با ما همراه باشید

اجتماعی

اعلام آمادگی کانون وکلا برای ارائه خدمات به بنگاه های اقتصادی

رییس کانون وکلای دادگستری استان زنجان گفت:این کانون اعلام می‌کند که هر بنگاه اقتصادی، نیازمند خدمات باشد آمادگی داریم با استفاده از بهترین مشاوران خود این خدمات را ارائه دهیم.

منتشر شده

در

اعلام آمادگی کانون وکلا برای ارائه خدمات به بنگاه های اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان؛مهدی خلیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه هفتم اسفندماه روز وکیل ، یک مناسبت تقویمی بی‌معنا نبوده و مناسبتی ارزشمند محسوب می‌شود که 68 سال از روز استقلال کانون وکلا می‌گذرد؛اظهار داشت:این روز با حقوق ملت، عجین شده است.

وی با اشاره به اینکه وکالت صرفا امری مادی و مالی نیست و ما وکیل دادگستری را کسی می دانیم که همیشه پاسدار حقوق ملت باشد،خاطرنشان کرد:استقلال جزو ذاتی امر وکالت و لازمه وکالت دادگستری است.

رییس کانون وکلای دادگستری استان زنجان با بیان اینکه در بسیاری از موارد، حقوق مردم در تعارض با نهادهای حاکمیتی قرار می‌گیرد،تصریح کرد: وکیل مستقل در این صورت بدون دغدغه از آینده کاری می‌تواند از حقوق مردم دفاع کند.
خلیلی به اصل 34 و اصل 35 حق دادرسی عادلانه و حق داشتن وکیل اشاره کرد و گفت: دادرسی عادلانه بدون حضور وکیل دادگستری اساساً محقق نخواهد شد و حق داشتن وکیل دادگستری از حقوق اساسی ملت بوده و حساسیت کانون‌های وکلای دادگستری نیز در زمینه استقلال به همین دلیل است.

وی با بیان اینکه وکالت امری صرفاً مادی و مالی نیست، بلکه آن عجین با حقوق ملت است، اظهار داشت: نگاه مردم نسبت به مقوله وکالت به عنوان یک مقوله صرفاً مادی درست نیست و کانون وکلا در راستای پاسداری از حقوق مردم فعالیت دارد و فعالیت‌های معاضدتی کانون در راستای ایفای نقش اجتماعی انجام می‌شود.

رییس کانون وکلای دادگستری استان زنجان تصریح کرد:متاسفانه با طرح‌هایی در مجلس شورای اسلامی مواجه هستیم که جایگاه وکیل مستقل را مخدوش می‌کند که نمونه بارز آن مصوبه اخیر مجلس در مورد کسب و کار تلقی کردن وکالت بود.

خلیلی با بیان اینکه طرح اخیر مجلس که امکان استفاده بنگاه‌های خصوصی از نماینده حقوقی به جای وکیل را می‌دهد،عنوان کرد: با روشنگری‌های متخصصان و روشن‌بینی نمایندگان این اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود:بخشی از تکالیف صنفی و حرفه‌ای وکیل در رابطه با موکل خود بوده و سال‌ها است که کانون وکلای دادگستری، خدمات معاضدتی رایگان را انجام می‌دهد بدون اینکه دولت و نهادهای حاکمیتی، ریالی به حساب وکلا پرداخت کنند.

رییس کانون وکلای دادگستری استان زنجان در ارتباط با اشتغال وکلا در دستگاه‌های دولتی نیز گفت: هیچ وکیلی دادگستری مستخدم دولت نیست.

این مقام مسئول با بیان اینکه دوره کارآموزی برای هر وکیل 18 ماه است و پس از آن پروانه وکالت صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: تعداد افرادی که در آزمون‌ها قبول می‌شوند درصد برابری بین خانم‌ها و آقایان هم دارد و هم اکنون در زنجان 400 وکیل پایه یک داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تدوین سند تحول قضایی اشاره گرد و گفت: این سند که به عنوان چشم انداز قوه قضاییه مطرح است، در بخش های قابل توجهی نگاه های مترقی و خیلی خوبی دارد و بخشی از آن ناظر به خدمات حقوقی و وکالتی است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها