با ما همراه باشید

اقتصاد

افتتاح بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه درخرمدره

بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه با 45 هزار اصله درخت در شهرستان خرم دره در زمینی به مساحت 200 هکتاربا حضور رئیس بنیاد مستضعفین افتتاح شد.

منتشر شده

در

افتتاح بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه درخرمدره

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز فتاح اظهار داشت: امروز همزمان با شهرستان خرم‌دره در هفت استان دیگر نیز از طریق ویدئو کنفرانس 10 طرح کشاورزی، باغداری و گلخانه‌ای افتتاح شد که با افتتاح این طرح‌ها حدود یک هزار و 50 هکتار زیر کشت رفته است.

وی با بیان اینکه با اجرایی شدن این طرح‌ها، 10 هزار تن به ظرفیت تولید در کشور اضافه می‌شود؛تصریح کرد: بیشترین محصولات این طرح‌ها پسته، زیتون، گردو و صیفی‌جات است.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه توسعه این طرح از اولویت‌های بنیاد مستضعفان محسوب می‌شود؛افزود:برای این طرح ها 350 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

فتاح با بیان اینکه در زمینه تامین امنیت غذایی جدی مصمم هستیم ؛اظهار داشت: در امنیت غذایی کارهای جدی انجام شود چرا که با وجود دشمنی‌ها علیه نظام اسلامی به امنیت پایدار غذایی نیازمند هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال سخت تحریم هستیم و خارجی‌ها به مردم فشار آورده‌اند و فکر کردند که دیگر کشور تعطیل خواهد شد، اضافه کرد: با این حال همت مسؤولین و مردم و متخصصین فتنه دشمن را خنثی کرد و دست غیب آمد و بر سینه نامحرمان زد و ترامپ با افتضاح رفت.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ملت ایران مجسمه صبر هستند و صبر باید در قامت ملت ایران متجلی شود؛ خاطر نشان کرد: دموکراسی درس بزرگی در این سال سخت پس داده است.

فتاح با اشاره به استفاده از تکنولوژی نوین با راندمان بالا در زمینه کشاورزی در کشور، گفت: منافع حاصل از این طرح‌ها برای توسعه مجدد و بخشی نیز برای محرومین در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه ما در بنیاد سرمایه‌گذاری سنگینی در بخش کشاورزی داریم و حرف برای گفتن داریم،خاطر نشان کرد: بنیاد به دنبال این نیست که جای بخش خصوصی را بگیرد، اما تامین مایحتاج مردم جزو برنامه‌هاست و در این زمینه از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز استفاده کرده‌ایم و روی نهال‌، دانه و … کار کرده‌ایم.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه در خصوص احداث مسکن محرومین در کشور نیز گفت: برای احداث مسکن محرومین در چند ماه گذشته سه تفاهم‌نامه منعقد شده است که بر اساس تفاهم انجام شده با بنیاد مسکن 20 هزار واحد مسکونی ظرف دو سال آینده در کشور احداث می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده نیز 10 هزار واحد برای مددجویان کمیته امداد احداث می‌شود، یادآور شد: همچنین بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین بنیاد و بهزیستی در گذشته، 14 هزار واحد مسکونی در کشور برای محرومین احداث می‌شود که تاکنون 10 هزار واحد تحویل شده است.

وی گفت: در مجموع 34 هزار واحد مسکن محرومین در کشور احداث می‌شود که طی سال آینده با تفاهم‌نامه‌های جدید به این میزان اضافه می‌شود.

گفتنی است

امروز با حضور رئیس بنیاد مستضعفان، 10 طرح در مساحت 1050 هکتار زیر کشت پسته، گردو، زیتون و صیفی جات رفت که 10 هزار تن به ظرفیت تولید این محصولات در کشور اضافه می شود.

بنیاد مستضعفان برای اجرای این طرح‌ها، 350 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده که اشتغال‌زایی برای بیش از 2240 نفر فراهم می‌کند.

همچنین امروز تفاهم‌نامه‌ای برای شروع کار محرومیت زدایی در منطقه ماهنشان استان زنجان امضا شد و این منطقه جزو مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان قرار خواهد گرفت.

همزمان با افتتاح این طرح در خرمدره، 9 طرح کشاورزی از قبیل گلخانه صیفی در کرمان، گلخانه تولید توت‌فرنگی در خراسان رضوی، 65 هکتار باغ پسته در شاهین‌شهر، 45 هکتار باغ پسته در شهرستان زیار و استخر ذخیره آب شماره 2 تهران نیز توسط رئیس بنیاد مستضعفان کشور افتتاح شد.

این طرح‌ها در 7 استان کشور به اضافه مناطق محروم اجرا شده به طوری که وسعت کل طرح‌ها در مجموع یک هزار و 59 هکتار با یک میلیون و 558 هزار اصله نهال است که پیش‌بینی تولید سالانه 10 هزار و 390 تن محصول را دارد. حجم سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها 349 میلیارد تومان است که برای 2 هزار و 245 نفر اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

امضای تفاهم‌نامه همکاری اتاق‌ بازرگانی زنجان و ایران و چین

رئیس اتاق بازرگانی زنجان از امضای تفاهم‌نامه همکاری اتاق بازرگانی زنجان و اتاق ایران و چین در راستای توسعه صادارت و همکاری های تجاری دو طرف خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

امضای تفاهم‌نامه همکاری اتاق‌ بازرگانی زنجان و ایران و چین

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی یگانه فرد در وبینار مشترک اتاق بازرگانی زنجان و اتاق بازرگانی ایران و چین با موضوع تجارت با چین با بیان اینکه زنجان در بخش های مختلف دارای ظرفیت های صادراتی می باشد، اظهار کرد: این پتانسیل ها ذیل نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان احصا و تعریف شده و برنامه عملیاتی آن در سال 1400 در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه زمینه های همکاری مشترک بین اتاق بازرگانی زنجان و اتاق ایران و چین احصا و عملیاتی می شود، تصریح کرد: پس از احصای زمینه های همکاری، در نظر داریم تا طی تفاهم نامه ای زمینه های همکاری را عملیاتی کرده و در نتیجه انتفای فعالان اقتصادی استان را در پی داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان از برنامه راه اندازی میز مشترک تجارت بین زنجان و چین با محوریت اتاق بازرگانی زنجان و اتاق بازرگانی ایران و چین خبر داد و افزود: از این طریق به دنبال پیگیری زمینه های اخصا شده همکاری و توسعه تجارت خارجی و صادرات خواهیم بود.

یگانه فرد با اشاره به اینکه ظرفیت های تجاری و صادراتی استان زنجان و اتاق بازرگانی زنجان خاص است و می توان بر روی آنها کار کرد، ابراز کرد: امید است تا با عملیاتی شدن برنامه های پیش بینی شده ذیل نقشه راه تجارت خارجی استان به شکلی اصولی در توسعه تجارت استان گام های موثری برداشته شود.

وی از ادامه دار بودن جلسات با اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین نیز خبر داد و گفت: با تکرار جلسات به دنبال ایجاد زمینه های همکاری مشترک، عملیاتی شدن برنامه ها و همچنین پاسخ به سوالات فعالان اقتصادی در زمینه کار با چین خواهیم بود.

ملیله زنجان در بازار چین فروش خوبی دارد

مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین نیز در این جلسه با اشاره به اینکه زمینه های توسعه صادارت از استان زنجان به کشور چین فراهم است، اظهار کرد: برای توسعه صادارت به کشور چین باید بر روی محصولاتی متمرکز شد که پیش از این ظرفیت صادراتی داشته اما کمتر به آن توجه شده است.

وی با بیان اینکه در اتاق ایران و چین تمرکز و انرژی ما بر روی توسعه صادرات می باشد، خاطرنشان کرد: تشویق به واردات در اتاق ایران و چین چندان موضوعیت ندارد و تنها راهنمایی های لازم در این زمینه به تجار ارائه می شود.

حریری که در این وبینار توضیحاتی در رابطه با زمینه های همکاری استان زنجان و صادرات آن به چین ارائه می داد، در رابطه با صادرات کفش از استان زنجان و به ویژه شهر هیدج، گفت: کفش های دست دوز و با کیفیت و چرمی قابلیت صادرات به چین را دارند و قیمت حداقل 250 دلاری تا 2 هزار دلار دارند که قیمت بسته به کیفیت آن متفاوت است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه می توان صادارت محصول فوق را در بسته توسعه صادرات به این کشور اجرایی کرد، ابراز داشت: صادرات فرش از ایران طی سال های گذشته افت شدیدی داشته است اما فرش و قالیچه های دستبافتی که دارای اصالت باشند نیز می تواند در زمره محصولات صادراتی استان زنجان به چین قرار گیرد.

حریری با بیان اینکه در موضوع خرید ماشین آلات باید نکات فنی از جمله کنترل و بازرسی، گارانتی، نرم افزارها، نصب و راه اندازی و … را مورد نظر قرار داد، تصریح کرد: تیپ های قرارداد خرید در اتاق ایران و چین موجود می باشد که می تواند مورد استفاده تجار قرار گیرد.

وی در رابطه با سوالی پیرامون صادرات صنایع دستی از استان زنجان به چین نیز گفت: این مهم در حال حاضر در حال انجام بوده و ظرفیت خوبی در صادرات صنایع دستی استان زنجان به چین وجود دارد که از آن جمله می توان به صادرات ملیله زنجان به شانگهای چین اشاره کرد که استقبال خوبی نیز از آن صورت گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در یخش دیگری از سخنان خود نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا هیات های تجاری پذیرش و اعزام نمی شوند، خاطرنشان کرد: زمینه توسعه صادرات به چین وجود دارد و در این راستا باید ترس ها کنار گذاشته شود، چرا که پتناسیل های خوبی در زمینه تجارت دو طرف وجود دارد.

ادامه مطلب

اقتصاد

ارز حاصل از صادرات 44 شرکت تاکنون به چرخه اقتصادی بازگردانده نشده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: ارز حاصل از صادرات 44 شرکت تاکنون به چرخه اقتصادی بازگردانده نشده است.

منتشر شده

در

توسط

ارز حاصل از صادرات 44 شرکت تاکنون به چرخه اقتصادی بازگردانده نشده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: طی سال های 97 ، 98 و 99 تعداد 149 واحد صنعتی از استان با تعهدات ارزی صادرات داشتند که مبلغ ارز حاصل از صادرات آنها بالغ بر 670 میلیون یورو بوده است.

وی یادآور شد: طی این مدت بالغ بر 326 میلیون و 297 هزار یورو از این میزان ارز به چرخه اقتصادی برگردانده شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ارز حاصل از صادرات 44 شرکت تاکنون به چرخه اقتصادی بازگردانده نشده است عنوان کرد: بالغ بر 250 میلیون یورو ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی برگردانده نشده است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان افزود: از عمده دلایل عدم بازگشت مابقی ارز حاصل از صادرات استان ، عدم تعیین تکلیف نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات از محل ورود موقت می باشد.

وی در ادامه در خصوص عملکرد خدمات انتقال ارز و اعطای تسهیلات صادراتی بانک های استان گفت: در این راستا بانک های استان بالغ بر 30 میلیون دلار حواله ارزی صادر و بالغ بر 430 میلیارد ریال تسهیلات صادراتی به واحدهای صادراتی استان پرداخت نموده است.

ادامه مطلب

اقتصاد

برگزاری نمایشگاه تخصصی توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان

مشاور رئیس و مسئول روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: همزمان با روز ملی صنایع کوچک از 20 لغایت 22 مرداد ماه، نمایشگاه تخصصی توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کاسپین استان زنجان برگزار می شود.

منتشر شده

در

توسط

نمایشگاه تخصصی توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد قربانلو اظهار داشت: نمایشگاه تخصصی توانمندیهای صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در راستای توسعه زیرساخت های صنعتی، تجاری، خدماتی و کارآفرینی و تولید دانش بنیان با رویکرد توسعه صادرات غیرنفتی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در فضایی به مساحت 6 هزار متر مربع برگزار خواهد شد عنوان کرد: نمایشگاه تخصصی توانمندیهای صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در راستای مصوبه کارگروه توسعه صادرات استان زنجان با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور استانداری زنجان ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، خانه صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ، شرکت شهرک های صنعتی ، پایانه صادرات فرش دستباف، انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی و صاحبان صنایع استان زنجان برگزار می گردد.

مسئول روابط عمومی سازمان در خصوص تسهیلات پرداختی به شرکت کنندگان در این نمایشگاه گفت: در این دوره با حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان یارانه حمایتی ویژه ثبت نام در نمایشگاه به واحدهای مشارکت کننده اختصاص یافته ، همچنین شرکت نمایشگاه های بین المللی استان زنجان نیز 30 درصد تخفیف ثبت نام در نمایشگاه را به واحد علاقمند به مشارکت در نمایشگاه اختصاص داده است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده همزمان با برگزاری این نمایشگاه با دعوت از هیات های تجاری کشورهای هدف و همچنین برگزاری وبینارهای تخصصی با فعالان تجاری کشورهای نظیر افغانستان، عراق، پاکستان و … ویژه واحد های صنعتی که در نمایشگاه ثبت نام کرده اند پیش بینی شده است.

قربانلو یادآور شد: نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در راستای نقشه راه تجاری و اقتصادی استان بوده و با توجه به اینکه جهش اقتصادی و اشتغالزایی هدفمند مهمترین اولویت توسعه استان زنجان محسوب می شود، برگزاری این رویداد با دعوت از فعالان تجاری، تولیدکنندگان به نام استان و ارایه آخرین دستاوردهای دانش بنیان، مسیر دستیابی به اهداف اعلام شده را تحقق بخشیده و هموار نماید.

این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذشده در این نمایشگاه، شبکه نیازمندی های مشارکت کنندگان شناسایی و برنامه ریزی جدی برای پاسخگویی به عرضه و تقاضا و همچنین برگزاری نشست های تجاری، سمینارهای تخصصی کاربردی و همچنین توسعه فعالیت های دانش بنیان و استارتاپ ها در دستور کار قرار گرفته است.

ادامه مطلب

برترین ها