اجتماعی

اعلام جرم برای 18 واحد تولیدی در زنجان

سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان با بیان اینکه در نیمه نخست امسال برای 18 واحد تولیدی متخلف در این استان به علت نداشتن پروانه اعلام جرم شده است، گفت: در شش ماهه نخست امسال بیش از 990 بازرسی از واحدهای تولیدی و خدماتی انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مرتضی واحدپور در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته استاندارد با بیان اینکه از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه هفته استاندارد در ایران نامگذاری شده است اظهار داشت: طی ۶ ماه امسال ۳۳ مورد صدور پروانه استاندارد و ۱۱۰ مورد تمدید پروانه استاندارد و یک مورد پروانه تشویقی در استان انجام شده است.

وی تعداد بازرسی های انجام شده از وسایل شهربازی را 110 مورد عنوان کرد و گفت: تا ابتدای مهرماه امسال 991 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی صورت گرفته است.

سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان با بیان اینکه طی مدت یاد شده ۵۷۰ مورد اظهارنامه وارداتی و ۸۷ مورد نیز اظهار نامه صادراتی استان مورد بررسی قرار گرفته است، تصریح کرد: در همین مدت،۴۱۸ مورد گواهینامه ایمنی آسانسور صادر و آزمون نمونه مراکز تولیدی نیز یکهزار و ۱۶۶ مورد بوده است.

این مقام مسئول از اجرای طرح طاها در استاندارد زنجان خبر داد و گفت: با اجرای طرح طاها، ضمن پایش و ارزیابی تولیدکنندگان نسبت به رعایت استانداردها در تولیدات خود، محصولات و فرآورده‌های با کیفیت پایین‌تر از استاندارد شناسایی شده و با تولیدکنندگان این نوع محصولات برخورد می‌شود.

واحدپور با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول امسال بازرسی صنفی طرح طاها در استان یکهزار و ۹۳۵ مورد بوده است، ادامه داد: نمونه برداری طاها(تولید داخل) ۱۱۰ مورد و آزمون نمونه طاها (تولید داخل) نیز ۱۹۶ مورد بوده است.

وی همچنین به برنامه های ترویجی و بازدید مدارس از واحدهای صنعتی برای آشنایی با استاندارد اشاره کرد و گفت: در راستای ترویج فرهنگ استفاده از محصولات استاندارد، مسابقات مختلفی در بین کودکان اجرا می شود.

سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان در خصوص نحوه نظارت استاندارد بر خرید و فروش محصولات در فضای مجازی نیز گفت: کالاها زمانی اجازه تبلیغ می گیرند که نشان استاندارد داشته باشند و استاندارد بر کالاهای که در فصای مجازی خرید یا فروش می شود اگر مشمول استاندارد اجباری باشند، نظارت می کند.

واحدپور با بیان اینکه مردم می توانند شکایات خود را از طریق شماره 1517 اطلاع رسانی کنند و یا با ارسال شماره درج شده در زیر علامت استاندارد به شماره پیامکی 10001517 می توانند از اصالت پروانه کاربرد علامت استاندارد و مشخصات محصول اطمینان حاصل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا