با ما همراه باشید

اجتماعی

افزايش 29 درصدي مصرف برق در زنجان

مديرعامل توزيع برق زنجان از افزايش 29 درصدي مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

منتشر شده

در

افزايش 29 درصدي مصرف برق در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، عليرضا عليزاده اظهار داشت:خشكسالي و غيرممكن شدن استفاده از برخي نيروگاه‌هاي برق‌آبي، افزايش دما و بالا رفتن مصرف برق از مهم ترين دلايل افزايش شديد مصرف برق و بهم خوردن تراز توليد و مصرف به‌شمار مي‌روند.

وي با اشاره به افزايش 29 درصدي مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل تصريح کرد: با افزايش دما و کاهش بارندگي، علاوه بر استفاده از وسايل سرمايشي در سطح کشور، کشاورزان قبل از موعد مقرر هر سال، اقدام به استفاده از آب هاي زير زميني و پمپ هاي آب نمودند که منجر به افزايش مصرف بي سابقه در ارديبهشت ماه امسال شده است.

مديرعامل توزيع برق استان زنجان ضمن درخواست از مردم استان به رعايت الگوهاي مصرف، در خصوص دلايل مديريت مصرف خاطرنشان کرد: يکي از مهم ترين دلايل مديريت مصرف، افزايش تقاضاي انرژي است که به سبب افزايش جمعيت، افزايش رفاه عمومي و نياز جامعه به توسعه، هرساله اتفاق افتاده است.

وي دلايل ديگر ترويج فرهنگ مديريت صحيح مصرف انرژي برق را محدوديت در منابع انرژي تجديد ناپذير، محدوديت منابع مالي دولت در تامين سوخت و توسعه ظرفيت هاي نيروگاهي جديد و در نهايت آثار زيان بار سوخت هاي فسيلي بر محيط زيست عنوان کرد.

 عليزاده تاکيد کرد: با ذهنيت ايجاد شده نسبت به انرژي برق که انرژي پاک محسوب مي شود، نمي توان از اتفاقات پشت صحنه آن که مصرف بسيار زياد سوخت هاي فسيلي براي نيروگاه هاي حرارتي جهت توليد برق است، چشم پوشي کرد.

وي مهمترين هدررفت انرژي برق را مناسب نبودن تکنولوژي در بخش هاي مصرفي،ارزان بودن انرژي برق و عدم دقت در مصرف عنوان کرد.

مديرعامل توزيع برق زنجان ميزان سرانه مصرف در بخش خانگي کشور را 3 برابر متوسط مصرف دنيا اعلام کرد و افزود:با توجه به اين که جمعيت کشور يک درصد جمعيت کل را شامل مي شود، متاسفانه ميزان مصرف انرژي در کشور 2 درصد انرژي توليد شده در دنيا است.

 عليزاده نسبت به افزايش استقبال مردم در خريد وسايل برقي به برچسب انرژي و خريد وسايل روشنايي و برقي با بهره وري بالا ابراز اميدواري کرد و افزود: بهره مندي از تکنولوژي هاي روز دنيا به تنهايي کافي نيست، و ايجاد فرهنگ صحيح مصرف در جامعه مهم ترين اقدام در جهت صرفه جويي انرژي است.

وي در خصوص اقدامات شرکت با هدف جلوگيري از خاموشي هاي بدون برنامه در فصل گرم سال گفت: وزارت نيرو به منظور کاهش مصرف انرژي برق در سطح کشور، اقدامات مديريت مصرف را در 45 محور برنامه ريزي کرده و تمام شرکت هاي توزيع مکلف به اجراي اين برنامه ها هستند.

این مقام مسئول در ادامه مشارکت مردم را موثر عنوان کرد و افزود: بدون همکاري مردم ، اجراي برنامه هاي تعين شده با محدوديت مواجه خواهد شد.

وي تصريح کرد: از جمله اقدامات دولت در راستاي اجراي برنامه هاي وزارت نيرو مي توان به ورود 2500 مگاوات نيروگاه جديد به مدار، حفظ منابع آبي، کنترل مصارف در ادارات تا 50 درصد در ساعات اداري و وکاهش تا 10 درصد در ساعات غير اداري ، کنترل دستگاه هاي سرمايشي در بانک ها و ساير ادارات و مديريت مصرف در بخش خانگي و ارسال اطلاعيه به مشترکين پرمصرف و مراجعه گروه هاي تجميع کننده و ارائه روش هاي کاهش مصرف به مشترکين پرمصرف بخش خانگي، اشاره کرد.

 عليزاده با اشاره به عقد 6700 تفاهم نامه با صنايع و کشاورزان در خصوص مديريت زودهنگام مصرف برق ابراز اميدواري کرد و افزود:اگر ميزان مصرف برق استان کمتر از سقف سهميه تعيين شده باشد، شاهد خاموشي هاي بي برنامه نخواهيم

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ثبت بیش از 10هزار واقعه ولادت در زنجان

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان، به آمار واقعه ولادت استان از ابتدای امسال تاکنون اشاره کرد و گفت : تعداد۱۰ هزار و ۱۵۵ واقعه ولادت در هشت ماهه امسال و تعداد یک هزار و ۲۲۷ مورد ولادت در آبان ماه سالجاری ثبت شده است.

منتشر شده

در

توسط

ثبت بیش از 10هزار واقعه ولادت در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی ضمن تشریح آمار  وقایع حیاتی ثبت شده استان طی هشت ماهه امسال، تعداد ولادت به تفکیک در نقاط شهری و روستایی را اعلام کرد و اظهار داشت: در نقاط شهری سه هزارو ۴۷۵ پسر و سه هزارو ۲۷۹دخترمتولد شده اند.

وی این آمار را در نقاط روستایی، یک هزار و ۷۷۵ پسر و تعداد یک هزار و ۶۲۶ مورد دختر بیان کرد.

 مدیرکل ثبت احوال استان زنجان همچنین، میانگین سنی مادران در ثبت ولادت هشت ماه ۱۴۰۰ را ۲۹.۵ سال عنوان کرد و افزود: بیشترین گروه سنی مادران در ثبت  ولادت ۳۰ تا ۳۴ سال بود.

شفیعی در ادامه با اشاره به فراوانی نام‌های انتخاب شده برای فرزندان از سوی خانواده ها افزود: در این مدت پنج نام اول منتخب در استان برای دختران  به ترتیب فاطمه، زهرا، رستا، حلما و سلنا  پیشتاز بوده و اسامی  امیرعلی، امیرحسین، ابوالفضل، امیرعباس و علی در میان نوزادان پسر، گوی سبقت را از دیگر نام‌ها ربوده اند

 به گفته وی نسبت جنسی ولادت ثبت شده در استان  طی این مدت به ازای هر ۱۰۰ دختر ، ۱۰۷ پسر بوده است.

 مدیرکل ثبت احوال استان زنجان  البته به ولادت های حاصل از چندقلو زایی  در استان، در این مدت هم اشاره کرد و گفت: دوقلوزایی ۱۸۸ مورد، سه‌قلو ۶ مورد و چهارقلو هم یک مورد ثبت شده است.

 شفیعی در ادامه گریزی هم به عملکرد ثبت احوال استان در بخش صدور کارت هوشمند ملی از ابتدای طرح تا پایان آبان ۱۴۰۰ زد و افزود: تعداد واجدین شرایط دریافت کارت هوشمند ملی ۸۶۰ هزارو ۳۹  نفر و درصد تحقق ۹۳.۳۱ درصد بوده است.

 وی تعداد جمعیت باقیمانده را ۵۷ هزار و ۵۰۳ نفر و تعداد درخواست های اخذ شده تاکنون را ۸۰۲ هزارو ۵۳۶ نفر عنوان کرد.

ادامه مطلب

اجتماعی

تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه گاز؛ از تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی توسط مشترکین زنجانی خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو با اشاره به کاهش دمای هوا و افزایش۲۶ درصدی مصرف گاز در استان از مشترکین زنجانی خواست: همچون همیشه با صرفه‌جویی در مصرف گاز و رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد؛ موجبات پایداری شبکه گاز استان و البته کشور را فراهم کنند.

وی با اشاره به آمادگی همه جانبه نیروهای امدادی و عملیاتی گاز زنجان برای حفظ پایداری جریان گاز؛ افزود: مجموعه این تلاش ها با کمک و همراهی مردم در مدیریت مصرف گاز طبیعی نتیجه بخش بوده و زمینه ساز حفظ تعادل و تأمین مستمر جریان گاز در اقصی نقاط کشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۷۴ هزار و ۳۸۸ مشترک در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند؛ ابراز داشت: هر مشترک گاز تنها با کاهش یک درجه سانتی گراد دمای محیط می تواند تا ۶ درصد در کاهش میزان مصرف گاز نقش داشته و صرفه جویی قابل توجهی در مصرف کل که زمینه ساز تأمین پایدار گاز و عدم افت فشار در استان خواهد بود را فراهم کند.

احمدلو با بیان اینکه حفظ پایداری گاز طبیعی، اساسی ترین مسئولیت شرکت گاز و استفاده ایمن و بهینه از این نعمت الهی توسط مشترکین، مهم ترین همکاری ایشان، علی الخصوص در فصول سرد سال است؛ اظهار داشت: تمامی الزامات در حوزه تجهیز و آماده سازی تأسیسات گازرسانی طبق برنامه های پیش بینی شده، انجام گرفته و هم اکنون زمان همراهی و همیاری مشترکین عزیز در به ثمر رسیدن تلاش های شبانه روزی کارکنان شرکت گاز، در بهره مندی همه مشترکین از مزایای رفاهی و اقتصادی نعمت گاز طبیعی با توجه جدّی به استانداردهای فنی و رعایت نکات ایمنی و البته مدیریت مصرف گاز است.

وی با بیان اینکه هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام و دمای منازل در حد دمای رفاه کنترل شود؛ به همان مقدار به پایداری شبکه کمک می‌شود، افزود: در این شرایط می‌توان افزون بر منازل در سراسر کشور شرایط لازم برای سوخت‌رسانی به صنایع بزرگ و کوچک و پتروشیمی‌ها در کشور فراهم کرده و مانع از تعطیلی آنها و ضرر اقتصادی به کشور شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از کلیه مصرف کنندگانِ بخش های مختلف اعم از مشترکین خانگی، تجاری، تولیدی و صنایع جزء و عمده خواست تا با اعمال صرفه جویی در مصرف گاز، این شرکت را در تامین جریان پایدار گاز یاری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد، افزود: برای چهار سال آینده برای ساخت پروژه های مسکن به تشکیل گروه های حقوقی بیشتری نیاز داریم.

منتشر شده

در

توسط

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سعید شاهین فر به نظارت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت:روند نظارت مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه حدود ۶ هزار واحد مسکونی در شمال و شرق زنجان پیمان سپاری شده است،گفت: حدود ۷ هزار واحد مسکونی هم در غرب زنجان در حال پیمان سپاری است و درمجموع بیش از ۲۱ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در استان شروع شده است.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه نظارت مقیم پروژه های اجرا شده بر عهده سازمان نظام مهندسی ساختمان است، گفت: نظارت عالیه این پروژه ها بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان بوده که در راستای کیفیت افزایی پروژه‌ها، نظارت عالیه برون سپاری شده و از ظرفیت مشاورین ذی صلاح و با سابقه برای نظارت عالیه استفاده می شود.

شاهین فر تاکید کرد: برای پروژه های شروع شده در استان زنجان مشکلی از بابت نظارت، اجرا و ارجاع نظارت تاکنون نداشتیم و از ظرفیت مشاورین حقوقی موجود در سطح استان استفاده شده است و پروژه ها ناظر مقیم دارند و کارها را با قوت بیشتری نظارت می کنند.

وی با بیان این مطلب که در طراحی پروژه ها هم مشکل نداریم، متذکر شد: مشاورین حقوقی که در حال حاضر با آنها کار می شود ظرفیت طراحی را دارا بوده تا پاسخی برای دغدغه طراحی باکیفیت این پروژه‌ها باشد.

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن، افزود: خلاء مشاورین حقوقی شاید برای تقاضای مسکن با توجه به ثبت نام‌ها برای چهار سال آینده خود را نشان دهد که در این میان سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان، با ظرفیت بیش از ۶ هزار مهندس که در این بین حدود ۳ هزار و ۸۰۰ مهندس دارای پروانه ساخت هستند، باید نظارت از پروژه ها را تقویت کنند.

شاهین فر با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد، افزود: برای چهار سال آینده برای ساخت پروژه های مسکن به تشکیل گروه های حقوقی بیشتری نیاز داریم.

وی با بیان اینکه ۱۳ مشاور حقوقی در سطح استان داریم،ادامه داد: با این تعداد قرار داد بسته شده و کار نظارت و طراحی را انجام می دهند.

ادامه مطلب

برترین ها