با ما همراه باشید

اجتماعی

افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان در سالجاری

استاندار زنجان با اشاره به مشکلات متعدد پروژه های ورزشی استان گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده طی سال جاری ورزشگاه ۱۵ هزار نفری این شهر که از سالهای زیادی معطل مانده، امسال به بهره برداری می رسد و در این خصوص پیگیری‌های جدی در دست انجام است.

منتشر شده

در

افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان در سالجاری

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در جلسه ساماندهی امور جوانان استان با اشاره به مشکلات پروژه های ورزشی استان اظهار داشت: تعدادی از پروژه ها از سالیان زیادی باقی مانده بطوریکه برای انجام آنها پیمانکاران متعددی تغییر یافته اند، که در این خصوص ساماندهی لازم انجام گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بهره برداری از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان در اولویت امسال اداره کل ورزش و جوانان استان قرار گرفته است، اظهار داشت: در این راستا کمیته ای ناظر تشکیل شده است همچنین از طرفی برای پروژه های ورزشی استان با درصد پیشرفت فیزیکی بالا نیز با مد نظر قرار دادن یک تیم ویژه، به مسوولیت یکی از معاونان اداره کل ورزش و جوانان، این موارد را در اولویت قرار داده و نسبت به پیگیری مبادرت کنند.

استاندار زنجان با بیان اشاره به موضوع هزینه کرد یک درصد دستگاههای اداری استان بصورت اختیاری به اداره کل ورزش و جوانان اضافه کرد: به رغم شرایط کرونایی و مسائل ناشی از آن، این مهم از سوی اداره کل ورزش و جوانان احیا و پرداخت آن اجباری شد.

مقام عالی استان با بیان اینکه آموزش و پرورش استان در شرایط کرونایی با توجه به تعطیلی مدارس از آموزش های مجازی باز نماند، اظهار داشت: در این زمینه اقدامات متعددی برای استمرار آموزشها انجام گرفت بطوریکه برای ارتقای این مهم اینترنت در ۸۸ درصد روستای استان برقرار است و رفع مشکلات دیگر روستاها ادامه دارد.

حقیقی با اشاره به اینکه بسیج نیز در حوزه جوانان به ویژه موضوع ویروس کرونا پیشگام بود، ادامه داد: زنجان در زمینه مدیریت بیماری از جمله استان های موفق کشور محسوب می‌شود و به گفته سخنگوی ستاد ملی کرونا، زنجان تنها استانی بود که شمار مبتلایان و فوتی های آن در پیک پنجم کمتر از پیک چهارم بود.

وی با اشاره به موضوع اوقات فراغت جوانان و بررسی میدانی لازم در این زمینه اضافه کرد: برنامه ریزی دقیقی در این حوزه باید انجام و از موازی کاری جلوگیری شود این در حالی است که در این خصوص همکاری های بین بخشی آنگونه که باید و شاید مطلوب نیست.

استاندار زنجان با بیان اینکه طی سال جاری به دانشگاهها و مدارس استان در خصوص به کارگیری سفیران سلامت تاکید شده است، افزود: راه اندازی سامانه جامع اوقات فراغت استان اقدام خوبی محسوب می‌شود و در این میان همکاری دستگاههای متولی امری ضروری است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته نسبت به شناسایی جوانان ۳۸ سال در ادارات و ارگان ها اقدام و برای به کارگیری آنان در حوزه های مدیریتی آموزش لازم ارایه شد، اظهار داشت: در این ارتباط تعدادی موفق و تعدادی دیگر موفق نشدند که این مهم نیز نیازمند تقویت بیشتر بوده و علاوه بر آن اشکالات نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه افراد متخصص در حوزه ورزش باید فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: فعالیت این افراد می تواند به پیشبرد بهتر کارها کمک کند و در این زمینه باید اهتمام بیشتری وجود داشته باشد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان از افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، حسن مظفری  با اشاره به اعلام نتایج در المپیاد های علمی کشور گفت : پنج نفر از دانش آموزان استان زنجان جز نفرات برتر در المپیاد های علمی کشور 1400 شدند .

مظفری در ادامه افزود : حسین تیموری در المپیاد شیمی و آرین قاسملو در المپیاد زیست مدال طلای را کسب کردند و محمد مهدی زارعی در المپیاد ادبی و آرین کرمی در المپیاد شیمی مدال نقره را از آن خود نمودند و امیر رضا شریفی نیز موفق به کسب مدال برنز المپیاد جغرافیا شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد : امیر رضا تمجیدی دانش آموز پایه دهم نیز به باشگاه دانش پژوهان جوان در «المپیاد آزمایشی ریاضی» راه یافت و تمامی دانش آموزان نام برده از دبیرستان شهید بهشتی 2 زنجان در این المپیاد حضور داشتند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات معلمین و جامعه فرهنگی استان در کسب این افتخار بزرگ ، این موفقیت را به قشر فرهنگی و دانش آموزی استان و خانواده های این دانش آموزان تبریک گفت.

ادامه مطلب

اجتماعی

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت:نسبت به سال آبی قبل، شاهد 40 درصدی کاهش بارش ها در استان هستیم

منتشر شده

در

توسط

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اسماعیل افشاری با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی آب ورودی به پشت سدها و متوسط آب رودخانه ها و کاهش 40 درصدی بارشها نسبت به سال ۹۸-۹۹ اظهار داشت: این کاهش باعث از دست دادن دو سوم آبهای سطحی گردیده است و چون منبع تولید آب در اثر بارشها میباشد که بصورت روان آب و آب زیرزمینی در می آید لذا با افت آبهای زیرزمینی مواجه هستیم.

وی در  ادامه با تاکید بر افت سالانه 70 سانتی متری سطح آبهای زیرزمینی گفت: در دو سال آبی پر آب ۹۷ و۹۸شاهد بهبود وضعیت منابع آبی  بودیم که امیدوار کننده بود ولی در خشکسالی سالهای اخیر ۲ برابر افت های سالیانه را شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان افزود:سالانه تقریبا ۱۰۰ میلیون اضافه برداشت از سفره های آب زیرزمینی داشتیم ولیکن مصرف امسال به ۲۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است که تقریبا ۲ برابر میانگین مصرف سالیانه است و این امر موجبات فرو نشست دشتها و خسارت وارده به زیرساخت ها اعم از راه آهن ها و جاده ها و۰۰۰ را فراهم می سازد.

وی ابراز امیدواری کرد که در شرایط خشکسالی ،با برنامه‌ریزی و مصرف درست و برداشت حداقل از سفره های آب زیرزمینی ، برای نسل های آینده آب مطمئنی تامین گردد.

این مقام مسئول در بحث چاه های محفوره در دشت ها نیز اینگونه بیان داشت: که دشت ابهر وضعیت بهتری را را نسبت به دشتهای زنجان و سلطانیه دارد و دلیل آن نصب 80 درصدی کنتورهای هوشمند توسط کشاورزان  منطقه و انسداد چاه های غیر مجاز طبق برنامه در این دشت می باشد.

دبیر شورای حفاظت از منابع آب استان در موضوع انسداد چاه های غیرمجاز تصریح کرد : با هماهنگی دادگستری استان و بر اساس رای های صادره کمیسیون آبهای زیرزمینی، انسداد چاهها ی غیرمجاز ، بتدریج اجرایی می گردد.

اسماعیل افشاری، در بخشی دیگر به بحث معیشت و اشتغال مردم پرداخت و خاطر نشان کرد: که در برنامه انسداد چاهها ، باید تدابیر خاصی اندیشیده شود و پروژه های دیگر همزمان با این موضوع اجرایی شوند از جمله بحث الگوی کشت که در واقع پرهیز از کشت محصولات پرآب طلب و جایگزین کردن محصولات کم آب طلب و درآمد زا برای کشاورزان است باید همه جانبه مورد بررسی قرار گیرد و در خصوص بازار فروش زنجیره های تولید و خرید تضمینی برنامه ریزی گردد.

افشاری در خصوص حق آبه های استان نیز تاکید کرد: در حوضه  آب سفید رود ۸ استان درگیر هستند شاخص تعریف شده  برای آن باید عدالت محور باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای زنجان ادامه داد:کمبود آب فصل تابستان که در اکثر شهرستانها  از جمله طارم مشاهده میشود،  در حال برنامه ریزی است تا با تنظیم آب موجود استان، تأمین آب مطمئن و پایدار جهت کشت مطمئن صورت گیرد و برای این کار نیاز به تکمیل سدها و سرمایه گذاری در آنها می باشد و سد” آیدوقموش ” جهت تامین آب موقت برای باغات زیتون این منطقه از قزل اوزن در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت: بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است.

منتشر شده

در

توسط

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی اظهار داشت:یکم آبان ماه در تقویم به نام روز ملی آمار و برنامه ریزی نامگذاری شده است، این امر بار دیگر اهمیت علم آمار جهت توسعه زندگی را برای مردم و مسئولان یادآور می‌شود.

وی افزود: هر نهاد و سازمانی جهت برنامه‌ریزی و نظم بخشیدن به امور داخلی و ارائه بهتر وظایف خود نیاز به وسیله ای دارد تا موفق عمل کند و این نیاز همانا تهیه و تنظیم آمار است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با تاکید بر اینکه مستند سازی سوابق آمارهای رسمی و پرسشنامه ها و نتایج طرح های آماری رسمی مربوط به گذشته علاوه بر آنکه به روشنتر شدن حافظه تاریخی هر ملت نسبت به گذشته خویش کمک می‌نماید تصریح کرد:این امر می‌تواند برای برنامه ریزان و سیاستگذاران با شبیه سازی شرایط اجتماعی و اقتصادی گذشته آثار برنامه ها و سیاست های دردست اجرا را پیش بینی نماید از این رو شناخت گذشته دارای اهمیتی برابر با شناخت وضیعت حاضر است.

شفیعی با بیان اینکه امروزه دانایی بشر منوط به داده‌ها و اطلاعاتی است که ماهیت سمت و سوی حرکت بشر را به سوی تعالی تغییر می­ دهند؛عنوان کرد: عصر فرا روی ما که همانا عصر اطلاعات نامیده می‌شود و بدون کوچکترین تردیدی می­‌توان اذعان نمود که در دنیای امروز یکی از شاخص­های ارزیابی توسعه و برنامه ریزی کشورها داشتن نظام و فرایند کمی و کیفی فعالیت‌های آماری است.

وی گفت:علاوه براین برنامه‌ریزی یکی از اولویت‌هایی است که هم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی و توسعه و پیشرفت کشورها نقش به سزایی دارد. این مهم در آیات و روایات دینی و اسلامی ما نیز به خوبی بیان و برآن تاکید گردیده است. حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) می فرمایند: ” قِوامُ العَیشِ حُسنُ التَّقدِیرِ و مِلاکُهُ حُسنُ التَّدبیرِ” پایداری زندگی به برنامه ‏ریزی درست و وسیله رسیدن به آن ، مدیریّت صحیح است.

 مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی استخاطر نشان کرد  براین اساس، کسب آمار و داده های اطلاعاتی برای همگان به ویژه برنامه‌ریزان و مدیران رده بالا در تمامی جوامع بسیار ارزشمند و انکار ناپذیر است

ادامه مطلب

برترین ها