اجتماعی

افزایش سه هزار نفری مستمری بگیران تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمود عزیزخانی اظهار داشت: با همراهی دولت سیزدهم در زمینه تادیه بخشی از دیون سازمان تامین اجتماعی، عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان طی روزهای هفتم و هشتم اسفند جاری پرداخت شد.

وی یادآوری کرد: مطابق با مصوبه هیأت وزیران مبلغ عیدی برای هر پرونده فعال مستمری بگیر اعم از بازنشستگی، از کار افتادگی‌کلی و بازماندگان یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گفته این مسوول، بازنشستگان به ازای همسر ۴۰۰ هزار تومان و به ازای هر فرزند تحت تکفل خود نیز ۱۵۰هزار تومان دریافت کردند.

عزیزخانی تصریح کرد: بر اساس اطلاعات پرداختی مستمری بگیران تأمین اجتماعی، حدود هشت درصد از مستمری بگیران مشمول دریافت عیدی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی و مابقی عیدی مربوط به متاهلین یا متکفلین است.

وی اظهار داشت: همچنین همسران بازمانده مستمری‌بگیر تامین اجتماعی نیز عیدی مربوط به متاهلین را دریافت می‌کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت : شمار مستمری بگیران تامین اجتماعی این استان نسبت به ۲ سال گذشته سه هزار نفر افزایش یافته است که در این راستا حدود ۵۰ هزار نفر مستمری‌بگیر زنجانی مشمول همسان سازی حقوق شده‌اند.

وی افزود: تامین اجتماعی یک سازمان غیردولتی عمومی است که بخش عمده مالی آن از محل حق بیمه‌ها “با مشارکت بیمه‌شده و کارفرم” تامین می‌شود و متکی به منابع دولتی نیست.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: این استان هفت شعبه دائم تامین اجتماعی و یک شعبه اقماری دارد و ۹ کارگزاری اصلی و اقماری نیز در استان فعالیت می‌کند.

عزیزخانی خاطرنشان کرد: رعایت عدالت بیمه‌ای و انصاف در اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان، به صورت همزمان مورد توجه قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا