اجتماعی

افزایش تجهیزات پزشکی و بیمارستانی از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان است

رئیس دانشگاه علو‌پزشکی زنجان با بیان اینکه زحمات پزشکان استان با اقدامات حمایتی و پشتیبانی این دانشگاه به نتیجه می‌رسد، گفت: یکی از این اقدامات در حوزه درمان، افزایش کمی و کیفی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی استان است که از اولویت‌های دانشگاه می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر حسن بختیاری در آئین نکوداشت روز پزشک و داروساز، اظهار کرد: در راستای افزایش تجهیزات پزشکی و بیمارستانی استان، تلاش‌های بسیاری برای جذب منابع صورت گرفته و پس از این هم با قدرت و قوت ادامه خواهد داشت.

وی ارتقاء و کیفی‌سازی آموزش و افزایش رشته‌های تخصصی و فوق‌ تخصصی دانشگاه علوم پزشکی زنجان را از دیگر اولویت‌های این دانشگاه برشمرد و گفت: این دانشگاه به همت اساتید علمی و فرهیخته‌ی خود از پتانسیل کافی برای این منظور برخوردار است.

بختیاری خاطرنشان کرد: در خصوص توسعه فضاهای آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، تلاش‌هایی آغاز شده و امیدواریم با حمایت‌هایی که صورت خواهد گرفت، به این مهم نائل شویم.

رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی زنجان با بیان اینکه پزشکان در عرصه‌های مختلفی اعم از درمانی، آموزشی و مدیریتی، مشغول فعالیت و ارائه خدمات هستند، اظهار کرد: یکی از برترین خدمات این قشر، درمان است و در سایه‌ی تلاش و زحمات پزشکان، کشور ایران، عنوان برتر در ارائه‌ی خدمات سلامت و بهداشت و درمان در خاورمیانه را از آن خود کرده است.

وی آموزش پزشکی را دیگر حوزه‌ی فعالیت پزشکان عنوان کرد و افزود: ایجاد دانشگاه‌ها و دانشکده‌های پزشکی، تربیت پزشکان متخصص و فوق تخصص و ارتقای آموزش پزشکی مرهون تلاش‌های آموزشی پزشکانی است که در کنار کار درمانی به این حوزه‌ی مهم نیز توجه دارند.

بختیاری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های پزشکان مربوط به مدیریت حوزه سلامت اعم از بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش است.

رئیس دانشگاه علو‌پزشکی زنجان با بیان اینکه پزشکان، عمر خود را وقف خدمت به بیماران و احیاء و نگهداری و حفاظت از سلامت جامعه می‌کنند، اظهار کرد: اخلاق حرفه‌ای از مهم‌ترین موضوعاتی است که در کنار توانمندی در حوزه‌ی پزشکی مورد تاکید و اهمیت است و پزشکان ما در دوران جنگ تحمیلی و همچنین در بحران کرونا ثابت کردند که در این زمینه هم ممتازند.

وی ارائه‌ی خدمت در بحران‌هایی همچون سیل و زلزله را از دیگر جلوه‌های اخلاق‌مداری پزشکان دانست و افزود: ارائه خدمات جهادی در مناطق محروم نشان دهنده‌ی اوج اخلاق حرفه‌ای جامعه پزشکی است.

دکتر بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود، به نقش اساسی داروسازان در امر درمان اشاره کرد و گفت: نقش داروسازان در نتیجه‌بخشی فعالیت پزشکان و سایر دست‌اندرکاران حوزه‌ی سلامت بسیار مهم است.

وی طرح دارویار را یک جراحی در حوزه دارو توصیف کرد و افزود: امیدواریم با اجرای این طرح و پررنگ شدن نقش بیمه‌ها در پرداخت‌ها، مشکلات این حوزه برطرف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا