با ما همراه باشید

اجتماعی

افتتاح 40مرکز مثبت زندگی بهزیستی در زنجان

امروز به صورت همزمان با کشور با دستور رئیس جمهور ۴۰ مرکز مثبت زندگی بهزیستی در زنجان افتتاح شد.

منتشر شده

در

افتتاح 40مرکز مثبت زندگی بهزیستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیر کل بهزیستی استان زنجان در حاشیه ی مراسم افتتاح مراکز مثبت زندگی که به صورت ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور توسط رئیس جمهور برگزار شد ، اظهار کرد : در راستای اجرای بند 4ماده 26قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و همچنین بند 4ماده 57قانون احکام دائمی دال بر تشکیل مراکز خدمات بهزیستی 40 مرکز مثبت زندگی که نمادی از بهزیستی کوچک هستند در مناطق شهری، روستایی و مناطق کم برخوردار و حاشیه ای در سطح استان افتتاح شد .

 محمد محمدی افزود : با گذشت بیش از 40سال از تشکیل سازمان بهزیستی کشور و گسترش مأموریت ها، نیازها، انتظارات و مطالبات جامعه از این سازمان ، بهره مندی از پتانسیل و ظرفیت های مردمی در قالب مراکز و مؤسسات غیردولتی، به منظور تقویت و توسعه خدمات حمایتی و تخصصی امری اجتناب ناپذیر است .

وی افزود : در اردیبهشت ماه سال جاری فراخوان صدور مجوز تاسیس این مراکز منتشر شد و 127 نفر از واجدین شرایط ، در سامانه http://centers.behzisti.net/register ثبت نام نمودند و پس از مراحل مختلف اداری مبنی بر استعلامات و تایید صلاحیت بر اساس میزان توجه افراد به مسئولیت اجتماعی و سلامت روان ، مهارتهای ارتباطی ، آشنایی با فعالیتها و اهداف بهزیستی ، و ویژگی های فردی و عمومی برای فعالیت انجام‌شده و مطالبق قانون برای 40 مرکز مجوز فعالیت صادر شد .

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 14 هزار و 600 پرونده مستمری بگیر تحت پوشش بهزیستی به 40 مرکز مثبت زندگی وا گذار شده است ، تاکید کرد : با راه اندازی هر مرکز حداقل 5فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شده و جوانان تحصیلکرده در رشته‌های مددکاری اجتماعی و رشته‌های مرتبط درج شده در دستورالعمل می توانند از این فرصت استفاده کنند .

محمدی دسترسی آسان و و دریافت خدمات در حداقل زمان ممکن رااز مزایای ایجاد این مراکز عنوان کرد و گفت : با توجه به تجمیع فعالیتهای مددکاری در یک واحد برای مددجویان بسیار مناسب است که در یک مکان واحد فعالیتها را پیگیر باشند و در صورت ارائه خدمات به صورت الکترونیکی مراجعه حضوری کمتر شده و تمامی درخواست های مددجویان به صورت الکترونیکی ودر اسرع وقت به اطلاع آنان خواهد رسید و مکاتبات به صورت کاغذی حذف گردیده و بدون شک سطح رضایت مددجویان نیز افزایش خواهد یافت .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها