بازار است، بیان کرد: حمایت از ایجاد و توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد، ایجاد زمینه‌ها و بسترهای لازم و تاکید بر استفاده از افراد واجد مهارت و شرکت‌های تعاونی و بخش خصوصی در انجام فعالیت‌های اجرایی مورد نیاز از جمله تعهدات هیأت امنای بازار استان زنجان است.

وی گفت: این تفاهم‌نامه به مدت دو سال در ۶ ماده و یک تبصره در دو نسخه تهیه و تنظیم شده و به امضای طرفین رسیده است و هر نسخه حکم اصل را دارد و به تنهایی دارای سندیت لازم است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب

اجتماعی

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با اجرای طرح تامین قیر رایگان از سوی دولت و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است، افزود: در سال جاری، 560 میلیارد ریال اعتبار از محل قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای استان اختصاص یافته است.

منتشر شده

در

توسط

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی به عمل آمده از محل قیر رایگان، آسفالت معابر 100 روستای این استان در سال جاری با مشارکت دهیاری ها پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط‌های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب‌های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: سال گذشته از محل قیر رایگان ،80 روستای استان با اعتباری بیش از 360 میلیارد ریال آسفالت شد.

خواجه ای خاطر نشان کرد: هیچ محدودیتی در زمینه سهمیه قیر رایگان و آسفالت معابر روستایی نداریم و آماده هستیم به هر میزانی که دهیاران مشارکت کنند، تامین نماییم تا روستاها از این کمک بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه، باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند، افزود: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

وی با تاکید بر اینکه، توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت‌های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، گفت: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

ادامه مطلب

برترین ها