اجتماعی

افتتاح چهل و سومین خانه محیط زیست استان زنجان/به زودی نخستین خانه فناور محیط زیستی زنجان افتتاح می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه از مجموع 43 خانه محیط زیست افتتاح شده در سطح استان، 10 مورد در مجموعه‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: این موضوع نشان دهنده این است که واحدهای صنعتی تمایل زیادی به راه‌اندازی خانه محیط زیست دارند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا یافتیان در حاشیه افتتاح خانه محیط زیست شرکت صنعتی نیک ریس زنجان در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه خانه های محیط زیست ایده محیط زیست کشور بوده و با این اقدام محیط زیست رنگ و بوی مردمی می گیرد، اظهار داشت:هدف از راه اندازی خانه های محیط زیست مشارکت بدنه جامعه از جمله مدارس، دانشگاه، روستا، واحدهای صنعتی و غیره برای حفاظت از محیط زیست است.

وی افزود:راه‌ های مختلفی در این خصوص به کار گرفته شده که بیشتر نگاه مدیریتی و دولتی داشته و محوریت را برای مشارکت مردمی تعیین می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان، با بیان اینکه از مجموع 43 خانه محیط زیست افتتاح شده در سطح استان، 10مورد در مجموعه‌های صنعتی استان به بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده این است که واحدهای صنعتی تمایل زیادی به انجام این کار دارند تا همپای تمام حوزه‌های محیط زیست نقش آفرین باشند و بتوانند در این مسیر مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنند.

یافتیان با بیان اینکه در کنار افتتاح خانه محیط زیست، مسئله خانه‌های فناور محیط زیستی در دستور کار حفاظت محیط زیست استان زنجان قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: صحبت‌های اولیه با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی استان انجام گرفته است که بزودی افتتاح خواهد شد.

وی تصریح کرد:در خانه های فناور محیط زیست تلاش بر این خواهد بود که پژوهش های نوینی که می‌تواند به طور مستقیم با حوزه محیط زیست سروکار داشته باشد و نتایج آن به کار گرفته و جهت دهی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه 1200 واحد تولیدی و صنعتی در استان فعال است، اظهار داشت:در تلاشیم طی سال جاری تعداد دیگری از خانه‌های های محیط زیست در مراکز متقاضی افتتاح شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا