با ما همراه باشید

اقتصاد

اشتغالزایی یک هزار و 768 نفری در زنجان

با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور، پنج واحد طرح ملی با ارزش سرمایه‌گذاری 7 هزار میلیارد تومانی و اشتغالزایی یک هزار و 768 نفری در شهرستان‌های ابهر، سلطانیه و زنجان افتتاح شد

منتشر شده

در

اشتغالزایی یک هزار و 768 نفری در زنجان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رییس جمهور در آئین بهره‌برداری از پنج طرح‌ ملی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: افتتاحات انجام شده باعث خرسندی ماست و از آن مهم‌تر اینکه این افتتاح‌ها با همراهی مسؤولان توسط بخش خصوصی انجام شده است.

حسن روحانی با بیان اینکه  انتقال آب به غرب و شرق کشور از مهمترین اولویت‌های دولت است؛خاطرنشان کرد:با انتقال آب به قسمت غرب کشور، میلیاردها متر مکعب آب استحصال شده و این بخش از کشور نظر  کشاورزی و باغداری احیا می‌شود.

وی افزود:انتقال آب به شرق کشور از دیگر پروژه‌های مهم است که امیدواریم مرحله بعدی آن نیز به زودی افتتاح شود.

رییس جمهور با تاکید بر اهمیت فولاد و بردن صنایع به کنار آب و یا برعکس که همواره مورد بحث بوده است، ادامه داد: اگر آب را شیرین کنیم به صرفه‌تر خواهد بود به اضافه اینکه این آب مصرف دیگر هم دارد که آبادانی را هم موجب خواهد شد.

روحانی به موفقیت ایران در مقابل آمریکا در دادگاه لاهه اشاره و خاطرنشان کرد: این موفقیت در مقابل یک ابرقدرت مهم است، چرا که صدها هزار متخصص و کارشناس را در کنار خود دارند و ما با تعدادی دیپلمات به مقابله با آن‌ها می‌رویم.

وی اضافه کرد: در بخش حقوقی کمتر سابقه دارد از آغاز انقلاب مباحث را به دادگاه لاهه ببریم که دلایل خاص خودش را دارد در این دولت تصمیم قاطع گرفتیم در مسائل اختلافی در برابر آمریکا بحث را به دادگاه لاهه برسانیم.

رییس دولت دوازدهم تصریح کرد: مسئله فولاد، پتروشیمی و نساجی برای ما مهم بوده و توجه ویژه‌ای به پروژه‌های این بخش شده است.

روحانی خاطرنشان کرد: در دادگاه بین المللی لاهه ما رای بسیار موفقی گرفتیم علیرغم این که هزاران حقوقدان بزرگ را بسیج کردند رای این بود که دادگاه لاهه به دستور و قرار موقت رای داد که آمریکا باید همه تحریم ها در امور انسانی را بلافاصله قطع کند، البته آمریکا عمل نکرد.

وی افزود: تحصیل کردگان این سرزمین در حقوق و دیپلماسی در همه‌جا موفقیت و پیروزی های شگرف و بزرگی را به دست آوردند و  من این موفقیت بزرگ را به ملت بزرگ ایران تبریک می گویم.

رییس جمهور با بیان اینکه تحریم رنج و مشکلات بسیاری را برای مردم ایران ایجاد کرده اما مانع متوقف شدن نشده و نمی‌شود، افزود: اگر پروتکل‌ها اجازه می‌داد مردم ایران امسال بیش از سال‌های گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کردند.

روحانی گفت: لعن و نفرین مردم به تحریم‌کنندگان است همان‌هایی که می‌خواستتد انقلاب پیروز نشود‌.

وی تصریح کرد: دولت ضمن کارهای مهمی که انجام می دهد ریل را برای دولت بعد آماده می کند. همه سرمایه‌گذاری و طرح‌ها را برای انتقال آب انجام می دهیم و تکمیل آن با دولت بعدی است.

رییس جمهور اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید کار بزرگی در اکتشاف معادن انجام شد و اکتشاف نسبت به قبل چندین برابر شد به طوری که در طول این هفت سال ۲۶ برابر قبل اکتشاف معدن را انجام شده است.

حسن روحانی گفت: امروز خوشحالم که همه افتتاح ها در یک استان متمرکز بود استان زنجان ولایت‌مدار هستند و همیشه در تاسوعا و عاشورا نمونه بسیار بارز ولایتمداری هستند.

وی با تبریک این افتتاح ها به مردم زنجان  اضافه کرد: این طرح ها به ارزش هفت هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و با همکاری دولت افتتاح شد و بیش از 1700 نفر با افتتاح این پروژه‌ها امروز مشغول به کار شدند

در ادامه فتح الله حقیقی، استاندار زنجان نیز در آیین بهره براداری از پنج واحد بزرگ تولیدی و صنعتی در زنجان که با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: طی دو سال گذشته نقشه راهی با تکیه بر گفت وگو با بخش خصوصی، ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ترسیم شد و اکنون نتایج ملموس آن در بخش تولید قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه زنجان در بهبود فضای کسب و کار و نرخ مشارکت اقتصادی به ترتیب رتبه های سوم و چهارم را کسب کرده است؛خاطرنشان کرد: در این مدت 156 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان زنجان محقق شده است.

حقیقی تصریح کرد: شمار بیمه شدگان اجباری در استان در آذر سال گذشته 110 هزار و 983 نفر بود که این رقم در آذرماه امسال به 116 هزار و 427 نفر رسید که نشان از رونق اشتغال در استان دارد.

وی با اشاره به اینکه در همین مدت تعداد مستمری بگیران بیمه بیکاری کاهش یافته است ؛عنوان کرد:شمار بیمه شدگان در استان از تعداد سه هزار و 217 نفر در آذر سال گذشته به دو هزار و 830 نفر در آذرماه امسال رسیده است.

مقام عالی استان زنجان تصریح کرد: دهه فجر امسال 791 پروژه با اعتباری بالغ بر 9هزار و 951 میلیارد تومان در زنجان افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شود.

حقیقی با بیان اینکه بهره برداری از 5 طرح صنعتی با سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد تومان از جمله این طرح ها است که عملیات طراحی و احداث دو واحد از این پنج واحد از سال 97 و 98 آغاز شد و اکنون به سرانجام رسیده است؛ خاطرنشان کرد:سه طرح دیگر نیز تا سال 97 فقط 30 درصد پیشرفت داشتند که عمده عملیات اجرایی آنها در دو سال گذشته انجام شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

با پیگیری دستگاه قضایی 9واحد تولیدی به چرخه تولید برگشتند

رییس کل دادگستری زنجان با بیان اینکه در سه ماهه سال گذشته تعداد 9 واحد تولیدی به علت مشکلات از جمله بدهی بانکی تعطیل شده بودند که با ورود و پیگیری دستگاه قضایی به چرخه تولید برگشتند و با این اقدام زمینه اشتغال 115 نفر فراهم شد .

منتشر شده

در

توسط

با پیگیری دستگاه قضایی 9واحد تولیدی به چرخه تولید برگشتند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در دیدار با افشارچی استاندار جدید زنجان با تبریک رای اعتماد هیئت دولت به ایشان به عنوان استاندار زنجان اظهار داشت :بهره مندی از علم ، نیروی جوانی و انقلابی بودن نقطه عطفی ارزشمند برای استاندار زنجان است که امیدواریم با شناخت کاملی که از استان دارید مایه خیر و توسعه باشید.

وی با بیان اینکه دادگستری زنجان برخوردار از ظرفیت بسیار خوبی برای همراهی و حمایت از پیشبرد اهداف و برنامه های دولت سیزدهم و استانداری دارد اعلام کرد : بنا بر تاکید رییس قوه قضاییه به مسئوولان قضایی استانها مبنی بر تعامل ، همکاری و ارتباط نزدیک با مسئولان عالی استان بویژه استانداران ، امیدواریم با تعامل و همکاری میان دو مجموعه شاهد توسعه و پیشرفت بیش از پیش استان باشیم .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه حمایت از تولید و تلاش برای رفع موانع تولید از سیاستها و برنامه های جدی قوه قضاییه می باشد افزود : امروز 35 واحد تولیدی در استان تعطیل می باشند که در گذشته فعال بودند وهمچنین 209 واحد تولیدی پروانه فعالیت گرفتند اما به دلایلی شروع بکار و تولید نکردند و این موضوع در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری در حال بررسی و پیگیری است .

رییس کل دادگستری زنجان با بیان اینکه در سه ماهه سال گذشته تعداد 9 واحد تولیدی به علت مشکلات از جمله بدهی بانکی تعطیل شده بودند که با ورود و پیگیری دستگاه قضایی به چرخه تولید برگشتند و با این اقدام زمینه اشتغال 115 نفر فراهم شد .

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی با تأکید بر اینکه ورود و پیگیری دستگاه قضایی استان بر موضوع حمایت از تولید و رفع موانع تولید همواره منجر به حل مشکلات واحدهای تولیدی بویژه صنایع ملی بوده است بیان کرد : از جمله این صنایع ملی شرکت ایران ترانسفو زنجان بود که با مشکل عدیده ای مواجه بود که با ورود قاطع قوه قضاییه این مشکل برطرف و زمینه برای توسعه شرکت و جذب 700 نیروی جدید دیگر فراهم شد .

وی با اشاره به اینکه موضوع پسماند روی زنجان که یک تهدید برای مردم استان بویژه کشاورزان استان بود که در جریان سفر رییس پیشین قوه قضاییه به استان موضوع مطرح و پیگیری شد و امروز این مشکل برطرف شده اما بحث مالکیت پسماند اینکه متعلق به بخش خصوصی است یا دولتی حل نشده که امیدواریم استاندار زنجان به این موضوع ورود جدی نماید.

ادامه مطلب

اقتصاد

رشد ۴۹ درصدی ظرفیت بارگیری کالا در بخش ریلی زنجان

سرپرست راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: رونق فعالیت های اقتصادی در ۶ ماهه گذشته از سال‌جاری ، ظرفیت بارگیری کالا در بخش ریلی این منطقه را ۴۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داده است.

منتشر شده

در

توسط

رشد ۴۹ درصدی ظرفیت بارگیری کالا در بخش ریلی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،منوچهر صفری اظهار داشت: ایستگاه های باری بناب در محدوده زنجان و قزوین جزو ایستگاه های باز بین المللی باری در راه آهن منطقه شمالغرب کشور است که صادرات و واردات بین المللی کالا توسط حمل و نقل ریلی در این منطقه انجام می شود.

وی گفت: عمده محموله های جابه‌جا شده از خط ریلی ایستگاه باز بین المللی بار بناب در نیمه نخست امسال ، مواد اولیه معدنی ، کنسانتره سنگ آهن ، خاک سنگ روی و گندم است.

سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور افزود: میزان ظرفیت تخلیه این بارها در ۶ ماهه سال‌جاری ‭۳۳۱‬ هزار تن بود.

صفری یادآوری کرد: در مدت مشابه سال قبل این میزان ظرفیت تخلیه شده ‭۲۲۲‬ هزار تن بود.

وی افزود: رشد ۴۹ درصدی ظرفیت تخلیه کالا در اداره کل راه آهن شمالغرب در ۶ ماهه گذشته از سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ، بیان از رونق و تکاپوی فعالیت های اقتصادی در منطقه دارد.

سرپرست راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: ۶ ماهه گذشته از سالجاری ‭۳۷۰‬ هزار تن بارگیری کالا انجام شد.

صفری در ادامه گفت: این میزان کالای بارگیری شده در مدت مشابه سال قبل ۳۲۴ هزار تن بود که در زمان حاضر شاهد رشد ۱۴ درصد کالاهای بارگیری شده هستیم.

گفتنی است ایستگاه باز بین المللی بناب ، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا( UIC) شده است.

ادامه مطلب

اقتصاد

جواز تاسیس طرح های صنعتی بدون پیشرفت فیزیکی تعلیق می شود

معاون امور صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: جواز های تاسیس صادره که طی یکسال اخیر فاقد پیشرفت فیزیکی باشند ، به صورت سیستمی تعلیق می گردند.

منتشر شده

در

توسط

جواز تاسیس طرح های صنعتی بدون پیشرفت فیزیکی تعلیق می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی کلانتری اظهار داشت: در راستای بهبود فضای کسب و کار و افزایش دقت و شفافیت در اطلاعات و آمار طرح های در دست اجرا ، بر اساس اعلام وزارت صنعت ، معدن و تجارت جواز تاسیس طرح های با پیشرفت راکد تعلیق می گردد.

وی افزود: در این راستا به متقاضیان مهلت 20 روزه داده شده است که در سامانه بهین یاب به روز رسانی انجام دهند در غیر این صورت مجوز صادره تعلیق خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت طرح های در دست اجرای صنعتی و صنایع معدنی استان گفت: هم اکنون 325 طرح در استان با پیشرفت فیزیکی بالای 40 درصد و 97 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد وجود دارد.

معاون امور صنایع سازمان تصریح کرد: حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده برای طرح های با پیشرفت بالای 70 درصد بالغ بر 13 هزار میلیارد ریال می باشد که پیش بینی می گردد زمینه اشتغال 4 هزار و 591 نفر در استان فراهم گردد.

کلانتری در خصوص وضعیت موجود صدور جواز های تاسیس در استان خاطر نشان ساخت: تاکنون در سطح استان هزار و 163 مورد جواز تاسیس صادر گردیده که سرمایه گذاری پیش بینی شده برای این طرح ها بالغ بر 151 هزار میلیارد ریال می باشد.

وی اشتغالزایی پیش بینی شده این طرح ها را 44 هزار نفر عنوان کرد.

ادامه مطلب

برترین ها