اقتصاد

اشتغال 100 هزار نفری در پروژه‌های راه سازی بخش زیر ساختی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور به اشتغال ایجاد شده در پروژه‌های راه سازی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: با اجرای این پروژه‌ها برای 80 هزار تا 100 هزار نفر در پروژه‌های راه سازی بخش زیر ساختی کل کشور به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است و دو تا سه برابر هم به صورت غیر مستقیم در سطح کشورمشغول به کار هستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خیرالله خادمی با بیان اینکه در کل کشور بیش از 10 هزار کیلومتر مسیرهای مختلف زیر ساختی شامل ریلی، آزادراهی و بزرگراهی در حال اجرا داریم، اظهار داشت: نزدیک به 12هزار کیلومتر نیز مسیرهایی است که مطالعه آن انجام شده و کارهای واگذاری آن به پیمانکار در دست اجراست.

وی ابراز کرد: برآورد اتمام این پروژه‌ها حدود 230 هزار میلیارد تومان است که در بخش ریلی سه هزار و 300 کیلومتر مسیر ریلی در بخش‌های مختلف در سطح کشور اجرا می‌شود و امیدواریم بخشی از کریدورهای ریلی را در چهار سال آینده تحویل بدهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه در بخش آزاد راهی 1038 کیلومتر پروژه آزاد راهی اجرا می‌شود و نسبت به آزاد راههای موجود که دو هزار و 800 کیلومتر است عدد قابل توجهی می‌باشد، گفت: در بخش بزرگراهی هم 6 هزار و 100 کیلومتر پروژه بزرگراهی درسطح کشور حال اجرا است که نسبت به موجودی بزرگراه‌ها که حدود 20 هزار کیلومتر است باز عدد قابل توجهی است.

خادمی تاکید کرد: همچنین بازدیدی امروز از محور سلطانیه به قیدار و همدان انجام شد که این پروژه هم در یک اشل بزرگراهی بین استانی است.

وی به اشتغال ایجاد شده در پروژه‌های راه سازی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: با اجرای این پروژه‌ها برای 80 هزار تا 100 هزار نفر در پروژه‌های راه سازی بخش زیر ساختی کل کشور به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است و دو تا سه برابر هم به صورت غیر مستقیم در سطح کشورمشغول به کار هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور، ابراز کرد: یکی از راه‌های اشتغال زایی زود هنگام در کشور، فعال سازی پروژه‌های عمرانی است چرا که این روند در کل دنیا هم مرسوم است و باعث ارتقای سطح مهندسی و خدمات فنی کشور می‌شود و زمینه برای صدور خدمات فنی هم فراهم می‌شود.

تمام اقدامات در حوزه راهسازی در کشور بومی است

خادمی افزود: خوشبختانه تمام اقداماتی که در حوزه راهسازی در کشور انجام می‌شود بومی بوده و توسط مهندسین، متخصصین، مجریان و کارگران داخل کشور صورت می‌گیرد و در بخش نیروی انسانی و هم در بخش اجرا، مصالح و تجهیزات خودکفا هستیم و از خارج چیزی وارد نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در کشور در سال، 4 تا 4/5 میلیون تن قیر تولید می‌شود، تصریح کرد: مصرف داخل کشور 50 درصد برای جاده‌های برون شهری است که از این میزان نزدیک 60 درصد برای پروژه های مختلف برون شهری در وزارت راه و شهرسازی مصرف می شود و در بخش درون شهری هم در پروژه‌های شهرهای جدید واقدامات بازآفرینی استفاده می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، افزود: خوشبختانه با تصویب مجلس شورای اسلامی و به خصوص پیگیری کمیسیون عمران مجلس،قیر به صورت رایگان برای پروژه‌های عمرانی در اختیارما قرار خواهند داد که اعتبار خوبی است و باعث تسریع در بهره برداری پروژه ها می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا