با ما همراه باشید

اجتماعی

افزايش 29 درصدي مصرف برق در زنجان

مديرعامل توزيع برق زنجان از افزايش 29 درصدي مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

منتشر شده

در

افزايش 29 درصدي مصرف برق در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، عليرضا عليزاده اظهار داشت:خشكسالي و غيرممكن شدن استفاده از برخي نيروگاه‌هاي برق‌آبي، افزايش دما و بالا رفتن مصرف برق از مهم ترين دلايل افزايش شديد مصرف برق و بهم خوردن تراز توليد و مصرف به‌شمار مي‌روند.

وي با اشاره به افزايش 29 درصدي مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل تصريح کرد: با افزايش دما و کاهش بارندگي، علاوه بر استفاده از وسايل سرمايشي در سطح کشور، کشاورزان قبل از موعد مقرر هر سال، اقدام به استفاده از آب هاي زير زميني و پمپ هاي آب نمودند که منجر به افزايش مصرف بي سابقه در ارديبهشت ماه امسال شده است.

مديرعامل توزيع برق استان زنجان ضمن درخواست از مردم استان به رعايت الگوهاي مصرف، در خصوص دلايل مديريت مصرف خاطرنشان کرد: يکي از مهم ترين دلايل مديريت مصرف، افزايش تقاضاي انرژي است که به سبب افزايش جمعيت، افزايش رفاه عمومي و نياز جامعه به توسعه، هرساله اتفاق افتاده است.

وي دلايل ديگر ترويج فرهنگ مديريت صحيح مصرف انرژي برق را محدوديت در منابع انرژي تجديد ناپذير، محدوديت منابع مالي دولت در تامين سوخت و توسعه ظرفيت هاي نيروگاهي جديد و در نهايت آثار زيان بار سوخت هاي فسيلي بر محيط زيست عنوان کرد.

 عليزاده تاکيد کرد: با ذهنيت ايجاد شده نسبت به انرژي برق که انرژي پاک محسوب مي شود، نمي توان از اتفاقات پشت صحنه آن که مصرف بسيار زياد سوخت هاي فسيلي براي نيروگاه هاي حرارتي جهت توليد برق است، چشم پوشي کرد.

وي مهمترين هدررفت انرژي برق را مناسب نبودن تکنولوژي در بخش هاي مصرفي،ارزان بودن انرژي برق و عدم دقت در مصرف عنوان کرد.

مديرعامل توزيع برق زنجان ميزان سرانه مصرف در بخش خانگي کشور را 3 برابر متوسط مصرف دنيا اعلام کرد و افزود:با توجه به اين که جمعيت کشور يک درصد جمعيت کل را شامل مي شود، متاسفانه ميزان مصرف انرژي در کشور 2 درصد انرژي توليد شده در دنيا است.

 عليزاده نسبت به افزايش استقبال مردم در خريد وسايل برقي به برچسب انرژي و خريد وسايل روشنايي و برقي با بهره وري بالا ابراز اميدواري کرد و افزود: بهره مندي از تکنولوژي هاي روز دنيا به تنهايي کافي نيست، و ايجاد فرهنگ صحيح مصرف در جامعه مهم ترين اقدام در جهت صرفه جويي انرژي است.

وي در خصوص اقدامات شرکت با هدف جلوگيري از خاموشي هاي بدون برنامه در فصل گرم سال گفت: وزارت نيرو به منظور کاهش مصرف انرژي برق در سطح کشور، اقدامات مديريت مصرف را در 45 محور برنامه ريزي کرده و تمام شرکت هاي توزيع مکلف به اجراي اين برنامه ها هستند.

این مقام مسئول در ادامه مشارکت مردم را موثر عنوان کرد و افزود: بدون همکاري مردم ، اجراي برنامه هاي تعين شده با محدوديت مواجه خواهد شد.

وي تصريح کرد: از جمله اقدامات دولت در راستاي اجراي برنامه هاي وزارت نيرو مي توان به ورود 2500 مگاوات نيروگاه جديد به مدار، حفظ منابع آبي، کنترل مصارف در ادارات تا 50 درصد در ساعات اداري و وکاهش تا 10 درصد در ساعات غير اداري ، کنترل دستگاه هاي سرمايشي در بانک ها و ساير ادارات و مديريت مصرف در بخش خانگي و ارسال اطلاعيه به مشترکين پرمصرف و مراجعه گروه هاي تجميع کننده و ارائه روش هاي کاهش مصرف به مشترکين پرمصرف بخش خانگي، اشاره کرد.

 عليزاده با اشاره به عقد 6700 تفاهم نامه با صنايع و کشاورزان در خصوص مديريت زودهنگام مصرف برق ابراز اميدواري کرد و افزود:اگر ميزان مصرف برق استان کمتر از سقف سهميه تعيين شده باشد، شاهد خاموشي هاي بي برنامه نخواهيم

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان اعلام کرد: فرآورده کاغذ توالت با نام تجاری پینک واش فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

منتشر شده

در

توسط

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در ادامه بازرسی های میدانی از واحدهای صنفی استان که توسط بازرسان استاندارد استان صورت می پذیرد، فرآورده کاغذ توالت با نام تجارتی پینک واش، شناسایی شد که فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان به اطلاع کلیه شهروندان محترم می رساند: كليه محصولات توليد داخل مشمول مقررات استاندارد اجباري، ملزم به درج كد ده رقمي در زير نشان استاندارد بوده و همشهریان محترم با ارسال اين كد به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند اطلاعات لازم در خصوص واحد توليدي، نام محصول، وضعيت پروانه كاربرد علامت استاندارد و تاريخ انقضاي محصول را کسب نمایند و در صورت مشاهده محصولات غیر استاندارد و فاقد کیفیت موارد را از طریق تلفن گویای 1517 سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان، اطلاع رسانی و پیگیری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها