سیاست

افرادی را که صرفا به میز و عنوان مدیریت خود بسنده می‌کنند، نمی خواهیم

استاندار زنجان با بیان اینکه باشناسایی اولویت های منطقه، سرعت کار را افزایش دهید  و اقدامات فرماندار قبلی را سرعت دهید تا روی زمین نماند، گفت: از افرادی که دغدغه مردم را دارند استفاده کنید چون ما افرادی را که صرفا به میز و عنوان مدیریت خود بسنده می کنند، نمی خواهیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در آیین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان ماهنشان، به لزوم جلب رضایتمندی مردم و رفع عوامل ایجاد رنجش مردم اشاره کرد و اظهار داشت:  در راستای سیاست گذاری‌های کلان کشوری یکی از مهمترین کارهایی که می توان انجام داد و در شهرستان‌ها نسبت به سایر نقاط، اولویت بیشتری دارد رفع مشکلات و عوامل رنجش مردم است.

وی با تاکید بر اینکه این مسئله با حضور مدیران در میان مردم به راحتی قابل انجام است تصریح کرد:  شنیدن حرفها و دغدغه‌های آنها  از سوی مسئولان مربوطه برای مردم  بسیار ارزشمند است.

استاندار زنجان با بیان اینکه بخشی از مشکلاتی که مردم را اذیت می کند این است که به راحتی سرمایه اجتماعی را می سوزانیم و نارضایتی ایجاد می شود، گفت: سرمایه اجتماعی مسئله مهمی است که نباید به راحتی از بین برود.

افشارچی با تاکید بر لزوم مقابله با هر اتفاقی که ممکن است  مردم را برنجاند تصریح کرد: نوع عملکرد بانک ها در مواجهه با مراجعات و مطالبات مردمی، یکی از مواردی که موجب رنجش مردم می شود.

وی اظهارداشت: دریافت تسهیلات ازدواج برای جوانان از سوی بانک ها می تواند با طی پروسه بسیار کوتاه انجام شود در حالیکه در برخی موارد متاسفانه شاهد هستیم که یک زوج ماهها معطل دریافت این تسهیلات هستند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه در سایر ارگانها نیز باید با فرایندهایی که موجبات رنجش مردم را فراهم می‌کنند مقابله شود تصریح کرد: مدیران باید حواسشان به این مسئله باشد و در صورت لزوم، بطور مستقیم به موضوع  ورود کنند.

نقطه‌زنی نقاط ایجاد نارضایتی مردم

افشارچی از رفع مشکلاتی که زمینه رنجش مردم را فراهم می کنند به “نقطه‌زنی نقاط ایجاد نارضایتی مردم” تعبیر کرد و افزود: حتی وجود یک چاله در خیابان می تواند از این دست باشد و نباید به حال خود رها شود که زمینه بروز رنجش مردم را فراهم کند.

وی تاکید کرد: انجام کارهایی از این جنس مهم است و همین که مردم بدانند مدیران و مسئولان دغدغه رفع مشکلات آنها را دارند قطعا رضایت مردم را در پی خواهد داشت.

مقام عالی دولت در استان در ادامه، با بیان این که واقعیت این است که در سال های گذشته و از اول انقلاب تاکنون معمولاً بر مبنای سیاست های متفاوتی که دولت ها دارند بعضی وقت ها انرژی هایی متراکم  و در دولت های بعدی آزاد و اثر  خود را نشان می دهد گفت: معمولاً هم سیاست های اقتصادی است یعنی دولت ها تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند که باعث میشود فشارهایی بر مردم در حوزه اقتصاد وارد شود.

افشارچی اظهار داشت: نتایج بعضی از تصمیم گیری ها در یک دولت به دولت بعدی منجر می شود که اتفاق های ناشی از تحریم ها که  در اوایل دهه 90متوجه دولت قبلی شد، از این دست بود.

وی با اشاره به اینکه  متاسفانه در برخی از دولت ها مشکلات را به سمت نظام حواله می‌کنند در حالی که باید متوجه خود دولتها شود گفت: در سال گذشته هم مردم فشارهای اقتصادی بسیاری را متحمل شدند که ناشی از اتکا به نفت و منتظر شدن برای رفع تحریم و فروش نفت  در دولت وقت بود.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به برخی از اتفاق های رخ داده در شاخص های اقتصادی اظهار داشت: تمام تلاش دولت سیزدهم بر این است که علاوه بر رفع تحریم به مقابله با تحریم نیز بپردازد.

افشارچی گفت: اصل مسئله تحریم این است که ما نمی توانیم نفتمان را به فروش برسانیم و به همین دلیل درآمد نداریم بنابراین دولت باید به سمتی حرکت کند که از طریق متفاوت‌تری برای خود، درآمد ایجاد کند.

وی با بیان اینکه  ایران به عنوان ترانزیت کالا از شمال به جنوب می تواند برای خود درآمدزایی کند گفت: مسائل متعدی از این جنس داریم که  به عنوان نمونه مذاکره برای  ایجاد خط انتقال نفت از عسلویه به کراچی  و یا برقراری  ارتباط ایران از طریق بندر چابهار با هند از آن جمله است.

مقام اول اجرایی دولت در استان به سرمایه گذاری های متفاوتی که جمهوری اسلامی انجام می دهد هم  اشاره کرد و افزود: به عنوان نمونه در حوزه میکروالکترونیک سرمایه گذاری کرده است  در حوزه مس استخراج های بسیاری داشتیم که پنجمین  کشور  دارای منابع مس هستیم و تا چند صد سال پس از این هم  مس داریم که مواردی از این دست زیاد است.

افشارچی با تاکید بر اینکه انواع اقدامات در حوزه سرمایه گذاری که انجام می دهد برای این است که خود را  تا حدود  زیادی  مستقل از نفت کند تصریح کرد: اصل مسئله این است که چشم ما دیگر به دست آمریکا نیست  که منتظر بمانیم تا ببینیم  چه زمانی تحریم را رفع و  شیر نفت را باز کند تا  ما  نفتمان را بفروشیم.

وی گفت: بنابر این حل این مسئله زمان‌بر خواهد بود و ما باید رویکرد و جهت حرکت  سیستم نظام جمهوری اسلامی را مد نظر قرار دهیم.

استاندار زنجان اظهارداشت: هدف از طرح این مسائل طرح نوع حرکت اقتصاد کلان کشور بود.

افشارچی در ادامه اعتبارات داده شده به شهرداری ها و دهیاری ها در 7 ماهه اول امسال در استان را، یک هزارو 250  میلیارد  تومان و از محل ارزش افزوده صنایع اعلام کرد و گفت: امسال همچنین واریز حقوق دولتی معادن تاکنون  600 میلیارد تومان بود و این در حالی است که این رقم  در سالهای گذشته، فقط  39 میلیارد تومان بوده است .

وی افزود: اتفاق های خوبی در حوزه های مختلف از جمله مالیات و  مودیان مالیاتی هم رخ داده است.

داشتن دغدغه مردم مسئله مهمی است که مدیران نباید از آن غافل شوند

این مسئول همچنین در ادامه با اشاره به حوزه ماهنشان،  فرماندار پیشین این شهرستان را فردی بسیار با اخلاق و مسلط بر مسائل شهرستان عنوان کرد و گفت: وی کاملاً بر زیر و بم مسائل ماهنشان تسلط داشته و این به خاطر این است که دغدغه مردم را داشت.

استاندار زنجان اظهار داشت: امروز، داشتن دغدغه مردم، مسئله بسیار مهم است که مدیران نباید از این مسئله غافل شوند.

افشارچی اظهار امیدواری کرد: دوران مسئولیت فرماندار جدید هم دوره بسیار خوبی از حیث خدمت‌رسانی برای وی باشد و رخدادهای بسیار مثبتی در شهرستان در دوره مسئولیت وی اتفاق بیفتد.

وی از فرماندار جدید ماهنشان خواست با مدیر کل امور روستایی، شهرداری ها و دهیاری ها تعاملات لازم در خصوص رفع مشکلات و دغدغه های مردم  را داشته باشد.

استاندار زنجان تاکید کرد: بخشداران باید حواسشان باشد که روستاها نباید، مشکلات و مسائلی را که به راحتی قابل حل است، داشته باشند.

 وی از مدیران حوزه های مختلف خواست در روستا ها و بخش ها در میان مردم حضور داشته  و رفع مشکلات آنها، از دغدغه های مهمشان باشد.

استاندار زنجان با تاکید بر  تلاش برای رفع مسائل مردم در خصوص  تملک  در مسیر خط انتقال روستای ایالو تا دندی به منظور آبرسانی در سال آینده، تصریح کرد: با این روند  آبرسانی تقریبا 30 روستا انجام خواهد شد که این اقدام از موارد مهم و اساسی در حوزه روستایی به شمار می رود.

وی پیگیری آبرسانی به  سد مراش  و پروژه جاده زنجان – دندی را هم در سطح کلان از دغدغه های خود عنوان کرد.

استاندار زنجان خطاب به مدیران ماهنشان گفت: از آوردن مدیران استانی و پیگیری های لازم در خصوص مشکلات و طرح های دردست اقدام در حضور ائمه جمعه و مکتوب کردن مساعدت های مسئولان و  پیگیری چگونگی  و میزان پیشرفت طرح ها هیچ واهمه ای نداشته باشید.

افشارچی افزود: پروژه های کلان را با هماهنگی مدیریت استان پیش ببرید  و در خصوص سرمایه گذاری های اقتصادی  هم با معاون اقتصادی رایزنی کنید.

وی با بیان اینکه باشناسایی اولویت های منطقه، سرعت کار را افزایش دهید  و اقدامات فرماندار قبلی را سرعت دهید تا روی زمین نماند، تاکید کرد: از افرادی که دغدغه مردم را دارند استفاده کنید چون ما افرادی را که صرفا به میز و عنوان مدیریت خود بسنده می کنند، نمی خواهیم.

این مسئول  اظهارداشت: از  ظرفیت جریان های حزب اللهی که دغدغه مردم را دارند  استفاده کنید چرا که این افراد در روز های سخت کمک حال مدیران هستند.

افشارچی اظهار امیدواری کرد: خداوند به همه مدیران توفیق خدمت دهد تا کار روی زمین نماند و یقینا جمهوری اسلامی با عملکرد مدیران و مسئولان  قویتر هم خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا