با ما همراه باشید

اجتماعی

اشتغال 54درصدی در حوزه زندانیان استان زنجان در سال جدید باید 80 درصد افزایش یابد

رئیس کل دادگستری استان زنجان به اشتغال ۵۴ درصدی در حوزه زندانیان استان زنجان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این یک اقدام خوبی بود اما سال جدید باید این آمار به ۸۰ درصد افزایش یابد که تحقق این امر به همراهی و همکاری قضات نیازمند است.

منتشر شده

در

اشتغال 54درصدی در حوزه زندانیان استان زنجان در سال جدید باید 80 درصد افزایش یابد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای مدیران دادگستری استان زنجان که بلافاصله بعد از جلسه مشترک شورای عالی قوه قضاییه با شورای قضایی استانها و تاکیدات ریاست قوه قضاییه بر اجرای سیاستها ، برنامه ها و سند تحول قضایی برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای مدیران از اجرای سیاست ها و برنامه های قوه قضاییه در حوزه های قضایی در سال گذشته گفت : حسب اعلام معاونت راهبردی قوه قضاییه ، استان زنجان در راستای اجرای سیاستهای قوه قضاییه در سال 99 جزء 6 استان اول کشور می باشد.

وی با بیان اینکه در سال 1400 اقدامات و عملکردها بایستی متفاوت تر و با شتاب بیشتر نسبت به سال گذشته دنبال شود افزود : در خصوص دادرسی الکترونیکی در استان که در نیمه دوم سال 99 شروع شد و تعدادی از شعب از این سیستم نوین استفاده کردند که امسال باید همه شعب و حوزه های قضایی از دادرسی الکترونیکی بدون کاغذ استفاده کنند که این مهم نیاز به همت مضاعف و مدیریت برجسته است.

صادقی نیارکی با بیان اینکه استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس در همه حوزه های قضایی استان که از اولویت های قوه قضاییه می باشد مورد تأکید است اظهار داشت :برابر گزارشات دریافتی و بررسیهای بعمل آمده سال گذشته در برخی حوزه های قضایی نسبت به این موضوع کم توجهی شد که انتظار این است از ابتدای سال جاری به این امر اهتمام ویژه شود .

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اشتغال 54 درصدی در حوزه زندانیان استان در سال گذشته یادآور شد: این یک اقدام خوبی بود اما سال جدید بایستی این آمار به 80 درصد افزایش یابد که تحقق این امر نیاز به همراهی و همکاری قضات دارد .

عالیترین مقام قضایی استان خاطر نشان کرد :توجه به حفظ کرامت انسانی مراجعین و کارکنان که از اولویتهای سال 1400 می باشد بایستی بطور کامل در همه حوزه های قضایی انجام شود چرا که شأن ما شأن خدمتی و احترام به هم نوع است که در این راستا بهترین الگو ی رفتاری و اخلاق حضرت پیامبر اسلام (ص) است.

وی در ادامه این جلسه که معاونین رئیس کل ، دادستان مرکز استان و روسا و دادستانهای حوزه های قضایی حضور داشتند گفت : برنامه سند تحول قضایی برای اجرا به استانها ابلاغ شده که اقدامات و حرکتهای ما بایستی در مسیر این سند باشد چرا که سند تحول چراغ راه و رساله عملیه مدیران در انجام وظایف است .

رئیس کل دادگستری استان ترویج فرهنگ صلح و سازش در همه پرونده ها را از دیگر برنامه های مهم سال 1400 استان برشمرد و بیان داشت :ایجاد صلح و سازش در پرونده های قابل سازش بایستی دقیق و بطور کامل انجام شود ، در پرونده های غیر قابل گذشت که یک طرف پرونده شاکی است تلاش شود رضایت و گذشت شاکی حاصل شود .

رئیس شورای قضایی استان با اشاره به نامگذاری شعار سال( تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ) بر ضرورت توجه و اهتمام برای تحقق شعار سال در همه حوزه های قضایی استان تأکید و بیان کرد : تلاش برای تحقق این امر یک تکلیف است .

صادقی نیارکی با بیان اینکه تنها مرجع اطلاع رسانی در دادگستری استان حوزه روابط عمومی و ارتباطات استان و شورای اطلاع رسانی است افزود :انتظار این است مدیران حوزه های قضایی اطلاع رسانی سریع و دقیق از پرونده های مهم و اتفاقات خاصی که در حوزه قضایی خود می افتد را به مرکز استان اطلاع دهند تا پس از بررسی و جمع بندی اخبار به مرکز رسانه قوه قضاییه ارسال گردد .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها