اجتماعی

اشتغال 54درصدی در حوزه زندانیان استان زنجان در سال جدید باید 80 درصد افزایش یابد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای مدیران دادگستری استان زنجان که بلافاصله بعد از جلسه مشترک شورای عالی قوه قضاییه با شورای قضایی استانها و تاکیدات ریاست قوه قضاییه بر اجرای سیاستها ، برنامه ها و سند تحول قضایی برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای مدیران از اجرای سیاست ها و برنامه های قوه قضاییه در حوزه های قضایی در سال گذشته گفت : حسب اعلام معاونت راهبردی قوه قضاییه ، استان زنجان در راستای اجرای سیاستهای قوه قضاییه در سال 99 جزء 6 استان اول کشور می باشد.

وی با بیان اینکه در سال 1400 اقدامات و عملکردها بایستی متفاوت تر و با شتاب بیشتر نسبت به سال گذشته دنبال شود افزود : در خصوص دادرسی الکترونیکی در استان که در نیمه دوم سال 99 شروع شد و تعدادی از شعب از این سیستم نوین استفاده کردند که امسال باید همه شعب و حوزه های قضایی از دادرسی الکترونیکی بدون کاغذ استفاده کنند که این مهم نیاز به همت مضاعف و مدیریت برجسته است.

صادقی نیارکی با بیان اینکه استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس در همه حوزه های قضایی استان که از اولویت های قوه قضاییه می باشد مورد تأکید است اظهار داشت :برابر گزارشات دریافتی و بررسیهای بعمل آمده سال گذشته در برخی حوزه های قضایی نسبت به این موضوع کم توجهی شد که انتظار این است از ابتدای سال جاری به این امر اهتمام ویژه شود .

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اشتغال 54 درصدی در حوزه زندانیان استان در سال گذشته یادآور شد: این یک اقدام خوبی بود اما سال جدید بایستی این آمار به 80 درصد افزایش یابد که تحقق این امر نیاز به همراهی و همکاری قضات دارد .

عالیترین مقام قضایی استان خاطر نشان کرد :توجه به حفظ کرامت انسانی مراجعین و کارکنان که از اولویتهای سال 1400 می باشد بایستی بطور کامل در همه حوزه های قضایی انجام شود چرا که شأن ما شأن خدمتی و احترام به هم نوع است که در این راستا بهترین الگو ی رفتاری و اخلاق حضرت پیامبر اسلام (ص) است.

وی در ادامه این جلسه که معاونین رئیس کل ، دادستان مرکز استان و روسا و دادستانهای حوزه های قضایی حضور داشتند گفت : برنامه سند تحول قضایی برای اجرا به استانها ابلاغ شده که اقدامات و حرکتهای ما بایستی در مسیر این سند باشد چرا که سند تحول چراغ راه و رساله عملیه مدیران در انجام وظایف است .

رئیس کل دادگستری استان ترویج فرهنگ صلح و سازش در همه پرونده ها را از دیگر برنامه های مهم سال 1400 استان برشمرد و بیان داشت :ایجاد صلح و سازش در پرونده های قابل سازش بایستی دقیق و بطور کامل انجام شود ، در پرونده های غیر قابل گذشت که یک طرف پرونده شاکی است تلاش شود رضایت و گذشت شاکی حاصل شود .

رئیس شورای قضایی استان با اشاره به نامگذاری شعار سال( تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ) بر ضرورت توجه و اهتمام برای تحقق شعار سال در همه حوزه های قضایی استان تأکید و بیان کرد : تلاش برای تحقق این امر یک تکلیف است .

صادقی نیارکی با بیان اینکه تنها مرجع اطلاع رسانی در دادگستری استان حوزه روابط عمومی و ارتباطات استان و شورای اطلاع رسانی است افزود :انتظار این است مدیران حوزه های قضایی اطلاع رسانی سریع و دقیق از پرونده های مهم و اتفاقات خاصی که در حوزه قضایی خود می افتد را به مرکز استان اطلاع دهند تا پس از بررسی و جمع بندی اخبار به مرکز رسانه قوه قضاییه ارسال گردد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا