با ما همراه باشید

اجتماعی

اعتبارات عمرانی زنجان 3 برابر افزایش یافت

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با سفر معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به استان زنجان، اعتبارات عمرانی استان 3 برابر افزایش پیدا کرد، افزود: باید تلاش کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن این اعتبارات، جذب شده و پروژه‌هایی که در دست کار داریم را به بهره‌برداری برسانیم.

منتشر شده

در

اعتبارات عمرانی زنجان 3 برابر افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای با بیان اینکه پنج هزار واحد مسکونی طی سال‌جاری در زنجان مقاوم‌سازی می‌شود،گفت: طرح هادی امسال در ۱۲۰ روستا اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان در اجرای طرح هادی روستایی 4 درصد از میانگین کشوری بالاتر بوده است تصریح کرد:اعتبارات خوبی در سال 1400 ابلاغ شده و برنامه داریم که از این محل هم بتوانیم طرح هادی تعداد بیشتری از روستاها را اجرا کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی خاطر نشان کرد: در سال گذشته این طرح در حدود 4500 واحد مسکن روستایی اجرا و تاکنون 51 هزار واحد مسکونی روستایی در استان زنجان مقاوم‌سازی شده و امسال نیز مقاوم‌سازی و بهسازی 5 هزار واحد مسکن روستایی را متعهد شده‌ایم.

خواجه ای با بیان اینکه  ۲ هزار واحد مسکن محرومان به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای این واحدهای مسکنی پرداخت شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: تسهیلات مسکن روستایی از 50 به 100 میلیون تومان افزایش پیدا کرده و 2 برابر شده است.

وی اظهار داشت: شرایط سهل و آسانی برای اخذ تسهیلات مسکن در نظر گرفته شده و امیدواریم مردم نیز کمک کنند تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن، تعداد بیشتری از مسکن‌ها را مقاوم‌سازی کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن روستایی 20 سال است، گفت: 3 سال هم دوره تنفس دارد و با 5 درصد کارمزد پرداخت می‌شود که در هیچ کجای دنیا چنین تسهیلاتی پرداخت نمی‌شود ضمن اینکه مبلغ اقساط این تسهیلات نیز کم بوده و برای تسهیلات 100 میلیون تومانی، ماهانه 720 هزار تومان است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب

اجتماعی

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با اجرای طرح تامین قیر رایگان از سوی دولت و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است، افزود: در سال جاری، 560 میلیارد ریال اعتبار از محل قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای استان اختصاص یافته است.

منتشر شده

در

توسط

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی به عمل آمده از محل قیر رایگان، آسفالت معابر 100 روستای این استان در سال جاری با مشارکت دهیاری ها پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط‌های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب‌های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: سال گذشته از محل قیر رایگان ،80 روستای استان با اعتباری بیش از 360 میلیارد ریال آسفالت شد.

خواجه ای خاطر نشان کرد: هیچ محدودیتی در زمینه سهمیه قیر رایگان و آسفالت معابر روستایی نداریم و آماده هستیم به هر میزانی که دهیاران مشارکت کنند، تامین نماییم تا روستاها از این کمک بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه، باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند، افزود: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

وی با تاکید بر اینکه، توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت‌های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، گفت: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

ادامه مطلب

برترین ها