اجتماعی

افتتاح 16طرح اشتغال مددجویان بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در خصوص پروژه های افتتاح شده در هفته دولت اظهار کرد: ۱۶ طرح اشتغال مددجویی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلمان حسینی در حاشیه مراسم افتتاح 6 طرح اشتغال برای مددجویان بهزیستی شهرستان خدابنده عنوان کرد: سالانه بودجه ای برای تسهیلگری اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان زنجان اختصاص می‌یابد.

وی این اشتغال ها را در زمینه های دامداری، تعمیرات خودرو، آرماتور بندی، فرشبافی، خیاطی، تعمیر لوازم خانگی، کابینت سازی و… در شهرستان های زنجان، خدابنده، خرمدره، طارم و ابهر عنوان نمود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته در این شهرستان صد نفر از مددجویان تحت پوشش وام خود اشتغالی دریافت نمودند که از این تعداد 39نفر معتاد بهبود یافته، 30نفر دارای معلولیت و 31نفر هم زن سر پرست خانواده بوده است که این افراد پس از گرفتن تسهیلات در زمینه های مختلف مثل دامداری، خیاطی، لباس فرو شی و . . . مشغول به کار شده اند.

حسینی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی تسهیلات خوداشتغالی را به دو صورت وام خوداشتغالی و کارفرمایی به افراد پرداخت می‌کند، افزود: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال کارفرمایی بهزیستی برای کارفرمایانی که زمینه اشتغال جامعه هدف بهزیستی را فراهم نمایند در ازای به کارگیری هر مددجو یک میلیارد ریال است و سقف دریافت تسهیلات تا 20میلیارد ریال برای حداکثر 20نفر مددجو است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: پرداخت همزمان تسهیلات بانکی و مشوق های اشتغال در صورتی که موجب پایداری اشتغال مددجویان بهزیستی گردد با تشخیص کمیته اشتغال و بر اساس اعتبارات ابلاغی امکانپذیر و مبلغ تسهیلات پرداختی به نسبت نوع طرح اشتغال متفاوت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا