اقتصاد

افزایش 3 و نیم برابری تسهیلات ودیعه مسکن نسبت به سال گذشته

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: برای 11 هزار و 425 نفر در استان زنجان که موفق به اخذ تسهیلات ودیعه مسکن شدند بیش از 316 میلیارد تومان وام پرداخت شده که نسبت به سال گذشته افزایش 3 و نیم برابری داشته است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد کردلو به روند ثبت نام در «سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی» برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: از خردادماه امسال تا 30 دی ماه حدود 50 هزار و 845 نفر برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن در سامانه http://saman.mrud.ir ثبت نام کردند.

وی جمعیت خانوار ثبت نام شده را بیش از 148هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: در این راستا ۱۵هزار و 789نفر واجد شرایط برای اخذ تسهیلات شدند و تا 30دی ماه هم برای 11هزار و 425نفر بیش از 316 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که نسبت به سال گذشته3 و نیم برابر افزایش دارد.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان، با اشاره به اینکه 256متقاضی در انتظار دریافت استعلام بوده و سه هزار و 920 نفر هم در مرحله درخواست وام و تعیین شعبه و تشکیل پرونده هستند، گفت: 30 هزار و 840 نفر هم توسط سامانه ثبت نامی و یا بانک‌ها رد درخواست شده‌اند.

کردلو تاکید کرد: میزان تسهیلات ودیعه مسکن در سال 1401برای متقاضیان واجد شرایط در استان زنجان حداکثر 40میلیون تومان است و نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن 18 درصد و طول دوره بازپرداخت ۵ ساله است.

وی متذکر شد: سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب 100، 70 و 40 میلیون تومان مصوب و به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده و نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن 18 درصد و طول دوره بازپرداخت 5ساله است و ثبت نام برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن همچنان تداوم دارد.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: پرداخت وام ودیعه مسکن منوط به دارا بودن سه شرط است و متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار و دارای فرم «ج» سبز بوده و همچنین دارای اجاره‌نامه رسمی و ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری بوده و تاریخ انعقاد اجاره‌نامه واحد مسکونی بعد از مورخ 1401.1.1 بوده و مالکیت روز هم نداشته باشند.‌

گفتنی است طی سال گذشته 22هزار و 662نفر در این استان برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ثبت نامی، تا پایان سال گذشته سه‌ هزار و 376نفر حائز شرایط در استان زنجان موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شدند و مبلغ پرداختی به این تعداد حدود 843 میلیارد و 550 میلیون ریال بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا