اقتصاد

افتتاح مجموعه تفریحی گردشگری سد گلابر تا 2سال آینده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید سعید صفوی در جمع خبرنگاران و در سفر استاندار زنجان به شهرستان ایجرود اظهار داشت: مجموعه تفریحی گردشگری سد گلابر با انعقاد قرارداد تحت‌نظر شرکت آب منطقه‌ای استان، به بخش خصوصی واگذار شده است و در مدت زمان یک سال سرمایه‌گذاری و ۲ سال مرحله عمرانی به بهره‌برداری خواهد رسید که برای ۴۴ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: بخش اول این پروژه در ۸ ماه گذشه اجرایی شده و هم‌اکنون در شرف صدور پروانه بهره‌برداری از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است و امیدواریم فاز اول این مجموعه در مهرماه سال‌جاری در هفته میراث فرهنگی به بهره‌برداری رسد.

صفوی بیان کرد: این قرارداد به سرمایه‌گذار سپرده شده است و امسال نیز در حوزه گردشگری استان نیز به جهت توسعه استانی، تسهیلاتی به مبلغ یک میلیارد تومان برای رفع بخشی از مشکلات فاز اول پروژه و بهره‌برداری فاز نخست، اختصاص یافته است.

وی با اشاره به امکانات رفاهی و تفریحی این مجموعه کم نظیر گردشگری، تصریح کرد:بسیاری از امکانات تفریحی و گردشگری این مجموعه برای اولین‌بار در استان ایجاد خواهد شد مانند کشتی دو طبقه تفریحی بر روی سد گلابر، سوئیت‌های اقامتی، جشنواره‌های استانی مانند جشنواره نان و نمک گلابر، ایجاد تفرجگاه و فضای سبز، آلاچیق‌های اقامتی و… در این مجموعه ایجاد خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: مالکیت این مجموعه گردشگری تحت‌نظر شرکت آب منطقه‌ای بوده و به دلیل آمادگی طبیعی امکان دخل و تصرف در این مجموعه وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا