اقتصاد

اشتغالزایی از جمله دغدغه های کلان در سطح کشور بشمار می رود

فرماندار زنجان ا اشاره به اینکه مبحث اشتغالزایی از جمله دغدغه های کلان در سطح کشور بشمار رفته و عزم فرابخشی را در راستای مقابله با معضل بیکاری می طلبد، گفت: 6794 میلیارد ریال به عنوان سهم شهرستان زنجان از محل تسهیلات اشتغالزایی مربوط به اعتبارات بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 قلمداد گردیده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی در جلسه کمیته اشتغال شهرستان زنجان از جمله اساسی ترین مولفه های نویدبخش برای جوانان را ایجاد فرصت های شغلی برشمرده و با بیان اینکه مقوله اشتغالزایی نقشی بنیادین در زمینه رضایتمندی عموم ایفا می نماید، از مدیران تاکیداً خواست تا در مسیر رفع یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب مبنی بر معضل بیکاری، تلاش مداوم داشته باشند.

فرماندار زنجان ضمن اشاره به گستردگی امورات شهرستان زنجان به عنوان مرکز استان که قریب به نیمی از جمعیت استان را دارا می باشد، تاکید کرد: جذب حداکثری تسهیلات اشتغالزایی مربوط به اعتبارات تبصره 16 قانون بودجه بایستی بموقع صورت پذیرد.

خالقی یکی از مهمترین معیارهای ارزیابی سالانه مدیران را اثربخشی در راستای جذب بموقع و حداکثری تسهیلات اشتغالزایی دانسته و در این باره تاکید کرد: مدیران بایستی با رویکرد عمل گرایانه به اینگونه رسالتهای ذاتی ورود نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان زنجان تصریح نمود: تعلل در جذب اعتبارات اشتغالزایی و عودت سهمیه شهرستان به هیچ وجه قابل قبول نبوده و دستگاههای مربوطه در این باره دقت نظر ویژه ای داشته باشند.

رئیس کمیته اشتغال شهرستان به نتیجه محور بودن جلسات کمیته و نیز کمیته های تخصصی ذیل آن تاکید نموده و گفت: بالا بودن تعداد جلسات و مصوبات به هیچ وجه ملاک موفقیت کمیته نبوده بلکه کیفیت برآیند و تاثیر تصمیمات است که خواهد توانست کار را پیش ببرد.

فرماندار زنجان یکی از مهمترین ضروریات در حوزه اشتغال را همکاری اثربخش تمامی مدیران در زمینه سامانه رصد اشتغال کشور دانسته و از دبیرخانه مربوطه امر خواست تا پایش های لازم را در راستای ارزیابی عملکرد دستگاهها در این باره داشته باشد.

وی همچنین به ضروریات حوزه جهاد تبیینی پرداخته و از مدیران شهرستان خواست تا با اطلاع رسانی های کافی از عملکرد و نیز سیاستهای حوزه کاری خود به عموم مردم، امید و انگیزه را به اقشار مختلف جامعه القا نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا