با ما همراه باشید

اجتماعی

اشتغال 54درصدی در حوزه زندانیان استان زنجان در سال جدید باید 80 درصد افزایش یابد

رئیس کل دادگستری استان زنجان به اشتغال ۵۴ درصدی در حوزه زندانیان استان زنجان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این یک اقدام خوبی بود اما سال جدید باید این آمار به ۸۰ درصد افزایش یابد که تحقق این امر به همراهی و همکاری قضات نیازمند است.

منتشر شده

در

اشتغال 54درصدی در حوزه زندانیان استان زنجان در سال جدید باید 80 درصد افزایش یابد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای مدیران دادگستری استان زنجان که بلافاصله بعد از جلسه مشترک شورای عالی قوه قضاییه با شورای قضایی استانها و تاکیدات ریاست قوه قضاییه بر اجرای سیاستها ، برنامه ها و سند تحول قضایی برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای مدیران از اجرای سیاست ها و برنامه های قوه قضاییه در حوزه های قضایی در سال گذشته گفت : حسب اعلام معاونت راهبردی قوه قضاییه ، استان زنجان در راستای اجرای سیاستهای قوه قضاییه در سال 99 جزء 6 استان اول کشور می باشد.

وی با بیان اینکه در سال 1400 اقدامات و عملکردها بایستی متفاوت تر و با شتاب بیشتر نسبت به سال گذشته دنبال شود افزود : در خصوص دادرسی الکترونیکی در استان که در نیمه دوم سال 99 شروع شد و تعدادی از شعب از این سیستم نوین استفاده کردند که امسال باید همه شعب و حوزه های قضایی از دادرسی الکترونیکی بدون کاغذ استفاده کنند که این مهم نیاز به همت مضاعف و مدیریت برجسته است.

صادقی نیارکی با بیان اینکه استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس در همه حوزه های قضایی استان که از اولویت های قوه قضاییه می باشد مورد تأکید است اظهار داشت :برابر گزارشات دریافتی و بررسیهای بعمل آمده سال گذشته در برخی حوزه های قضایی نسبت به این موضوع کم توجهی شد که انتظار این است از ابتدای سال جاری به این امر اهتمام ویژه شود .

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اشتغال 54 درصدی در حوزه زندانیان استان در سال گذشته یادآور شد: این یک اقدام خوبی بود اما سال جدید بایستی این آمار به 80 درصد افزایش یابد که تحقق این امر نیاز به همراهی و همکاری قضات دارد .

عالیترین مقام قضایی استان خاطر نشان کرد :توجه به حفظ کرامت انسانی مراجعین و کارکنان که از اولویتهای سال 1400 می باشد بایستی بطور کامل در همه حوزه های قضایی انجام شود چرا که شأن ما شأن خدمتی و احترام به هم نوع است که در این راستا بهترین الگو ی رفتاری و اخلاق حضرت پیامبر اسلام (ص) است.

وی در ادامه این جلسه که معاونین رئیس کل ، دادستان مرکز استان و روسا و دادستانهای حوزه های قضایی حضور داشتند گفت : برنامه سند تحول قضایی برای اجرا به استانها ابلاغ شده که اقدامات و حرکتهای ما بایستی در مسیر این سند باشد چرا که سند تحول چراغ راه و رساله عملیه مدیران در انجام وظایف است .

رئیس کل دادگستری استان ترویج فرهنگ صلح و سازش در همه پرونده ها را از دیگر برنامه های مهم سال 1400 استان برشمرد و بیان داشت :ایجاد صلح و سازش در پرونده های قابل سازش بایستی دقیق و بطور کامل انجام شود ، در پرونده های غیر قابل گذشت که یک طرف پرونده شاکی است تلاش شود رضایت و گذشت شاکی حاصل شود .

رئیس شورای قضایی استان با اشاره به نامگذاری شعار سال( تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ) بر ضرورت توجه و اهتمام برای تحقق شعار سال در همه حوزه های قضایی استان تأکید و بیان کرد : تلاش برای تحقق این امر یک تکلیف است .

صادقی نیارکی با بیان اینکه تنها مرجع اطلاع رسانی در دادگستری استان حوزه روابط عمومی و ارتباطات استان و شورای اطلاع رسانی است افزود :انتظار این است مدیران حوزه های قضایی اطلاع رسانی سریع و دقیق از پرونده های مهم و اتفاقات خاصی که در حوزه قضایی خود می افتد را به مرکز استان اطلاع دهند تا پس از بررسی و جمع بندی اخبار به مرکز رسانه قوه قضاییه ارسال گردد .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب

اجتماعی

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با اجرای طرح تامین قیر رایگان از سوی دولت و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است، افزود: در سال جاری، 560 میلیارد ریال اعتبار از محل قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای استان اختصاص یافته است.

منتشر شده

در

توسط

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی به عمل آمده از محل قیر رایگان، آسفالت معابر 100 روستای این استان در سال جاری با مشارکت دهیاری ها پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط‌های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب‌های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: سال گذشته از محل قیر رایگان ،80 روستای استان با اعتباری بیش از 360 میلیارد ریال آسفالت شد.

خواجه ای خاطر نشان کرد: هیچ محدودیتی در زمینه سهمیه قیر رایگان و آسفالت معابر روستایی نداریم و آماده هستیم به هر میزانی که دهیاران مشارکت کنند، تامین نماییم تا روستاها از این کمک بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه، باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند، افزود: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

وی با تاکید بر اینکه، توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت‌های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، گفت: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

ادامه مطلب

برترین ها