اجتماعی

افزایش 60قلمی عرضه دارو در بیمارستان امام حسین زنجان

مدیردرمان تامین اجتماعی استان زنجان با بیان افزایش 60قلمی عرضه داروهایی در بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین زنجان، گفت: در خصوص تامین دارو در این مرکز با کمبود آنتی بیوتیک های ویژه کودکان روبرو هستیم و در بخش مراجعین سرپایی مشکل داروی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در حاشیه مراسم بازدید اعضای هیات اجرایی خانه کارگر استان از بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین زنجان، مهدی نیک سیرت، مدیر درمان تامین اجتماعی استان، با اشاره به اهمیت رفع مشکلات زیر ساختی، عمرانی و درمانی بیمارستان امام حسین زنجان، اظهارداشت: توجه به امور درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی الویت مجموعه مدیریت درمان تامین اجتماعی در استان است.

نیک سیرت، با ارائه گزارش از اجرای طرح توسعه بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز درمانی تامین اجتماعی استان زنجان، ادامه داد: طرح توسعه بیمارستان امام حسین زنجان با مساحت 8هزار متری در حال اجرا است.

وی، با اشاره به افزایش تعداد تخت های بیمارستان ها و طرح های توسعه ای این مراکز درمانی در استان زنجان، تصریح کرد: در صدد اجرای طرح توسعه ای ساختمان ستادی بیمارستان قدیمی حکیم هیدجی زنجان نیز هستیم.

مدیردرمان تامین اجتماعی استان زنجان، با اشاره به وجود مشکلات مجوز پروانه ساخت و غیره در بازسازی برخی از این مراکز درمانی، افزود: در حال رایزنی برای انعقاد قرار داد های طرح توسعه بیمارستانهای تامین اجتماعی استان از جمله بیمارستان امید ابهر با مناسب سازی مطلوب جامعه معلولان و ایجاد زیر ساختهای به روز و طبق استاندارهای مبتنی بر مناسب سازی هستیم.

نیک سیرت، با اشاره به ضرورت ارتقاء سیستم تهویه بیمارستان امام حسین زنجان، گفت: در این خصوص نیازمند اعتبار 10میلیاردی هستیم.

این مسئول درمانی استان زنجان، با تاکید بر اثر بخشی درمان بیماران به مراکز درمانی تامین اجتماعی تصریح کرد: راه حل رفع مشکلات بیماران این مجموعه ارتقاء اثر بخشی درمانی در این مراکز درمانی است.

به گفته وی، ایجاد تنوع در مراکز درمانی تامین اجتماعی تامین نیروی انسانی و کادر درمانی متخصص در این مراکز حائز اهمیت است.

نیک سیرت، حل مشکلات زیر ساختی مراکز درمانی تامین اجتماعی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در این مراکز درمانی 13متخصص فعالیت می کند.

وی، با بیان افزایش 60قلمی عرضه داروهایی در بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین زنجان، گفت: در خصوص تامین دارو در این مرکز با کمبود آنتی بیوتیک های ویژه کودکان روبرو هستیم و در بخش مراجعین سرپایی مشکل داروی وجود ندارد.

مدیردرمان تامین اجتماعی استان زنجان، با اشاره به مراجعه روزانه 2هزار نفری بیمار به بیمارستان امام حسین زنجان، گفت: کمبود نیروی پرستار در درمانگاه قیدار رفع شده است.

نیک سیرت ، با بیان اینکه در صدد تخصصی کردن بیمارستان و راه اندازی شیفت عصر در درمانگاه قیدار هستیم، ادامه داد: در این خصوص نیازمند تامین اعتبار 15میلیاردی هستیم.

وی، خبر از کاهش مدت زمان نوبت و خدمات به 2روزبرای مراجعین بخش سونوگرافی در بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین زنجان داد و گفت: مشکلات نوبت دهی آزمایشگاهی نیز با راه اندازی بخش تخصصی آزمایشگاه این مجموعه مطلوب شده است.

وی، در خصوص پذیرش بیمار و نوبت دهی در برخی بخش ها از جمله پذیرش بیماران قلبی عروقی، ارتوپدی و چشم پزشکی ، یادآورشد: در این خصوص به دلیل کمبود متخصص مشکلاتی در این مرکز درمانی وجود دارد.

به گفته مدیردرمان تامین اجتماعی استان زنجان، در حوزه تامین دارو نیازمند نظارت و اتخاذ تدابیر ویژه برای بیمه شدگان تامین اجتماعی هستیم.

نیک سیرت ،با بیان اینکه نحوه خدمات تخصصی مراکز درمانی تامین اجتماعی استان به زودی اطلاع رسانی می شود، تصریح کرد: اطلاع رسانی باعث ارتقا عملکرد و خدمات مطلوب سیستم درمانی خواهد شد.

وی، خبر از ارتقای رتبه تک رقمی ارائه خدمات تامین اجتماعی استان زنجان داد و گفت: کمبود کادر درمانی تامین اجتماعی استان زنجان بزودی با جذب 8نفر نیرو جبران می شود، و در مهر ماه سالجاری نیز 38نفر به کادر درمانی کشور اضافه می شود.

مدیردرمان تامین اجتماعی استان زنجان، با اشاره به تامین نیروی انسانی متخصص در بخش دندانپزشکی بیمارستان امام حسین زنجان، اضافه کرد: تجمیع خدمات داندانپزشکی بیمارستان امام حسین در دستور کار است.

وی، با بیان اهمیت اقدامات مجمع خیرین سلامت در راستای راه اندازی مرکز درمانی تامین اجتماعی در استان، تصریح کرد: پیگیر راه اندازی درمانگاه در برخی شهرستانها هستیم.

به گفته نیک سیرت، اقتصاد درمانی درمراکز درمانی تامین اجتماعی حائز اهمیت است و در صدد گسترش مراکز درمانی سرپایی در استان نیز هستیم.

وی، همچنین در پایان سخنان خود، با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت روانشناسان متخصص در مراجعه بیماران به مراکز درمانی تامین اجتماعی، تاکید کرد: برخی اقدامات زیر ساختی و عمرانی در اجرای عملیات طرح توسعه ای در مراکز درمانی به دلیل فرسودگی ساختمان و داشتن عمر بالا قابل اجرا نیست.

اصغر نجاری، دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان نیز در ادامه این نشست و بررسی مشکلات مراکز درمانی تامین اجتماعی استان زنجان، با اشاره به نگرش توسعه ای مجموعه مدیریت تامین اجتماعی استان زنجان، اظهار داشت: جبران کمبود کادر متخصص درمانی و جذب نیروی انسانی و در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان زنجان، برای رفع مشکلات بیمه شدگان تامین اجتماعی حائز اهمیت است.

نجاری، با بیان اهمیت تکمیل، تجهیز و ارائه خدمات درمانی در این مراکز درمانی، ادامه داد: راه اندازی مراکز درمانی تامین اجتماعی در برخی شهرستان ها از جمله ماهنشان ضروری است.

وی، با اشاره به جدیت در اقدامات طرح توسعه ای و تجهیز و تکمیل مراکز درمانی تامین اجتماعی استان زنجان، با مدیریت مطلوب تامین اجتماعی استان زنجان، گفت: تشکل صنفی خانه کارگر استان همواره پشتیبان حق و حقوق و رفع مشکلات حوزه های مختلف افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا