با ما همراه باشید

اجتماعی

افزایش نسبت رهگیری افراد در تماس نزدیک با بیماران کووید-۱۹ در خردادماه

رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان گفت: از ابتدای آذرماه سال گذشته، نسبت رهگیری افراد در تماس نزدیک با بیماران کووید-۱۹ از ۲/۶ نفر در هفته اول آذرماه به ۸/۳ نفر در هفته دوم خردادماه افزایش یافته است .

منتشر شده

در

افزایش نسبت رهگیری افراد در تماس نزدیک با بیماران کووید-۱۹ در خردادماه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز قزلباش در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کرونا ویروس استان با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کووید۱۹ در استان اظهار کرد: روند بستری بیماران مبتلا به کرونا در استان به صورت قطره‌چکانی، نزولی، و همچنان ۲۰۰ تخت بیمارستانی مختص این بیماران است، و روند سرپایی بیماری نیز تقریباً ثابت است.

وی با اشاره به اخذ ۳۴۹ هزار و ۷۰۸ تست کرونا در استان زنجان، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، افزود: از این تعداد، ۹۰ هزار و ۴۱۸ مورد مثبت بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته کووید – ۱۹ کاهش معنا‌داری نداشته، تصریح کرد: مجموع مراجعات به این مراکز، در هفته اول خردادماه، ۷۱۹۹ نفر، و در هفته دوم خردادماه نیز، ۶۹۸۵ نفر بوده است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان، با اشاره به گردش بالای ویروس کرونا در شهرستان‌های ابهر، خدابنده و خرم‌دره ادامه داد: در هفته اخیر موارد مثبت PCR در این شهرستان‌ها بالای ۳۰ درصد بوده است.

به گفته دکتر قزلباش با اجرای طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذرماه سال گذشته، نسبت رهگیری افراد در تماس نزدیک با بیماران از ۲/۶ نفر در هفته اول آذرماه به ۸/۳ نفر هفته دوم خردادماه افزایش یافته، و همچنین درصد موارد مثبت سرپایی در این مدت، از ۴۴.۶ درصد به ۱۳.۳ درصد کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از احتمال وقوع پیک پنجم بیماری کرونا به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در هفته دوم و سوم تیرماه خبر داد و افزود: اکنون روند بیماری کرونا در همه شهرستان‌های استان زنجان کاهشی است و در برخی استان‌ها همراه با نوساناتی، کاهشی است.

رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان در خصوص واکسیناسیون کووید – ۱۹ در سالمندان در ۱۶ خردادماه، اظهار کرد: در سالمندان بالای ۸۰ سال ۷۷.۶۸ درصد، سالمندان ۷۹ تا ۷۵ سال ۶۷.۷۴ درصد و سالمندان ۷۰ تا ۷۴ سال هم، ۷۲.۰۵ درصد، تزریق انجام شده است .

وی با تاکید بر اینکه شهروندان نگران تاخیر در تزریق دُز دوم واکسن کرونا در استان زنجان نباشند، افزود: متاسفانه به دلیل اخلال در ورود واکسن کرونا، واکسیناسیون با سرعت کمتری در حال تزریق بوده ولی با ورود واکسن در روزهای آتی، این روند با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

دکتر قزلباش تصریح کرد: درخصوص راه‌اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در استان، با مشکلاتی ازجمله، تامین نیروی انسانی، کامپیوتر، اینترنت و وسایل نقلیه مواجه هستیم .
مدیر ارشد دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی کووید – ۱۹ و نظام سلامت؛ درس‌های آموخته در زنجان، افزود: این همایش با برگزاری ۶ پنل تخصصی به صورت مجازی برگزار شد .

رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان اظهار داشت: تعداد مقالات دریافتی در این همایش ۳۵۱ مورد بوده، که ۲۱۶ مقاله پذیرفته شد و از این تعداد، ۲۱ مقاله در بخش سخنرانی و ۱۹۵ مقاله نیز در بخش پوستر بوده است

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها