اجتماعی

افزایش جاذبه‌های ورزشی و گردشگری طارم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند با تاکید بر پتانسیل گردشگری ورزشی طارم اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار فراوانی در حوزه گردشگری ورزشی در شهرستان طارم مانند امکانات کوهنوردی، ورزش‌های همگانی در طبیعت و بستر ورزش‌های آبی، اسکی، دوچرخه‌سواری کوهستان، اسب‌سواری کوهستان، موتورسواری کوهستان، سه ورزش هوایی فعال شامل پاراگلایدر، پاراموتور و بیس‌جامپینگ و سنگ‌نوردی وجود دارد.

وی بیان داشت: این ظرفیت‌ها در بخش‌های کشاورزی، گردشگری، صنعتی و فرهنگی می‌تواند جایگاه و رتبه شهرستان را در عرصه‌های مختلف ارتقا دهد و دلیل این امر تمایل روزافزون گردشگران به این نوع سفرها است.

این مقام مسئول تصریح کرد: سفر به منظور گردشگری و مشارکت در فعالیت‌های ورزشی باهدف گذران اوقات فراغت، یا حضور در یک رویداد ورزشی می­تواند در اقتصاد این استان تأثیرگذار باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری  و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: برای توسعه صنعت گردشگری لازم است ظرفیت‌های این منطقه را در حوزه گردشگری ورزشی احصاء و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راستای توسعه این صنعت هزینه بیشتری کرد.

گفتنی است گردشگری و ورزشی، قابلیتی نوظهور است که پیامدهای فضایی مطلوبی در ابعاد بخشی، قلمروی و سازمانی دارد. این قابلیت زمانی به‌مثابه یک مزیت بالقوه بازتاب عینی فضایی خواهد داشت که فرصت متناسب با آن ایجاد شود؛ در همین زمینه عوامل و پیش‌ران‌های اثرگذار بر توسعه فضایی قابلیت‌های گردشگری ورزشی و شناسایی فرصت‌های پیش رو در آینده این فعالیت نقشی اساسی و کلیدی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا