اجتماعی

اسکان ۱۲۸مسافر در راه مانده توسط هلال احمر زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شامگاه گذشته نیروهای امداد و تیم عملیاتی شامگاه گذشته با امدادرسانی به این تعداد خودروهای گرفتار در برف و کولاک اقدام به امدادرسانی کرده اند.

موسوی خاطرنشان کرد: ۷۰ بسته مواد غذایی ۲۴ ساعته و بیسکویت، ۲ کیلوگرم خرما برای در راه ماندگان در سطح استان توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این عملیات‌ها آمبولانس، خودروی کمک دار و خودرو های نجات هلال احمر بکارگیری شده است.

موسوی یادآوری کرد: جمعیت هلال احمر استان در جاده های پر تردد و پر خطر  این استان اقدام به استقرار سه پایگاه موقت امداد و نجات در قالب طرح ملی امداد و نجات زمستانه کرده ایم.

وی یادآوری کرد: در این طرح آمبولانس، خودروی پشتیبان و نیروهای عملیاتی در جاده های پر تردد و مبادی ورودی شهرها به منظور اجرای سریع عملیات های نجات و امداد رسانی در حوادث جاده ای و سایر حوادث احتمالی در محدوده عملیاتی پایگاه ها به کار گیری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر ۱۴ پایگاه فعال در جاده های استان هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان فعال است.

موسوی اظهار داشت: همه پایگاه های ثابت و موقت جمعیت هلال احمر استان زنجان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.

وی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا