اجتماعی

افتتاح طرح ملی” نذر آب 5 ” در روستاهای متاثر از خشکسالی زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: اجرای طرح ملی" نذر آب 5" در روستاهای خلیفه قشلاق و قره ولی شهرستان خدابنده در قالب پروژه های آبرسانی، معیشتی – حمایتی، توزیع لوازم التحریر، اقلام بهداشتی و ارائه خدمات درمانی رایگان و فعالیت های فرهنگی و آموزشی با حضور رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در آیین افتتاح طرح نذر آب 5 در روستای خلیفه قشلاق افزود: امسال اجرای این طرح توسط جمعیت هلال احمر استان زنجان در 2 روستای قره ولی و خلیفه قشلاق شهر گرماب از مناطق کم برخوردار و خشکسال شهرستان خدابنده است، آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح 2 دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 هزار لیتری همراه با تانکر های آب در این روستاها نصب شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای این 2 دستگاه تصفیه آب آشامیدنی نصب شده در روستای قره ولی و خلیفه قشلاق پنج میلیارد ریال هزینه شده است.

موسوی یادآوری کرد: لوله کشی آب آشامیدنی برای آبرسانی به ساکنان در روستای خلیفه قشلاق تا درب منازل انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه ها با مشارکت اجتماعی شرکت آب و فاضلاب استان، روستاییان و خیرین در روستاهای خلیفه قشلاق و قره ولی محقق شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در حال حاضر آب شیرین کن برای استفاده اهالی روستاها فراهم شده است.

موسوی به ارائه خدمات درمانی رایگان کاروان سلامت هلال احمر استان زنجان اشاره کرد و ادامه داد: این کاروان شامل پزشکان فوق تخصص ارتوپد، متخصص داخلی، متخصص اطفال، دندانپزشک، زنان و رایمان، 2 پزشک عمومی، کارشناسان بینایی سنجی، بهداشت محیط، بهداشت تغذیه است.

وی اظهارداشت: علاوه بر ارائه این خدمات بیان شده، 500 بسته حمایتی – معیشتی شامل 10قلم، 300 بسته لوازم التحریر، و 200 بسته اقلام بهداشتی شامل شامپو، مسواک، خمیردندان و سایر اقلام مورد نیاز را در میان خانوارهای کم برخوردار در روستاهای خلیفه قشلاق و قره ولی به ارزش 10 میلیارد ریال توزیع می کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای اجرای طرح نذر آب 5 در استان زنجان بیش از 10 میلیارد ریال از محل کمک های خیرین و مشارکت های اجتماعی مردم نوعدوست و نیکوکار تامین شده است.

موسوی اضافه کرد: سالجاری و در پنجمین سال احرای نذر آب 5 این طرح در روستاهای متاثر از خشکسالی استان زنجان اجرا شد که در سال های گذشته این خدمات در روستاهای محروم و کم برخوردار استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان ارائه شده بود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۲ تیم سحر نیز در روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق برنامه های فرهنگی، آموزشی و بازی برای کودکان و دانش آموزان ارائه می دهند.

گفتنی است، طرح نذر آب 5 با مشارکت خیرین و نیکوکاران، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، فرمانداری شهرستان خدابنده، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، کمیته امداد، بخشداری و دهیاری روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق و خانه هلال گرماب محقق شده است.

روستای قره ولی با 105خانوار و 35۰ نفر جمعیت، خلیفه قشلاق نیز با 107 خانوار و 300 نفر جمعیت به ترتیب در 160 و 180 کیلومتری از مرکز استان زنجان واقع شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا