با ما همراه باشید

اجتماعی

امضای تفاهم‌نامه فنی و حرفه‌ای و هیأت امنای بازار زنجان

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه توسعه آموزش‌های مهارتی اقشار آسیب پذیر جامعه فی مابین هیأت امنای بازار استان زنجان و اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان منعقد شد.

منتشر شده

در

امضای تفاهم‌نامه فنی و حرفه‌ای و هیأت امنای بازار زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های اسناد بالا دستی و قوانین موجود و به منظور بستر سازی برای توسعه منابع انسانی، استفاده و به‌کارگیری بهینه توانایی‌های متقابل به منظور کارآفرینی، کاهش آسیب‌‌های اجتماعی و حمایت از افراد در معرض آسیب و افزایش توان مهارتی آنان از طریق ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و افزایش نشاط اجتماعی، عصر امروز تفاهم‌نامه‌ای بین اداره‌کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان زنجان با حضور محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان و سید محمد علویون رئیس هیأت امنای بازار استان زنجان منعقد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در این جلسه اظهار کرد: نظر به اهمیت و نقش موثر مهارت و کارآفرینی در ایجاد اشتغال برای جوانان و وجود ظرفیت‌ها، نشاط و انگیزه‌های موجود در نیروی جوان کشور، همکاری تنگاتنگ متولیان حوزه‌های مهارت‌آموزی و اشتغال با تشکل‌های جوانان و کارآفرینان استان، امری اجتناب ناپذیر است.

محمدرضا انصاری خاطر نشان کرد: در راستای شناسایی و شکوفایی استعدادها در قشر عظیم و پرتوان جوانان و هدایت آن‌ها به سمت اشتغال کارآفرینانه و مهارت محور، اجرای این تفاهم نامه بسیار لازم و ضروری است.

وی با اشاره به اینکه فراهم‌سازی بستر و امکانات لازم برای آموزش مهارتی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی از جمله مراکز آموزشی دولتی و غیر دولتی، اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان زنجان از جمله تعهدات فنی و حرفه‌ای است، گفت: این خدمات برای همه افراد آسیب دیده، در معرض آسیب و آسیب پذیر ارائه می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه تلاش در راستای ایجاد بستر فراگیری آموزش‌های کارآفرینی و خود اشتغالی، فراهم‌سازی، تقویت و توسعه زمینه مهارت‌آموزی فنی وحرفه‌ای به منظور خودکفایی گروه‌های هدف از جمله معتادین بهبود یافته، زندانیان، زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست از دیگر برنامه‌های فنی و حرفه‌ای است، گفت: برگزاری آزمون‌های ارزشیابی و سنجش مهارت بر اساس تقویم و برنامه‌ زمان‌بندی آموزش فنی و حرفه‌ای و ارائه گواهی نامه معتبر در صورت موفقیت در آزمون کتبی و عملی مطابق با قوانین و مقررات آموزش فنی و حرفه‌ای، از دیگر تعهدات اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان است.

وی با اشاره به تعهدات هیأت امنای بازار گفت: شناسایی، طبقه‌بندی و معرفی آسیب دیدگان اجتماعی و یا در معرض آسیب، برای آموزش به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان از جمله تعهدات این نهاد است.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه شناسایی، طبقه‌بندی و معرفی نیازهای آموزشی خانواده آسیب دیدگان اجتماعی و یا در معرض آسیب به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، همکاری در شناسایی زمینه‌های اشتغال در مناطق آسیب پذیر در زمینه صنعت، خدمات، کشاورزی و سایر مشاغل از دیگر انتظارات از هیأت امنای بازار است، بیان کرد: حمایت از ایجاد و توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد، ایجاد زمینه‌ها و بسترهای لازم و تاکید بر استفاده از افراد واجد مهارت و شرکت‌های تعاونی و بخش خصوصی در انجام فعالیت‌های اجرایی مورد نیاز از جمله تعهدات هیأت امنای بازار استان زنجان است.

وی گفت: این تفاهم‌نامه به مدت دو سال در ۶ ماده و یک تبصره در دو نسخه تهیه و تنظیم شده و به امضای طرفین رسیده است و هر نسخه حکم اصل را دارد و به تنهایی دارای سندیت لازم است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها